Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túledzem magam?

Túledzem magam?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,h a hátam kicsit le van maradva a többi testrészemtől így erre többet edzek (úgy értem,h több gyakorlatot csinálok, bukásig, de egy héten csak egyszer) és még keményebben. Aztán napokig van izomlázam, pedig rendesen bemelegítek és nyújtok is. Vegyek kicsit vissza?
2012. jan. 16. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Hány gyakorlatod van és mennyi sorozattal?

Nekem 4 gyakszi, 3 sorozatokkal elég neki 1 héten egyszer.

2012. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:

ha leírnád a hát edzésedet az jó lenne.

heti 1x edzed az okés

napokig tartó izomláz okés

bukásig edzés okés

2012. jan. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. húzódzkodás, ebből 4 sorozat, viszont csak az első kettő megy segítség nélkül, abból is csak 6-8x tudom felhúzni magam. Aztán csak segítséggel tudok felkapaszkodni és lassan engedem le magam, így csinálok 12 ismétlést.

2. mellhez húzás itt 3-4 sorozat, általában az utolsót nagyobb ismétlésszámban kevesebb súllyal. 10-12 ismétlésszám

3. nyakhoz húzás itt 4 sorozat 10-12 ismétlésszám

4. mellhez húzás szűk fogással 2-3 sorozat 12 ismétlésszám

5. kábeles evezés 4 sorozat 10-12 ismétlésszám

6. egykezes döntött törzsű evezés, amennyi sorozat megy 12 az ismétlésszám


Hát most ahogy nézem leírva nagyon sok, lehet,h két részre kellene szakítanom a hát edzését vagy 1-2 gyakorlatot el kellene hagynom. A cél az,h több húzódzkodást tudjak csinálni, azért ennyi sok a lehúzó gyakorlatom.

Jahh és azért nem csinálok felhúzást és döntött törzsű evezést, mert enyhe gerincferdülésem van.

20/F 186cm 88kg

2012. jan. 16. 14:13
 4/8 dirtboy ***** válasza:
csökkents a sok lehúzást,úgy hogy hetente variálod őket.
2012. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez sok lesz így. Evezést tudod csinálni fejtámasztással is, egy 45°-ban felállított pad végében megtámasztod a fejed, így le tudod venni a terhelés egy részét a gerincedről.
2012. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Majd igyekszem, köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 16. 15:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Az rendben, hogy gerincferdülés miatt kerülöd a felhúzást/döntött törzses evezést, de hiperhajlítást szerintem csinálhatnál a hát alsó részére, hogy ne maradjanak le. A csukjádat nem tudom, hogy vállal együtt edzed-e, de ha nem, akkor azt rakhatnál be. Ez minden esetre tényleg nagyon sok gyakorlat és szerintem felesleges. Amitől meg kimondottan óva intenélek az a nyak mögé húzás. Meglehetősen váll gyilkos gyakorlat.
2012. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, a csuklyámat a vállammal együtt edzem. Hiperhajlítást jelenleg azért nem végzek, mert most egy házi edzőteremben edzek, ahol nincs rá gép, én meg nem vagyok túl kreatív,h magamnak találjak ki edzőpózt, de mihelyst visszatérek a "normális" edzőterembe nem hagyom ki a edzéstervemből.
2012. jan. 16. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!