Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vajon miért van az hogy nem...

Vajon miért van az hogy nem tudok 50 fekvőt lenyomni egyhuzamban, de 1 perces pihenővel 4x30 megy? Egyszerűen 50 nem megy. Nem tudom miért. Olyan érzés a 30 felett mintha fogyna a levegőm, és nem jutna oxigén az agyamba.

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 23:25
1 2
 1/19 anonim válasza:
Nagyon érdekes
2015. márc. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
És ez szexuálisan felizgat?
2015. márc. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
42%
Ennek mi köze van a szerelemhez vagy a szexhez? :D
2015. márc. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
0%
mert nőstényekre gondolsz, emiatt nem jut elég oxigén és vér az agyadba
2015. márc. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
uhhhh de ügyi vagy, biztos szexi a felsőtested, szívesen megismerkednék veled *-*
2015. márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Pihenéssel könnyebb, ez való igaz. Csináld úgy, ahogy megy, aztán egy idő után menni fog 50 is. De nem jó az izmoknak a hirtelen terhelés, túlzott megterhelés. Tehát rendszeresen csináld és csak mértékkel (egy kevés izomláz nem árt, de ne annyira intenzíven, h aztán kiessenek a dolgok a kezedből a túlzott megterhelés okozta remegéstől).

Pl. én is le tudok nyomni 3x10 fekvőt, de 20-at egybe nem (sajnos - régebben ment).


18l

2015. márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
hmm. Az a helyzet, hogy minden második nap csinálom, és még kocogok is. egyszer eljutottam 37 ig, de utána a többi már nem ment 30 ig... elég régóta csinálom, de a 30 nem akar elmozdulni :( lehet ez a max amit a vérkeringésem még kibír?
2015. márc. 12. 23:33
 8/19 anonim ***** válasza:
Talán nem lélegzel rendesen a gyakorlat ideje alatt.
2015. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
az lehet.szinte egyáltalán nem veszek levegőt közben. és nagyon gyorsan csinálom. Teljesen szabályos, leengedem a mellkasomat teljesen a földig, viszont most belegondolva, kb 2x veszek levegőt, egyet az elején, egyet a vége felé...
2015. márc. 12. 23:40
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem hiszem, hogy ez volna a maximumod...

De ha aktívan sportolsz, oda kell figyelni az étkezésre: ha nem juttatsz be elégséges minőségi tápanyagot, akkor az mehet a teljesítmény rovására. Pontosan mennyi ideje is csinálod?

Meg az sem mindegy, hogy milyen fajta fekvőt nyomsz: lehet csinálni mellizomra, tricepszre és bicepszre (asszem): egyik amikor kifelé néz a tenyered, vállnál szélesebb "terpeszben", amikor előre néz a tenyered, vállszélesen, és amikor befelé néz a tenyered (minél közelebb van a válladhoz, annál nehezebb).

Nincs nagy tapasztalatom ilyen téren, de ha van tesi tanárod, vagy egyetemen ilyen órád, vagy jársz valahová sportolni, akkor kérdezd meg az eddzőt. Ha komolyan akarod csinálni, érdemes edzéstervet összeállítani (pl.: fegyencedzés).

De ha engem kérdezel, ne gyúrj, mert a kötött izmok a közhiedelemmel szemben nagyon nem szexik, és ráadásul egészségtelenek is (mikor kiderült, h gerincproblémám van, olyan körökben mozogtam, ahol megtudtam, hogy a felületi izmok túlzott kidolgozása hozzájárul a gerinc rossz tartásához, mivel míg a gerincet tartó izmok nem fejlődnek, a felületi izmok súlya is ránehezedik, ezért görnyednek a kigyúrt konditöltelékek, és fáj a hátuk, dő előtt problémák jelentkeznek... Szóval részemről a ruganyos, használható izom híve vagyok.)

2015. márc. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!