Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit sportoljak? Szinte a...

RandomgirlLOL kérdése:

Mit sportoljak? Szinte a semmitől hízom!

Figyelt kérdés

Idén tavaszig eléggé örültem, hogy bármennyit ehettem, semmit se híztam - tényleg! De lemértem magam kb. 4 hete, 44 kg voltam (persze, így úgy tűnik, hogy nem vagyok kövér). Ma pedig, amikor megmértem magam, már 46 kiló voltam! Mindezt a semmitől, ráadásul úgy, hogy a 3 hétig minden nap rengeteget úsztam (Balatonnál voltunk).

Szinte azt érzem, hogy egy pohár víztől is hízom.

Mit tehetnék? Főként a hasamon lett felesleg, valamint a combom lett vastagabb - a vádlim pedig kissé formátlan, edzeném, a fenekemre is dolgoznék. Úszás, futás jó volna? Étkezzek máshogy - hiszen amit ledolgozok, úgy látszik, könnyen visszaszedhetem. Viszont 15 évesen nem szívesen diétáznék. Nem vagyok anorexiás, nem is akarok az lenni, és tudom, a 46 kiló nem sok, de higgyétek el, eddig sokkal jobban éreztem magam - mondjuk 38-40 kilóval is.

A magasságom egyébként 166 cm, és ugye 46 kiló vagyok. Ez így optimálisnak és normálisnak tűnhet, de már oda a régebbi, sokkal csinosabb testemnek - pedig semmivel se eszem többet, csak a napi 3 főétkezés, mellette maximum egy kevés dinnye, csoki (max. 5 kocka). Nem eszek sokat.

Lehet, hogy a kamaszkori változások miatt kezdtem hízni?

Bocsánat, hogy hosszú lett, kicsit kétségbeestem.

Előre is köszönöm az ötleteket, hogy mit kezdjek ezzel!


2013. aug. 12. 19:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Pláne, ha bele is kezdek valamibe komolyan, azt nyilván folytatom szeptemberben, és az egész tanévben is. Viszont nem akarom, hogy sok időmet elvegye a tanulásból (most megyek gimibe), főleg, ha esetleg elkezdek járni valami szakkörre, és ugye, az osztálytársaknak, barátoknak is kell, hogy jusson idő.

:///

2013. aug. 12. 19:32
 2/16 A kérdező kommentje:
Valamint a küzdősportok, harcművészetek távol állnak tőlem, legszívesebben lovagolnék (újra), de sajnos az hosszútávon drága. :(
2013. aug. 12. 19:36
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Neked nem optimális a 46 kg ehhez a magassághoz, simán lehetnél 50 körül is, sőt! 40 kilóról meg ne is álmodozz, erősen anorexia szint lenne nálad. Nagyon hibás az önképet.
2013. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is erősen anorexiagyanús vagy, 38-40 kilót kívánni ennyi centisen nem vall ép elmére. Egy képet kérünk, mert az ugye fontos, bár itt a lényeg már látható.


A szervezeted meg szerintem csak megpróbál életben maradni...

2013. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Totál nem vagy képben, nagyon vékony vagy nem tudom miért szeretnél még fogyni. Én műkorcsolyázom nálunk szinte mindenki vékony, mondjuk 166 cm és 46 kiló az még nálunk is vékony. 38-40 kilóval nem fogsz tudni sportolni mert nem lesz rá energiád. Ilyenkor jönnek az ájulások, folyamatos fejfájjás, rosszulét. A céljaid teljesen irreálisak az önképed meg teljesen torz ha 38 kilósan érzed magad csinosnak.

Szóval ha elkezdesz sportolni, akkor ne azért, hogy fogyj inkább azért, hogy kicsit izmosodj, erősödj. Mivel ilyen vékony vagy én valami egyszerű dolgot ajánlok, jóga, gyaloglás, hobbi szinten balett stb.

2013. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Nem érezted magadat jobban 38-40 kilósan, max bebeszélted magadnak, hogy úgy jobban nézel ki, ami amúgy nem igaz. Testképzavarod van, túlságosan vékonynak akarsz tűnni, de hidd el, nem néznél ki jobban, sőt, rosszabbul.
2013. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 aikiboxer ***** válasza:

Néhány javaslat:

- A diétákat felejtsd el. Semmiképpen ne kezdj el koplalni, mert attól biztosan meghízol. Egyél sok húst és zöldséget, és kerüld el a cukros-fehérlisztes ételeket.

- Ha van edzőterem a környéken, keress hot iron edzést és kezdj el arra járni heti 3x. Ha ilyen nincs, más női torna is megteszi. (Nézegesd meg ezt az oldalt pl. [link] )

- Vagy keress kettlebell vagy crossfit edzést a környéken és kezdj el arra járni, mellette meg kocogj heti 2x30 percet.

- Ha ezek nincsenek vagy nem tetszenek, vedd meg a Fegyencedzés című könyvet, és kezdd el otthon csinálgatni. Ez egy saját testsúlyos edzésrendszer, amelyet segédeszközök nélkül, otthon tudsz csinálni. E mellett is kellene kocognod heti 2x30 percet.

- Vagy érdemes lenne keresned valakit, aki szokott járni edzőterembe, és elmenni vele egy kicsit alakformálni. Egyszerűen menj oda valamelyik "gyúrós" fiúhoz az iskolában és mondd, hogy el akarsz vele menni legközelebb, tanítson egy kicsit. (E mellett is érdemes futni egy kicsit legalább futópadon a konditeremben.)

2013. aug. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Tipikus okoskodások... Vicces és kedves, hogy mind leragadtatok az állítólagos anorexiámnál, csak az utolsó válaszoló tudott segíteni.

Érdekes, akkor eddig, 38-40 kg-val 15 éven át anorexiás voltam? :DDD Ez vicces, valahogy nem tűnt fel, sokkal egészségesebbnek éreztem magam, most meg járás közben remeg a bőröm, már nem vagyok a régi.

És mondom: eddig bármennyit ehettem, nem híztam. Ha láttátok volna, hogy mennyit ettem! Még nasiztam is, de nem híztam! Ez nektek anorexia? Úristen... -.-"""

2013. aug. 13. 12:30
 9/16 A kérdező kommentje:

Ne hülyézzetek le, aki lassan megöli a testét, mert nem így van. Érdekes, nem egyszer voltam orvosnál laktózérzékenység miatt, sőt, minden évben kétszer volt a suliban orvosi vizsgálat - beleértve a súlymérést. Egyszer se mondták, hogy kezdjek hízókúrába, vagy hogy anorexiás vagyok. Azt mondták, jó bőrben vagyok, a súlyom optimális.

Na, és a sportoló barátnőm, aki 170 cm, vagy több, és 50 kg? Őt is anorexiázzátok le, légy szíves. :DDD

Mind rendben vagyunk. Már-már arra gondolok, hogy szinte irigykedhettek arra, hogy ennyi kg-t nyomok ilyen magassággal...

Elvileg ezen az oldalon normálisan válaszokat kéretik adni, nem sértegetni. Szegénységi bizonyítvány....

2013. aug. 13. 12:35
 10/16 A kérdező kommentje:

Nincs képzavarom, tényleg, teljesen rendben vagyok, elismerem, a 38 kg tényleg kevés, de volt, hogy amikor kisebb koromban kb. 145 centi voltam, alig 29 kilóval rendszeresen sportoltam (tánc).

Még az 5. válaszolónak köszönöm úgy-ahogy a választ, ő legalább adott valami ötletet...

2013. aug. 13. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!