Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy akik...

Miért van az, hogy akik fogyna akarnak azok csak "fogyókúráznak", mivel kezdjék a változást a túlsúlyosok, mit sportoljanak?

Figyelt kérdés
Sokszor látom itt,hogy mennyien elvannak keseredve a súlyuk miatt..írnak itt mindent "az jó ha eszek ezt,azt,stb-t?..." de miért nem mennek el pl valamit sportolni? és egyáltalán szerintetek mit kellene sportolniuk? vagy honnan kellene elkezdeniük a változást? van egy ismerősöm is..és csak siránkozik.."holnaptól fogyózok" erre másnap ugyan úgy..:s(félreértés ne essék..nem nézem le a túlsúlyosokat..sőt..szeretném őket biztatni,hogy vágjanak bele..) csak hogyan,honnan induljanak szerintetek?

2014. aug. 30. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Aerob edzés kell, heti 3-4 alkalommal. De valószínűleg lusták is na meg gyengék lelkileg. Én az elmúlt 24 órában 2 szelet kenyeret ettem mivel most egész nap ülök, hűha.
2014. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja de amúgy nem kell koplalni. Most én nem fogok étrendet írni neked de rendes kajákból lehet és kell is enni fogyókúra alatt a megengedett tápanyagmennyiségig. A szénhidrátot viszont jobbára kerülni kell ami azért nem egyszerű :)
2014. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudod, azok akik ide jönnek rínyálni, hogy hogy fogyjanak, mit egyenek, a legtöbbjüknek nem is kéne fogyniuk, mert pont ideális a súlyuk, csak épp idomtalanok mert nem sportolnak, vagy csak az egojúkat akarják fényezni azzal, hogy mások írják le, hogy jó az alakjuk. Azok akik tényleg túlsúlyosak nem itt sírnak, azok vagy beletörődnek, hogy kövérek és nem tesznek érte semmit, vagy elhatározzák, hogy márpedig fogyni fognak, és nem itt kérnek idétlen tanácsokat, hanem vagy megfelelő helyre mennek (szakemberekhez, edzőhöz stb) vagy már tudják mit hogy csináljanak.

A "kövér vagyok" nem ott kezdődik, hogy valaki 160 cm magas és 55 kiló.. Hanem aki 160 cm magas és 90 kiló..

Sok fiatal képzavarban van és nem túlsúlyban.

2014. aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából én azt mondtam az ismerősömnek,hogy menjen el előbb konditerembe edzővel hogy legyen állóképessége.. majd utána kezdjen el valamit sportolni..ez szerinted jó?
2014. aug. 30. 19:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz elkezdeni.

Én tudom, most vágtam bele egy hónapja. De vagy fél éve győzködöm magam, hogy el kell kezdeni.


Nehéz, mert azt hiszi az ember, hogy éhezni és szenvedni kell, és ezt értelem szerűen senki nem akarja.


Pedig a mozgás nem feltétlenül szenvedés, sőt, baromira lehet élvezni, ahogy egyre többet és többet tud.

Én is, ma már egész jól csinálom a támaszkodós fekvőtámaszt, lehet, egy hét múlva megpróbálok áttérni a térdelősre.

Ma lefutottam 4.5 km-t különösebb szenvedés nélkül, egy hónapja 1 km is nehéz volt.


Mára kb beállt a kajálásom is, keveset eszek sokszor, sok fehérjét, tehát húst, sok zöldséget, minimális szénhidrátot.


És, megvan a mínusz 4 kiló az első hónapban. Pedig nagyon nem akart beindulni...


Szócval, amíg az ember nem látja, hogy nem is szenvedés ez az egész, addig fél tőle.

Nagy lelkierő kell a változáshoz. És sajnálkozni baromi könnyű és kényelmes. Tudom, sok éve ezt csinálom.


Hogy tudsz segíteni?

Próbáld meg elmagyarázni, hogy nem fogyózni kell, hanem helyesen enni. És így is lehet finomakat enni! Nagyon is. És ki kell menni mozogni is a levegőre. Legyen az egy jó séta, néha belekocogva. Vagy egy intenzívebb biciklizés.


De a változásra nekik kell megérniük.


Én úgy motiválom magam, hogy most elcsomagoltam egy csomó nagyon klassz ruhámat, mert kicsik rám. Áprilisban ha rámjönnek, megtarthatom, ha nem jók, akkor meg kell váljak tőlük.


És nagyon sóher vagyok, nem szeretek semmit kidobni :)

2014. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha valakinek jó a vérképe, egészséges de mégis túlsúlyos azt csak a tudás hiánya választja el a genetikájától függően egy szép testtől. A tudás megvan, csak olvasni kell, tanulni és alkalmazni a gyakorlatban

Egyszerű alapelvek: 70%-ban az étrendtől függ a siker, plusz edzés, pihenés, akarat. Ha bármelyik hiányzik lőttek az egésznek.


Itt egy jó könyv, full profi leírás, el kell olvasni, be kell tartani. Itt kezdődik minden.

[link]


Mozgás. Egyszerűen muszáj, nem csak a fogyás miatt, az egészség miatt is. Egyszerűen tudni kell mire jó egy kardió edzés és mire egy aerob. Aerob pl. 40-60 perc tempós gyaloglás amikor a pulzus 130 alatt van. Tudni kell mit, miért és mennyit csináljon az ember.

Zsírégetéshez a legjobb a súlyzós plusz aerob vagy HIIT edzés plusz szálkásító étrend.

De pl jó a fegyencedzés vagy a street workout vagy akár 40 perc folyamatos helyben gyaloglás a szobában.

https://www.youtube.com/watch?v=XeZXdZPCnX8


A lényeg hogy csinálni kell, jól kell táplálkozni és pihenni. Meg kell tervezni a heti kaját és edzeni ha van kedvünk ha nincs. Nekem mindig van kedvem edzeni, már várom. (sosem voltam túlsúlyos, de az lennék ha nem így élnék) Az első 3 hét a nehéz amíg hozzászokik az ember de utána már hiányzik. A kaja is ilyen. Meg egy új munkahely, vagy egy új kapcsolat vagy bármi. Megszokást és figyelmet igényel. A testtel törődni kell mint egy szép virággal annak is jó föld kell és locsolgatni kell hogy szép maradjon :)

2014. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még egy dolog eszembe jutott (4. voltam asszem).

A kövérekre egyszerűen nem gyártanak normális sportruházatot. Szinte semmit.


Az én vesszőparipám a sportmelltartó.

Míg kisebb mellű nőkre sportmelltartók garmadáját gyártják, és széles a választékuk mind árban, mind típusban, addig nagyobb mellű sorstársaimnak úgy kell kutatniuk, ha nem csilliárdokért akarnak venni maguknak.


Márpedig jó sportmelltartó nélkül kocogni... őrültség.


De ugyan ez a cipőknél. 41-esnél nagyobb női sportcipő egyszerűen nem létezik kishazánkban. Jó, lehet venni férfit, én is azt teszem, de akkor is!


Aki nagyobb, annak ez a része is nehezebb.

2014. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy én még azt sem értem,hogy miért nem étkeznek rendesen.. nem hiszem hogy ne tudnák megvenni..hisz amikor eszik a hamburgert ahelyett simán ehetnének csirkemellet zöldséggel vagy rizzsel..vagy akármi normálisat...ez valahogy felbosszant.. sokan veszik a "csodaszereket" hogy ettől majd lefogynak és ehetnek ugyan úgy...szerintem egyszerűbb lemenni edzővel elkezdeni..nem? vagy van valakinek innen tapasztalata?
2014. aug. 30. 22:52
 9/9 anonim válasza:

Röviden:


-a nem hízlaló, tápláló kaja drága. a legolcsóbb a krumpli, tészta, a kenyér, az ilyen hulladék húsok mint a virsli vagy a felvágott, konzervek.


-akinek nagyon nagy túlsúlya van, annak már a sportok egy jó része nem megengedett, mert pl. futni már megterhelő a térdeknek.


-nincs sportolási kultúra, nincs hova elmenni mozogni, ami van az meg nagyon drága


-a társadalmi nyomás miatt szégyenlősek, nem mernek megmozdulni (nézzed, fut a duci viccek stb)


-nincs energiájuk a sportra. ha valaki hazaesik 12 óra állómeló után, nem kocogni akar hanem aludni.

2014. aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!