Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A gyors, erőltetett gyaloglás...

A gyors, erőltetett gyaloglás egy órán keresztül valóban hatásos? Azért kérdezem mert, lentebb leírom.

Figyelt kérdés
Szóval azért kérdezem, mert délelőtt szoktam egy órát taposó, lépcsőző gépezni, ki hogy hívja, csinálok felülést, fekvőt, meg súlyzózni is szoktam kicsit. Este pedig már, amikor hűvösebb van 8-9 óra körül leszoktam menni gyalogolni. Mind két tevékenységnél érzem, hogy fentebb megy a pulzusom, és a levegő vételem is szaporább. De a taposótól sokkal jobban izzadok, sőt folyik rólam a víz, de a gyaloglásnál nem annyira, de érzem, hogy a gyaloglás jobban megmozgatja az izmaimat. Tényleg gyorsan szoktam azt az egy órát végig nyomni. Utána megint felülés, fekvő, meg nem midig már este ,de néha a súlyzó is előkerül. Hatásosnak hatásos, csak a gyaloglás is az tuti?
2009. máj. 21. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi köze nincs az izzadásnak a fogyáshoz.

A séta azért jó mert ekkora intenzitású edzésnél még a szervezetnek van ideje a zsírt bontani és energiává alakítani, ha már folyik rólad a víz és lihegsz ott már nem csak a zsírt bontja, hanem még egy csomó mást is pl az izmokat, ami mondjuk megfelelő kajával korrigálható, csak az emberek 99%-nak nincs megfelelő étkezése...

2009. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem szoktam lihegni a taposógépen se, csak azon jobban izzadok.
2009. máj. 22. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!