Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás vs térd? Igaz? Eléggé...

Futás vs térd? Igaz? Eléggé elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretek futni régen nagyon sokat futottam , most újra kezdtem és időközönként a napokban érzem hogy fáj a térdem , futás alatt nem.Sajnos nem a legjobbak az izületeim gyárilag.Futópadon futok , jó futócipővel heti kb 4x-5x fél órát.Annak idején utána jártam a helyes futó technikának és szerintem nagyjából jól csinálom.Sok személyi edző majdnem hogy tiltja a vendégeinek a futást.A minap is megkérdeztem egy edzőt hogy m a véleménye.Ő azt mondta, hogy akinek túlsúlya van és izületes, vagy kifelé rotál a lábfeje/lábszára annak nem jó a futás nem ajánlja, inkább az emelkedőn felfele gyors gyaloglást. Háát ezek nálam meg vannak , nagy túlsúlyom nincs kb 4-5 kiló de azért van mit ledolgozni. Sokáig sportoltam versenyszerűen (tollaslabda) a futás mellett, de abba kellett hagyjam sajnos és így már csak a futás maradt stressz levezetésnek és mozgásnak, úgyhogy nagyon megijedtem most, hogy mihez kezdjek. Tönkretenni a lábaimat nem akarom, de a futástól se szeretnék megválni. Nincs valami tippetek, hogy mivel csökkenthetném a rizikót , vagy tényleg felejtsem el inkább a futást? :(

Kicsit hosszadalmas lett, de remélem kivehető a lényeg .

A válaszokat előre is köszönöm!

21/L


2012. máj. 12. 13:51
 1/10 °:Amigo:° ***** válasza:

Az edző kollégának teljesen igaza van.

Milyen izomerősítő edzést végzel és mennyit ?

2012. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Olvasd el ezt a cikket, magyarázatot adhat a problémádra!


[link]


Én azt javaslom, hogy inkább végezz rövidtávfutásokat, esetleg sprintintervallumokat, és futás gyanánt csak ezekkel eddz! Ezzel eléggé le tudod csökkenteni a rizikót, mivel nem nyírod hosszú távú futással a térded. A hosszabb távokat hanyagold, helyette fuss rövid távon de gyorsan és intenzív edzésekkel!

2012. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Háát jelenleg semmilyen izomerősítőt, fél éve volt egy edzéstervem abban voltak comb fenék és hasizom erősítő feladatok bőven konkrét feladatokra vagy kiváncsi?. Még a Miló Viki írta nekem annak idején de ő futást is felírt a kardióba egy elég intenzív 30 percet.
2012. máj. 12. 16:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Hmm érdekes kis cikk és sajnos logikus is.
2012. máj. 12. 16:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként gondolkoztam már a biciklizésen is csak ott meg idegesít hogy érzek közben egy kattanást a térdemben minden tekerésnél.
2012. máj. 12. 16:29
 6/10 °:Amigo:° ***** válasza:
100%

Edzetlen izomzattal tényleg felejtsd el a futást. Ha minden ütést, becsapódást az izületi felszínek vesznek föl, akkor ott porckopás lesz elkerülhetetlenül.

Az izmok, ha lennének segítenék az ütések csillapítását, nyomás alatt maradna az ízületi tok és így az ízület kenése biztosított lenne.

Nem véletlenül edzenek az élsportolók is kivétel nélkül súlyokkal is.

2012. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
vagy minimum saját súllyal kellene guggolnod mellette,fokozatosan egyre mélyebben a hónapok alatt.
2012. máj. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ugyanígy vagyok ezzel én is, csak én kézilabdázok versenyszerűen..
2012. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amigo-nak maximálisan igazat adok, megfelelő izomerő nélkül a futástól csak kopnak a porcok és az ízületek. Ha nagyon szeretsz futni, és ezt a szokásod szeretnéd megtartani, javaslom, hogy kezdd el komolyan erősíteni a lábad súlyzós edzéssel!
2012. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálam hasonló a helyzet, mindkét térdem műtötték is már, de szeretnék elkezdeni futni. Az első 5 km-em programmal, tehát csak fokozatosan.

Én egy éve járok edzeni, tehát valami vázizomzatom azért van már, ezt abból is gondolom, hogy tavaly abszolút nem ment a görkorizás, most meg simán lenyomok 12 km-t térdfájás nélkül, emiatt bátorodtam fel, hogy talán elkezdhetek futni. Mit gondoltok, nagyon kockázatos? Ha baj van, azt a testem úgyis jelzi, nem? Nyilván nem csinálnék olyasmit ami fáj...

2012. aug. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!