Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kedves Emberek! Mit gondoltok...

Kedves Emberek! Mit gondoltok erről? Talán a fogyókúrás rovatban még jobb helyen lenne a kérdés.

Figyelt kérdés

idézem az írást.

"A kapálás elhozza a világbékét


1.) Terhesgondozás, újszülött ellátás, bizonyos mértékig paraszolvencia - "Katicám, annak idején megszültek a nők a kapaföldön is, nem volt semmiféle ultrahangozás, meg terhesjóga, meg boríték az orvosnak!"


2.) Homoszexualitás - "Kapálna végig egy nyarat, ´szt nem lenne ereje tollas gatyában vonulgatni!" (Egyébként mama nem homofób, csak nem érti ezt a dolgot és a genetikában sem áptudét.)


3.) Bűnözés - "Hogy a frász üsse ki őket, mennének el kapálni ahelyett, hogy a szomszéd tyúkját lopkodják!"


4.) Való világ 4. - "Ez nekik a való világ??? Mennének el kapálni ahelyett, hogy a seggüket hizlalják egy medencében. Akkor aztán nem lenne idejük veszekedni, örülnének, ha a vízhólyagoktól egy pohár vizet meg tudnak inni, ´szt lefekhetnek aludni. Na az a való világ, Katicám." (Évának már javasolt 3 hét uborkaszedést is Szabolcsban, mondván attól elmenne a kedve a veszekedéstől, és nem lenne annyi ideje fújni a füstöt, Alekosz tartásjavítására pedig némi kaszálást említett.)


5.) Számítógép függőség - "Hajnali kettőig nyomkodta a gombot??? (=számítógépbillenytyűzet és /vagy egér gombja- a szerk.) A rossebb megette, bezzeg ha másnap hajnal ötre kapálni kéne menni, már fél 9-kor lefeküdne aludni!"


6.) Tetoválás, testékszerek, és a fóliás melír bizonyos esetei - "A mi időnkben a fiataloknak nem volt arra idejük, hogy kürtöket dugdossanak a fülükbe, ´szt azzal tágítsák a lukat rajta! Tudod Katicám, annyi munka volt a fődeken, hogy nem tudtunk mink azzal foglalkozni, mekkora a luk a fülünkön, meg nem is volt időnk arra, hogy órákig fodrászkodjunk, meg lyuggassuk a bőrünket kifele. Szép is lett volna, ha menni kell kapálni, "szt ott égeti a nap a griffmadarat, vagy mit a vállunkon!"


7.) Futball huliganizmus - A franc essen ezekbe a szkinderekbe (skinhead- a szerk.), ha ennyi erejük van, csinálhatnának valami hasznosat is! Megnézném én őket, miután bekapálták a szemerei téesz fődjét, hogy mennyi erejük lenne ott ordítozni, meg kukát dobálni a meccseken! Hát megmondom én neked, Katicám: semmi! Ott aludna az összes a lelátón, olyan fáradt lenne!"


8.) Depresszió, egyéb pszichés problémák - "Jódógába´ nem tudja már, hogy micsináljon! Ül a szép házába´, szt sopánkodik, hogy milyen kövér, meg hogy nem foglalkozott az érzéseivel a zura, nemhogy örülne, hogy van mit enni, jólétbe van, és nem kell kapálnia."

"


2011. júl. 15. 08:46
1 2
 1/19 anonim válasza:
És most ezzel mit kezdjünk?
2011. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Menjetek ti is kapálni ahelyett, hogy a gyk-n lógtok!
2011. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

például! :)

há' mit kezdjé? nem jó írás? sok fogyókúrás lelkibetegnek nem ezt kéne elolvasnia? megy majd abba a rovatba is.. de most munka.

2011. júl. 15. 09:19
 4/19 anonim ***** válasza:

Igen, ez a kapálás dolog egy sokat használt közhely. A századelőn, illetve még korábban volt a parasztságnak egy alsó rétege, a napszámosok, a legkiszolgáltatottabb réteg. Ők gyakorlatilag ebből éltek. De a parasztság többi rétegének állandó elfoglaltsága volt a kapálás. Egyrészt az iránt a tevékenység iránt, amitől az ember egzisztenciája függ, általában kialakul egyfajta vallásos tisztelet-félelem keverék, másrészt az ember, ha olyan tényező van az életében, ami negatívan befolyásolja, "legyárt" magának egy ideológiát, ami alapján erényt csinál a negatívumból. (Ilyen pl. az is, amikor a kövérebb emberek azt mondogatják, hogy az igazi férfi 100 kilónál kezdődik. Így könnyebb elviselni.)


Aztán ott van még az irigység is: "Nekem bezzeg még naponta kapálni kellett, az unokámnak meg már nem."

2011. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Illetve talán nem is az irigység a legmegfelelőbb szó, hanem az, amikor eszébe jut, hogy elment a fél élete a semmibe olyan dolgok miatt, mint pl. a kapálás.
2011. júl. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A testmozgás pedig jó, de csak ha úgymond "passzióból" csinálja az ember, ha maga választja. A kényszeralapú csak mentális károkat okoz.
2011. júl. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

én egyáltalán nem tartom közhelyesnek, csak szinte már bántóan találó. a mai legtöbb ember nem tudja mi az igazán kemény munka (megértem én, hogy 9-10 óra irodai tespedés is megterhelő!) és valóban a sok szabad energiájukkal nem tudnak mit kezdeni. nézz csak meg egy átlagos fiatalt. terjedjen mondjuk 16-26 évig, és persze a gyereket más szemmel vizsgáljuk.. bár anno még a gyerek is kinn segíthetett a földön.

egy barátom mesélte, ő még igenis kinn volt a földön segíteni reggel 5-től vagy 6-tól napnyugtáig, és segített.. lehet ezért is tetszett nekem ennyire ez a kapálós írás.

az, hogy pozitívumként ír le valaki egy ilyen dolgot, erről szó sincsen. szerintem egyáltalán nincs eltúlozva, misztifikálva ez. kapálni és földön dolgozni mindenképpen kell, én megbecsülöm aki ezt csinálja. ez inkább egy társadalomkritika, mert régen amígy egyszerűbben éltek az emberek, a fentebbi okonál fogva egy csomó mai újkeletű probléma nem volt :) a sok kis fogyókúrázó panaszkodó libának, és persze a szerencsétlen nyomoronc kis emó kölköknek nagyon is javasolnék egy pár hónap kis ismerkedést a földdel. nem lenne érkezésük az ízléstelen de divatos kis hajukat belőniük, de kb. ezek vannak leírva fönt is, én nagyon át tudtam érezni :)

2011. júl. 15. 10:59
 8/19 anonim válasza:
Fúú Kedves Kérdező! Ez a diszponáló stílusod.... Neked is qrva sok időd lehet, nem neked kéne nagy unalmadban kezdeni a kapálást?
2011. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Aczél papa... Minden elismerésem :D
2011. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

fuuuu Kedves Válaszoló, én edzem kapálás helyett :)

ha szükséges lenne, persze kezembe venném a szerszámot.

2011. júl. 15. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!