Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vajon miért van az hogy nem...

Vajon miért van az hogy nem tudok 50 fekvőt lenyomni egyhuzamban, de 1 perces pihenővel 4x30 megy? Egyszerűen 50 nem megy. Nem tudom miért. Olyan érzés a 30 felett mintha fogyna a levegőm, és nem jutna oxigén az agyamba.

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 23:25
1 2
 11/19 anonim válasza:
én is így vagyok, kb. 30-35 a max. egyszerre. Ha nagyon erőltetem akkor ráadásul megfájdul a vállam, szerintem az ízület és utána is fáj sokáig
2015. márc. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Én fiú vagyok. Te lány vagy? Mert szívesen ismerkednék veled. :**
2015. márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
hihi, nyugi, én is. :) 75 kiló vagyok. Soha nem karok olyan lenni mint ezek akiket mutogatnak. már emberre sem hasonlóak. igen, amikor kifelé áll a kezem, és akkor teljesen odaszorítom a az oldalamhoz, na az baromira kemény. abból csak 20 megy 4x. asszem az a bicepsz. viszont szoktam olyat is, hogy 4x 15-20 megy mellkasból 40 kilóval a hátamon. mondjuk ilyenkor 2 haskötőt is felteszek de még így is rohadtul feszül... Amúgy elkezdtem yogázni nemrégiben, pontosan azért, hogy rugalmas legyek. én úgy akarok erős lenni, hogy megtartom a könnyű és rugalmas testemet.
2015. márc. 12. 23:49
 14/19 anonim válasza:
Én 100at bírok lenyomni:)
2015. márc. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
rég nem probáltam a maximumom de szük kéztartással vagyis h a kezeim egymás melett vannak és a testem mellé teszem a kezem nem oldalra ugy ment utoljára 45 de már ez rég volt most az egykezest próbálom és kis rásegítéssel megy is. :D Edzések után fontos a szénhidrát bevitel főleg ha sokat sportolsz akkor főleg mert a szénhidrátot használja a szervezeted amikor edzel, ezeknek a dolgoknak érdemes utánaolvasni és fontos a pihenés is ezek nélkül nem fogsz fejlődni hiába edzel sokat.
2015. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

szinte levegõt sem veszel és nagyon gyorsan csinálod, de azt hiszed, teljesen szabályosan...

teljesen szabályos majd akkor lesz, mikor egy egyenletes lassú tempóban leszel képes kivitelezni a gyakorlatot, leengedés közben egyenletes belégzés, kinyomásnál kilégzés... ameddig levegõt szinte nem is véve csak gyorsan dobálod magad lendületbõl, addig érdemi izommunkát szinte nem is végzel... arról nem is beszèlve, hogy így sokkal lassabban is fogsz fejlõdni...

egyébként a válasz, hogy alacsony az állóképességed.

2015. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Na mert te aztán látod hogy hogyan csinálom :D Megnyugtatlak, nagyon is szabályosan viszem végig... mellesleg 100 kilót nyomok mellből. Hétvégén néztem meg, mikor lent voltam apámnál... gondolom valamire azért jó volt ez a sok fekvőtámasz. Nyugi, lassan is tudom csinálni, csak türelmetlen vagyok, de ha lassan csinálom akkor is csak max 10 el többet csinálok. Nem az a baj, ahogy te a kis fejeddel gondoltad. a problémára már egyik barátom megadta a választ. az ATP ürül ki a hirtelen folyamatos erőkifejtéstől. erre is a magyarázat, hogy ha lassan csinálom, akkor több megy, mivel több idő marad az izmoknak is a pihenésre közben. nem igen dobálom magam drága... izomból megy... Tehát ez a nem szabályosan csinálod dolog bukta. csókollak.
2015. márc. 13. 19:57
 18/19 anonim ***** válasza:
amikor felfele tolod magad vegyél levegőt amikor meg lefele akkor fújd ki
2015. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
a levegőt akkor fújjuk ki, mikor erőt fejtünk ki... azt meg kötve hiszem, ha lassan csinálod szabályosan, akkor többet csinálsz, mint mikor lendületből vagdalod magad, úgy hogy levegőt sem veszel... egyszerűen ahogy már mondták vacak az állóképességed, + ha levegőt sem veszel, mit csodálkozol, hogy nem bírod az izommunkát?
2015. márc. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!