Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy különleges edzésterv...

Egy különleges edzésterv kellene. (Bővebben lent) Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Én csak bicepsz, tricepsz, váll, csuklya edzést akarok.

Most ha teremben vagyok, akkor csinálok mindent ami ezekre megy, de szerintem kéne valami rendszer.

Olyan edzéstervek viszont amik erre osztódnak csak, olyan nincs.


Véleményetek szerint hogyan csináljam?


2011. okt. 18. 22:23
1 2
 11/18 Zakathol ***** válasza:

Először is: [link]


A combod a tested fele, a legnagyobb izom a testeden. Namármost, ha nem edzed a lábad, akkor egy nagyon fontos anabolikus pluszt vonsz meg a szervezetedtől, ugyanis a láb/comb akkora mértékű növekedési hormon-adagot tud kinyomni magából amitől 2 napig anabolikus állapotban leszel...


Ne sorolj be a divatgyúrós 14-17 éves bzeráns kcsögök közé...

2011. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Namármost, ha nem edzed a lábad, akkor egy nagyon fontos anabolikus pluszt vonsz meg a szervezetedtől, ugyanis a láb/comb akkora mértékű növekedési hormon-adagot tud kinyomni magából amitől 2 napig anabolikus állapotban leszel... "



Ezt magyarázd már el részletesebben.

2011. okt. 19. 17:41
 13/18 Zakathol ***** válasza:

Mit magyarázzak még többet ezen?

A tested amikor megterhelsz egy izmot - jól szétedzed magad - akkor tesztoszteront fog termelni, így serkenti növekedésre és tápanyagfelvételre az izmokat. Minél nagyobb izmot edzel meg annál nagyobb mennyiségű tesztoszteron termelődik. A comb-izom a testedben a legnagyobb, így evidens, hogy a lábedzés után lesz a legtöbb tesztoszteron a szervezetben.

Mivel nem vagyok se biológus, se Dr. se semmi, ezért nyilván lehet hülyeség abban amit megfogalmazok, de a lényeget azért csak meg lehet érteni.

Ha meg nem elég neked ennyi, akkor minek gyik-on kérdezel?! Menj el egy személyi edzőhöz, az pénzért olyan edzéstervet csinál neked amilyet csak akarsz... hülye lenne vitatkozni...

2011. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Ez egy baromság.

Azért mert megterhelem az izmaimat, azért miért termelnék több tesztoszteront.


Azért itt kérdezek, mert így egyszerűbb és lehet, hogy kapok értelmes választ is.


Mindenki csak nyomja a válaszokat ész nélkül, de alátámasztani semmivel sem tudjátok azt amit írtok.

2011. okt. 19. 23:50
 15/18 Zakathol ***** válasza:

"A Journal of Strength & Conditioning Research című szaklapban publikált kutatás során a gyakorlat végzés tempójának hatását vizsgálták az edzésre adott hormonális válaszra.


A vizsgálat során az alanyok két eltérő tempóban egy fekvenyomóedzést hajtottak végre. Az egyik alkalommal a 2/0/2 tempóban (2 másodperces pozitív és 2 másodperces negatív fázis), míg egy másik alkalommal 2/0/4 tempóban (2 másodperces pozitív és 4 másodperces negatív fázis).


A vizsgálat eredményei szerint nem meglepő módon az alanyok nagyobb súlyt voltak képesek kinyomni a 2/0/2 tempó esetén, emellett azonban a plazma volumennel korrigált IGF-1 szint is lényegesen nagyobb mértékű emelkedést mutatott az edzés végére a 2/0/2 tempó mellett!


A 2/0/2 tempó mellett tehát nagyobb volumenű munka válik lehetővé, és nagyobb mértékű IGF-1 szint emelkedést is produkál, így alkalmasabb lehet az izomtömeg építésére, mint a lassabb kivitelezési tempó!


Headley, SA, Henry, K, Nindl, BC, Thompson, BA, Kraemer, WJ, and Jones, MT. Effects of lifting tempo on one repetition maximum and hormonal responses to a bench press protocol. J Strength Cond Res 25(2): 406-413, 2011"


Hirtelen most jobbat nem találtam, de ha neked ez se elég akkor nem tudom mit mondhatnék még... A test az edzésre adott válaszként növekedési hormonokat bocsát ki. Ezt ennél egyszerűbben nem lehet elmagyarázni...

2011. okt. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Eddig úgy tudtam, hogy minél lassabban csinálod a gyakorlatot annál jobb.

Most meg ez azt írja, hogy intenzíven, szóval hogy elég gyorsan.

Na akkor most mi a jobb?

Ezt már megértettem és köszönöm az értékes segítséget.

2011. okt. 20. 08:48
 17/18 Zakathol ***** válasza:

Ennek a kutatásnak az eredménye egyébként nekem is fura, mivel eddig én is úgy tudtam, hogy fordítva van.

Hála az égnek azonban az embernek lehetősége van experimentális alapokon eldöntenie, hogy neki személy szerint melyik módszer a jobb. Senki nem egyforma.

2011. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Fekvenyomásnál ugye arra megyünk, hogy megdolgoztassuk a mellizmot, nem hormontermelésre. :D Szóval ha mellizmot akarsz növelni, akkor lassabban érdemes.
2011. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!