Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A táncpartnerek egymásba...

A táncpartnerek egymásba szeretnek a táncedzések, előadások alatt?

Figyelt kérdés

Számos ilyen film is volt már, meg hát amúgy is, a tánc egy intimnek mondható dolog (szerintem), érintik egymást a partnerek szinte mindenhol, szerelmes szituációkat játszanak el, és szenvedélyes ritmusra mozognak. Meg hát azért a kinézetükkel sincs gond, mivel mind nagyon izmos, formás... "Törvényszerű", hogy a táncpartnerek egymásba szeressenek?

Én nem vagyok táncos, de sok videóban láttam már, hogy mennyire át tudják adni a romantikus érzéseket és a szenvedélyt. De vajon a valóságban is így éreznek egymás iránt? Gyakori az ilyen jelenség?

Köszi a válaszokat :)

19/L



2013. jan. 3. 21:17
1 2
 1/11 *Glissade* ***** válasza:
100%
Nem...
2013. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik ez a kérdés :) Biztos vannak olyan esetek hogy egymásba szeretnek.
2013. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocs, ha kicsit naivan hangzik... De táncban laikus vagyok, viszont érdekelne, hogy ez így van-e :)
2013. jan. 3. 22:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire megutálják egymást rövid időn belül. A mindennapos egymás "baszogatása" nem éppen építi a szerelmi kapcsolatokat. Javaslom nézz le egyszer táncra :P
2013. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tényleg? :O

Hát most már annyira furdal a kíváncsiság, hogy egyszer elmegyek egy táncedzésre, úgyis van táncos ismerősöm :D

2013. jan. 3. 23:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csináltam soha páros táncot, de biztos, hogy a nem (ritkán). A tánc egyfajta színészet, ezért nem hiába élik bele magukat egy szerepbe. Az érzés, amit átadnak, fiktív, ezért egyáltalán nem szükséges, hogy beleszeressenek egymásba. Sőt éppen azért nem valószínű, mert megtanulták, hogy a tánc csak színház. Nem tekintenek egymásra lehetséges párként, mert egymás munkatársai, ha úgy tetszik, bajtársai. Te másként gondolkodsz, mint ők, de egy táncoslány nem kezd olvadozni egy izmos, táncolni tudó fiútól, ahogy a táncosfiú is gyerekkorától fogva karcsú lányokat taperol, szóval nem nagyon van mire fel vérszemet kapniuk.
2013. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bő 10 éve táncolok társast ilyen-olyan formában különböző partnerekkel.

Egyszerű tánciskolás táncok közben nem alakul ki semmi, haverok vagytok és kész. Mondjuk egyéntől függően itt is kialakulhat valami, mint akkor is, ha egy tankörbe jársz valakivel, vagy egy helyen sportoltok, stb.

A filmekben azért sokszor csak egy szituációt keresnek ahhoz, hogy valami szirupos love sztorit felépítsenek...

Ami viszont tény, hogy a társastáncokban - leszámítva az akrobatikus részeket - igazán akkor lehet szép és megragadó egy előadás/koreográfia, ha a külső szemlélődő számára forr a levegő a felek közt. Játékos, incselkedő, odaadó, romantikus mozdulatokkal nagyon közvetlenné tehető a tánc, kívülről és belülről is jobb élménnyé válik. Ezt én úgy hívom, hogy egy kicsit "bele kell szeretni" a másikba. Profi táncosoknál ez akkor kezdődik, amikor megszólal a zene és pontosan addig is tart, tehát egy jó értelemben vett színészkedés. Nem tesz jót, ha a "profi" táncos párod az életben is az, mert a kettő összemosódik, ahogy az előző válaszadó is írta, csak összeveszni lehet tőle. Az előadó, versenyző táncpárosok túlnyomó többsége csak munkakapcsolatban van a másikkal, és erre nagyon ügyelnek. Kivételek persze vannak, de - válaszolva a kérdésedre - nem gyakori. :)

2013. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszaitokat, jó volt olvasni :) ^^
2013. jan. 4. 10:09
 9/11 anonim válasza:
90%

Szia!

A válaszom: nem jellemző, de előfordul. Én is versenytáncoltam, és utána a táncpartneremhez mentem feleségül. Akárcsak a klubunkban másik 5 lány. Szóval előfordul. De nem ez a jellemző, általában kettéválik az érzelmi élet és a parkett. Én is jártam korábban mással, mint a táncpartnerem, és nem volt probléma. És annak a kommentezőnek is igaza van, aki a "forrást", ami a partnerek között jellemző, inkább negatívnak írja le: elég sokat csesztetik egymást a felek a jobb eredmény elérése érdekében, és ez nem éppen romantikus. Persze, utána megint eljátsszuk a parketten a szerelmespárt, szépen meghajolunk, kimegyünk, és egymásnak esünk, hogy te hülye, mit csináltál már megint... Na ez a sokkal jellemzőbb :-)

2013. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el táncórákra és megtudod!
2013. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!