Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok fontosnak,...

Mennyire tartjátok fontosnak, hogy a gyermekeitek sportoljanak?

Figyelt kérdés

Pusztán csak kíváncsiságból kérdem.

Én gyerekek edzésével foglalkozom,szóval látok pozitív példát,de sokszor szembesülök azzal is,hogy a szülők erre nem nagy hangsúlyt fordítanak. Néha szörnyű látni,hogy némelyik gyerek mozgáskoordinációja milyen.. egy-egy egyszerű mozdulatot sem tudnak megcsinálni, van aki még futni se nagyon tud...

Szerintem ez így nagyon nem jó.



2013. febr. 11. 23:07
1 2
 1/11 Takumi ***** válasza:
Bár még nincs gyerekem, de ha lesz vmit mindenképp fog sportolni.
2013. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nagyon fontos
2013. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Eddig jó az arány :)

Még nekem sincs sajna,de biztos nem fogom hagyni,hogy ellustuljon, már a pocakban hozzászoktatom :P :)

2013. febr. 11. 23:21
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok kifejezetten sport párti. Alkalmanként beleférnek játékként, de alapvető, rendszeres testedzésként a harcművészeteket illetve a mély izomzatot erősítő gyógytornákat preferálom - és tartanám ideálisnak, hogy a gyerekek is megszokják, megtanulják.


Mindenesetre minden sportot az ellustulás elé helyezek, bár kíváncsi lennék mások véleményére mi a helyzet, amikor a szülők maguknak vagy a gyerekeknek a mozgásigényük kielégítésére 10 perces flabélos 'edzéseket' választanak. Úgy érzem, hogy egy szakember aki gyerekek edzésével foglalkozik érdekes gondolatokat írna erre a kérdésre.

2013. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én harcművészetre ( a stílus ebből a szempontból nem lényeges) oktatom őket. Azért írtam a sport kifejezést, mert így tudtam a legrövidebben megfogalmazni a lényeget: rendszeres, kötött/meghatározott mozgás, valamilyen 'felügyelő' segítségével..


Ezeknek az edzésnek csúfolt 10 perces valamiknek sosem láttam értelmét..

Én kifejezetten fontosnak tartom kis korban elkezdeni a sportolást,az már mindegy hogy mit,csak ne a gép előtt üljön.

Legfontosabb előnyei:

- rosszabb családi háttérrel rendelkező gyermekek szocializációját mindenképp segíti, pozitív irányba mozdítja előre

- könnyebben lehet fegyelemre tanítani, mivel olyan helyen szokik hozzá,amit maga választ,szeret, így nem fogja elutasítani annyira, mint pl a suliban..

-tisztelet, másokkal való együttműködés (olyan jó látni azt,hogy rövid idő után annyira hozzászoktak a gyerekek,hogy 'küzdelem' előtt meg kell hajolni a másik felé,hogy már leszidják azt,aki nem teszi:) )

- nagyon gyorsan fejlődik a mozgásuk, szebb lesz a testtartásuk (gerinc problémák elkerülése végett igen előnyös), kisebb az esélye a testképzavar kialakulásának

- hozzászoknak,hogy aktív életet éljenek, ezáltal felnőttként is nagyobb lesz az igényük a mozgásra

-stb...

Én nagyon szeretek velük lenni, mert nagyon jó érzés azt hallani/látni,hogy mennyire várják a picurok az edzést...olyan lelkesek tudnak lenni, főleg,ha sikerül megtalálni a módját az ösztönzésnek :)

És persze nagyon fontos,hogy sok pozitív visszajelzést kapjanak, persze csak úgy,hogy ne bízzák el magukat :)

De azt sem felejthetjük el,hogy ezekhez jó edző kell. Mesélt az egyik gyerkőc anyukája egy csajról,akihez járt a kislánya (akkor lehetett 8-9 éves), hogy úgy próbálta erősíteni a kisgyerekek hasát,hogy medicinlabdával dobálta őket..normális az ilyen?? nem hinném..

2013. febr. 12. 00:10
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként gyermekvédelem a másik terület,amit tanultam,tehát ilyen vonatkozásban is tekintek a sportra :)
2013. febr. 12. 00:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Ritka az ilyen edző. Nagyon tetszik amit írtál!


Legyen neked is pozitív visszajelzés, mert ismerem a másik oldalt is, amikor a negatív események miatt a nagy tudású, korábban lelkes edző fárad bele a munkába. Szerencsére ennek leghalványabb nyoma sem volt az írásodban, éppen ellenkezőleg..!


Sikeres oktatást kívánok!!

2013. febr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :))


Volt már nekem is negatív...volt,hogy szülők miatt....de ilyen mindig is lesz.Igyekszem azokkal foglalkozni,akikkel érdemes,akik igénylik, mert nekik tudok átadni valamit :) És engem is minősít az,hogy ők milyenek lesznek, tehát 'érdekem',hogy ne csesszem el és lelkes legyek :)

2013. febr. 12. 00:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nincsen gyerekem, de biztos vagyok benne, hogy mindenképpen szorgalmaznám, hogy valamilyen sporttevékenységet űzzön egészen kicsi korától kezdve. Egyrészt azért, hogy iskolában, munkában (később) felgyülemlett stresszt le tudja hasznos formában vezetni. Hogy erős legyen, és ne fulladjon ki, ha elromlik a lift és a nyolcadikra kell gyalogolnia. Egy sportoló ember tudja, hogy az eredményekért meg kell dolgozni, és ezt az élet bármilyen terültén alkalmazni tudja. Kicsi korától kezdve beíratnám valahová, akárhová csak szeretne. Ha 5-féle sportágat próbál ki, mire kitalálja, mi tetszik neki, akkor annyit, nem érdekel, csak legyen valami, amit szeretettel csinál.

Viszont emellett szerintem borzasztó fontos az is, hogy a szülők is példát mutassanak. Úgy értem, már az dicséretes, ha egy kövér szülő, aki nem sportol saját hibájából tanulva sportolni küldi a gyereket, de a gyereknek sokkal természetesebbnek fog hatni, ha közben a szülők is rendszeresen mozognak. Nem akarok s.gget csinálni a számból a gyerek előtt, hogy papolok a sport hasznosságáról, és míg ő úszik, én a tévé előtt nassolok, képmutatónak látnám magamat.

Engem az bosszant fel borzasztóan, mikor nuku indokkal a szülők kiíratják tesióra alól a gyereket, mert az lusta mozogni, és így meg aztán már végképp semmit sem mozog. Totálisan felháborít a dolog, mintha a gyerek abba a heti 2-3 órába halna bele, míg fizikai munkát kell végeznie.

Persze, mindig van olyan gyerek, aki kisebb meg bénább meg gyengébb mint a másik, de mindent el kell kezdeni valahol. Olyan is van, hogy lehet egy kisfiú erős és jó mozgású, de lehet, hogy nem ért a boxhoz, idegen számára az a fajta mozgás. Egyik unokatestvérem öt éves, és a szülei hároméves kora óta egyik sportkörből a másikra hurcolják a kislányt, hogy megtalálja a számára kedvező sportot. Kicsi korában úszott, de járt már kung-fun, gimnasztikán, táncon, síelni is tanult, meg karatézni. Karatében nagyon ügyes, meg a a síelés is jól megy neki, viszont a táncos-gimnasztikában meg összeakadnak a lábai, esett bukott, hiába kislányról van szó, nincsen lányos mozgása.

Én is inkább fociztam tesin a fiúkkal mindig, mint hogy beálljak röpizni a lányokkal, táncolni meg világ életemben utáltam, súlyokat emelgetni, meg zsákot ütögetni viszont imádok. Szóval adottság kérdése, ki miben jó, de ha már valaki csinál valamit, az már haladás.

2013. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kevés ilyen hozzáállású edző van Magyarországon, mint te Kedves Kérdező. Bár még nincs gyermekem, a későbbiekben mindenképpen gondot fogok fordítani, hogy sportoljon. (és mivel magát az egészséges életmódot tartom rendkívül fontosnak a táplálkozására is odafigyelek majd de ez más téma)
2013. febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!