Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi futás lenne elegendő?

Mennyi futás lenne elegendő?

Figyelt kérdés
a kitartásomat növelni szeretném jó jegyekhez tesin futással.. mennyi lenne az optimális táv, vagy időtartam amíg futok?? F/14
2012. márc. 26. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a te korosztályod, meg szakértő se, viszont sokat futok így 50 évesen is, és van ebben tapasztalatom.


Én először is a rendszerességet emelném ki. Tehát, hogy heti 3-4-szer kell futni. Én 4-szer szoktam, de talán 3 is elég. Csak akkor tudsz fejlődni, ha ez megvan.


A távot én úgy csináltam, mikor kezdő futó voltam, hogy nagyjából felmértem, hogy mennyit tudok még normálisan megcsinálni, és annyit futottam kényelmesen. Pár hétig. Aztán éreztem, hogy ez a táv (bő 2 km) jól megy, akkor növeltem a sebességet, majd a távot a másfélszeresére. És így lépegettem felfelé úgy 35 km-ig. Nem mindig futok ennyit persze, de már ez is szinte rutinból megy. Ez idő kérdése, neked nem muszáj eddig eljutni. Szerintem a minimum, amit el kéne érne olyan 50-60 perc futás mondjuk 11-12 km/órával. Nekem ez az alap.

2012. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!