Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túledzés kérdés, bővebben...

Túledzés kérdés, bővebben lent! Ez a túledzése első jele?

Figyelt kérdés

33/F 84 kg 178 cm

Heti 3 osztott súlyzós edzés, heti 1*4000 m laza futás, heti 2 kickbox edzés, szerdán vasárnap pihenek. Ezek vannak a heti délutáni programomban 3 hete, ezek mind fokozatosan voltak növelve, pár napja vettem észre hogy reggel fáj mindenem, mintha izomlázam lenne, de hamar kb 5-10 percen belül elmúlik, ahogy megiszom a kávém.

Nap közben semmi bajom, és este is megy az edzés gond nélkül.

Kérdésem lehet ez a túl edzésnek az első jele?


2011. aug. 22. 12:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Tavasszal csak futottam 2 hónapig heti 2-3 szor, majd súlyzós edzés jött be 2 hónapig kezdetben heti 2 majd három a végén meg már 4-5 volt hetente. Majd elkezdtem futni a súlyzós edzés mellett is, és most 2 hete kezdtem kickboxolni is, ezért már csak 33 súlyzós edzés van.
2011. aug. 22. 12:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy túledzés.Ha megvan hozzá a megfelelő mennyiségű napi kalóriád,ennyi edzéssel nem lehet gond.Bár tény,hogy az átlagosnál több edzésmunka,de ha jól esik,csináld:)

Én versenyfelkészüléskor általában heti 2 zsákolós/pajzsolós edzést,1 küzdőtechnikai edzést és 1 küzdőedzést,mellette 3 súlyzós edzést csinálok,meg hétvégén még esetleg 1 futás,5-6 km.Mondjuk nekem ez az időszak,mikor abszolút jól érzem magam,és ezeket az edzéseket imádom,mikor ki tudom hozni magamból a maximumot.De hogy kinek mennyi esik jól,az egyén és fizikai állapot-függő.

Próbáld ki,hogy egy ideig csökkented az adagot,és meglátod,elmúlik-e a reggeli "incidens".Ha igen,akkor túledzés volt,ha nem,akkor más a gond...viszont ahhoz már nem értek:)

2011. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Offthewall ***** válasza:
sok fehérjét nyomjál(nem feltétlen porra gondolok, de az is jó főleg edzés utáni, reggeli időpontba többit feltétlen szilárdból) és magas vitaminbevitelt. valamint 1-2 havonta beiktathatsz 1 hét direkt pihenőt, nem fog ártani, ha akkor is tudatosan táplálkozol.
2011. aug. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Offthewall ***** válasza:
legalábbis én hírből sem ismerek izomlázat vagy hasonlókat mióta a Scitec multivitaminjait nyomom mikor mit multi-pro, jumbo pak, monster 100, de a Peak Mega A-Z is jó ár érték arányú :D vagy bármi vitamin ami nem béres és társai.
2011. aug. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!