Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Teljesen kezdőként szeretnék...

Teljesen kezdőként szeretnék önvédelemre használható küzdősportot elsajátítani. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne, ahol gyorsan lehet ütéseket/rúgásokat bevinni. A másik szempont, hogy az általában bokszolni tudókat tudjam vele támadni, tehát a feltett kezeket. Magas vagyok, masszív testalkatú és 30-hoz közelebb már korban.

2014. szept. 20. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:

az ökölvívókat általában egy másik,jobb ökölvívó tudja hatékonyan leverni.

a másik dolog,hogy a kettős fedezék kesztyű nélkül csak másodlagos védelmet szolgál.

az elsődleges a gyors és stabil lábmunka a folyamatos mozgás és a ducking,amiből jön a kontra.

szóval hiába leszel te kobra gyors-hogy előbb túl legyél rajta,mert para van-ha nem tudod eltalálni.

vagy ha el is találod,mivel megszokta nem fog kizökkenni tőle.

2014. szept. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
szerintem amit le irtál az a Thai Box lesz...
2014. szept. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

egy boxolóval akkor fogsz tudni elbánni ha a saját stílusodba jobb vagy mint ő a boxban, ezzel csak az a probléma, hogy a box a legjobban oktatott küzdősport itthon és ebből jóval több edzés(mármint edzés/hét) van mint a többi hasonló dologból. Ha nagyon rá akarsz menni arra, hogy elbánj egy boxolóval akkor inkább valami földharcra menj el(pl birkózásra) viszont az meg az utcán nem túl előnyös, hogy míg a földön bűvészkedsz addig a spanjai szanaszét taposnak.


a hazai viszonyokat nézve a box+birkózás kombónál jobbat nem nagyon tudnék mondani csak elég nehéz a kettőt össze egyeztetni.

2014. szept. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most én azért nem akarnék bokszolni tanulni, mert sokan ismernek alapvető mozgásokat, ütéseket belőle, amit gondolom védeni is tudnak. Én olyan küzdősportot szeretnék tanulni, amit kevesen ismernek, ezért olyan meglepetés ereje van éles helyzetben, amivel egy bokszot tanult nem nagyon tud mit kezdeni.
2014. szept. 20. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
ezt a gondolatmenetet jobb ha elfelejted mert a végén tcqc-n vagy valami hasonló igazi f4szságon fogsz kikötni.
2014. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

valóban.

ez tényleg olyan gondolatmenet,mintha egy örömlánynak akarnál újat mutatni mikor dugni mész hozzá,nem fog összejönni.

2014. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Felesleges a diskurzus. Ha nincs olyan itt, aki tudna olyan küzdősportot mondani, ami nem olyan átlagos, mint a boksz és mégis hatékony önvédelemre, akkor nincs miről beszélni.
2014. szept. 20. 15:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a shotokan karatet :)
2014. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!