Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdhetek 15 évesen a...

Elkezdhetek 15 évesen a thai-boxolni?

Figyelt kérdés
2-3 évig kick-boxoltam de nem vagyok elég laza a thai-boxnál baj?
2011. aug. 4. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miért nem ökölvívást űzöl? Veletek kick-boxolókkal és thai boxolókkal az a baj, hogy nem tudtok normálisan ütni. Boksz edzésen megtanulsz ütni normálisan. A kick-boxban a rúgás technikák nagy része ugyanaz, mint a thai boxnál. Ha 2-3 évig kick-boxoltál akkor tudsz annyira rúgni, ami utcára bőven elég, ráadásul utcán (farmerban) nem is lehet normálisan rúgni, viszont ütni meg kell tanulni jól.

És én ezt úgy mondom, hogy thai boxoltam 2 évig és utána átmentem ökölvívásra. Sokkal több és használhatóbb hatékonyabb dolgot tanultam boksz edzésen, mint muay thai-on.

2011. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb az ökölvívás a thai boxnál. Hiába jön sok sértődött muay-os azzal, hogy a thai boxban van rúgás, térd....stb és a boxban nincs. Na és? Ezeket utcai verekedésekbe nem lehet használni. Szép dolog a köríves rúgás a Chuck Norrisos akciófilmekben, csak a valóságban nem jön össze. Ráadásul a thai boxolók bénábbak kézzel még a kick-boxolóknál is, nem tudnak jól ütni.

Szerintem is boxolj Kérdező! Vagy ha mindenféleképpen akarsz rúgást is tanulni és budapesti vagy akkor inkább savate (francia box) edzésre járj! Ott cipőben edzenek (míg a kick-boxolók és a muay-osok mezítláb rúgnak, viszont utcán cipőben leszel és máshogy kell rúgni cipőben, mint mezítláb), igaz nincsenek a savate-ban annyira látványos rúgások, mint a thai boxban, de hatékonyabbak és ugyanolyan jók kézzel, mint az ökölvívók.

2011. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Igaza van a második válaszolónak. Én is küzdöttem már savte-ossal, hát igen ők kemények és tényleg jók kézzel. Muay-ossal is kesztyűztem, simán kilehet következtetni, hogy mikor rúg, előtte megáll lecövekel, emeli a térdét.

Egy jó ökölvívónak olyan a lábmunkája, hogy utcán egy thai boxoló meg sem tudná rúgni (pláne ha cipőbe van és farmergatyában és dzsekiben, és nem nyújtott előtte lábra). Ráadásul a thai boxolók nagyon bénán ütnek, csak kalimpálnak össze-vissza szegények.


Egy savate-os az más, a savate-os cipőben tanul meg rúgni, az utcán is tud rúgni (bár utcán a savate-os sem rúg fej magasságba), de ha nincs alkalma/lehetősége rúgni, akkor még ott van a keze, ami jó.


Én is azt mondom kedves Kérdező, ökölvívás vagy savate.

(Mondjuk savate-ot csak Budapesten oktatnak, sajnos.)

2011. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ving Tsunt tanulj!!az azért jó mer abba alacsony rúgások vannak és így az utcán farmerba is tudod hasznát venni és a Ving Tsunba ökölvivívásból vannak az ütések.
2011. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Elkezdheted persze.Én is kb ennyi idősen voltam először.

De.A hozzászóló urakkal maximálisan egyetértek és,mint savate-os meg is erősítem.

Ökölvívni menj,vagy gyere savate-ra.

Ha meg lazítasz rendszeresen,akkor meg lesz az eredménye.

2011. aug. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok ismét.

Amikor én thai boxoltam, volt egy srác aki abba hagyta egy időre a muay thai-t valami végett, elment bokszolni, 1 év után visszajött, CSAK kézzel lerendezett mindenkit úgy, hogy mi rúgtunk ütöttünk, mindent csináltunk. Én is így tettem, igaz én már abba hagytam a muay thai-t véglegesen és bokszolok már 4 éve. De szoktam edzeni még thai boxolókkal és már én is lerendezem őket csak kézzel úgy, hogy ők rugdoshatnak is.

Persze ha savate-os ismerősömmel edzek megszoktam kérni, hogy ne rúgjon, mert ő igen jó csak kézzel is. :D


Valaki említette a Wing Tsun kung-fut is. Én erre azt mondom, hogy oké, az is nagyon jó kézre. Mármint a wing tsunosok is nagyon jók kézzel és jól is ütnek, DE csak akkor tanulj WT-t, ha JÓ a mester, mert sajnos sok a rossz WT oktató, olyat keress aki jó és van bunyó az edzéseken rendszeresen. Ha találsz ilyet nyugodtan járj arra.


De mondom, az ökölvívás is igen jó.

2011. aug. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Még egy jó tanács. Az ökölvívás mellett csináld a szabadfogású birkózást, a kettő kombinációja nagyon brutális. A birkózás azért jó mert, utcai verekedésben amikor megy a lökdösődés és az összekapaszkodás, a birkózó tudás igen jól jöhet, megfogod a gyereket belevered a betonba, vagy egy marhaerős fojtószorítás. A birkózástól fizikailag erős leszel, gyors, szívós és robbanékony valamint technikás. Ökölvívással kombinálva gyilkolni lehet vele.


Én azt mondom:


Ökölvívás + Szabadfogású Birkózás

vagy (ami szintén gyilkos)

Savate + Szabadfogású Birkózás

vagy

Wing Tsun kung-fu

vagy

Wing Tsun + Aikido (feltéve ha találsz jó aikidó mestert, egyik haverom az aikido-wing tsun kombinációt csinálja és igen tud a srác)

vagy

Ju-Jitsu (Nem a BJJ!)


Persze ha nem akarod kombinálni a dolgokat akkor elég csak az egyik.

2011. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok (megint :D).

Igaza van az előttem szólónak. Ezek tényleg hatékony kombinációk. Bár azért az aikido-val és a wing tsunnal az a bajom, hogy oké, hogy mint harcművészet önmagukban mind a kettő nagyon jó, csak Magyarországon kevés a jó mester belőle, de persze aki talál jó mestert akkor oké.


Amúgy én 7 éve birkózok (szabadfogásúban) és mellette 4 éve bokszolok.

2011. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat egyébként kick-box előtt 4 évig judoztam ami elég szar, de azért vannak benne fogások. Tudtok esetleg ajánlani savate edzést kispest környékén? a wing chun-ról azt hallottam nagyon korán kell elkezdeni.
2011. aug. 4. 18:21
 10/15 A kérdező kommentje:
egyébként annyira vok laza h a 185cm-es csávónak lerúgjam a fejéz :D
2011. aug. 4. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!