Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés előtti/utáni étkezés,...

Edzés előtti/utáni étkezés, szénhidrátok, pihenőnap. Hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném optimalizálni az étkezésem amennyire csak lehet. A napi irányszámokkal tisztában vagyok, az egyedül kérdés az elosztása az edzés előtti/utáni időszakra vonatkozóan.

Edzés előtt 2 órával fogyasztok mondjuk 120g csirkemellet és 100g barna rizst (lassú felszívódású szénhidrát, alacsony GI), edzés után azonnal 2 adag 100% Whey Complex (45g fehérje) majd hazaérve (30-40 perc) 120g csirkemell és 100g fehér rizs (gyors szénhidrát, magas GI). Ez így oké, vagy jobb lenne a fehérjével a gyors CH?

A másik, hogy pihenőnapokon ha nem viszek be extra szénhidrátot (csak amennyi a zöldségekben van), az gátolja az izmok fejlődését/regenerálódását? Egyáltalán mi szerepe az izmok növekedésében a szénhidrátoknak?



2012. aug. 11. 21:34
 1/5 dirtboy ***** válasza:

edzés után nagy hiba csak protein inni,így a szervezeted a proteinből tölti fel a glikogén raktárakat és nem fogsz fejlődni.

a ch nak kell tölteni a glikogénraktárakat és a fehérjék mehetne a sejtekbe.

plusz a gyors ch hatására emelkedik meg az inzulin szint ami szállítja a fehérjét/tápanyagokat a sejtekhez és nyitja meg a kaput hogy be épüljön.


továbbá nem elég edzés után a fehér rizs.

a fehér rizs hússal fogyasztva elveszti a magasabb GI értékét.


menjen edzés után fehérje és rakj hozzá dextrózt,maltodextrint vagy vitargót.

50got.


pihenő napos dolgodat nem értem.

pihenő napon nem eszel csak zöldséget és húst?


a szénhidrát szerepe /edzés utánt már írtam/ az hogy energiával lásson el.

ha nem viszel be ch-t akkor a szervezeted a bevitt fehérjéket és zsírsavakat használja fel.

a zsírsav nem is gond mert azért is kell de a fehérje az már problémás.

ch nélkül fogyás lesz és nem csak zsírból.

2012. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen, ahogy sejtettem...az a baj, hogy "félek" a szénhidrátoktól, mert most első körben 5 kiló plusztól szabadultam meg, pont a szénhidrátok kiiktatásával és a fehérje megemelésével persze, hogy izmot ne veszítsek. Aztán most para egy kicsit visszaállni a szénhidrátdús étrendre, mert nem szeretném hogy eltűnjenek a kockáim, persze tudom, hogy nem lehet egyszerre szálkásítani meg tömeget növelni, de azért mégis valamennyire jó lenne, ha megmaradna ez az állapot, ennek meg ugye az a titka, hogy szépen ki legyen számolva pont a nekem való mennyiség, erre viszont minden kalkulátor mást mond. 100% ülőmunkát végzek minimális aktivitással, 75kg vagyok 177-es magassággal. Ezek alapján kaptam már 400g CH/nap eredményt de 280 körüli értéket. Persze tömegnövelésre. Ezt azért szeretném tisztába tenni végre...ejj, sokkal könnyebb fogyni. :-)
2012. aug. 11. 21:54
 3/5 dirtboy ***** válasza:

igen a minél pontosabb étrend segít fenntartani a /kockás has/ állapotot de nem biztos hogy megmarad.

ahhoz genetikailag is olyannak kell lenni.

nem sokára véget ér a nyár,nem kell kockás has majd csak jövő tavasszal.

akkor meg majd szálkásítasz és újra lesz,addig is tömegelj rendesen.

2012. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én máshogy csinálom, mint a fentebb szólók.


szőlőcukor és tejsavó megy edzés után vízzel. az adag nem nagy, mivel fölösleges. 20-25g protein az amit még meg tud emészteni egy étkezéssel a test, ráadásul a tejsavó nagyobb mennyiségben köztudottan hasmenést okoz (ha az össz protein egy bizonyos hányadát ezzel fedezed).

Szóval 20-25g fehérje, és kb 40g szőlőcukor megy.

Edzés után 40 perccel - 1 órával szilárd étel kell, ezt háromszor aláhúzva, aminek tökéletesen megfelel a csirke-rizs, de van egy hiba, amit szinte mindenki elront: a zsírfogyasztás. Edzés közben nem csak az izom mikrosérül, hanem az izmokat borító kötőszövet is. Senki nem gondol a kötőszövet regenerációra, holott az izomfejlődés elmaradását jelentheti. Tehát a közvetlen edzés utáni protein- glukóz adagba még nem kell zsír, hogy a felszívódást ne rontsuk el, de utána a szilárd étkezésbe mindenképpen (ezért komplex, szilárd étkezés).

A táplálékkiegészítőket használjuk a helyükön, a speciális időpontokban, de ne főétkezések helyett, mivel nem helyettesítik az összetett, szilárd táplálkozást.

2012. aug. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dirtboy ***** válasza:

tegnap 23:59

az nem igaz hogy csak 20-25g ot tud egy ember egyszerre megemészteni.

régebben 30g volt a szóbeszéd de az is hülyeség volt.

bátran mehet több is.


az a része sem igaz hogy a sok tejsavó hasmenést okoz.

lehet egyes embereknek igen de többségnek biztos hogy nem.

ki kell próbálni aztán kiderül hogy az illetőnek okoz vagy nem.


ennyit szerettem volna hozzá fűzni.

2012. aug. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!