Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon magas a pulzusom...

Nagyon magas a pulzusom mozgás közben, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, 68kg(23.8 bmi), nem voltam soha sportos alkat, sosem sportoltam intenzíven, de most elhatároztam, hogy szeretnék lefogyni(min.10kg-t) és fitt lenni, ezért vettem egy kondibérletet, ahol a futópadot, szobabiciklit, ellipszis gépet használom, csakhogy kb 5perc alatt 180 felé megy a pulzusom, a 15.perctől 200 a pulzusom... Rosszul is vagyok tőle, nem tudom rendesen elvégezni a magamtól elvárt teljesíteni. Nem tudok elég kalóriát elégetni. Pedig túlsúlyos nem vagyok. De nem vagyok jártas ebben a témában, a személyedzőt nem engedhetem meg magamnak. Ti mit tudtok javasolni? Egy hónapja ez a helyzet és nem javul.

2016. ápr. 4. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el szív ultrahangra és terheléses EKG-ra. Valami nem lehet jó a szíveddel, mert normál BMI, súly mellett ilyen magas pulzus az nagyon extrém. Nekem 30 kg túlsúllyal, az első pár edzésemen sem ment 140 fölé.
2016. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan egyébként! 20 éves vagy, azaz a maximális pulzusod 200!!!! Mindenképp orvosi vizsgálat javasolt.
2016. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ennek nagyon nem örülök :( köszönöm a válaszokat! Egyébként kb. 5 éve voltam már teljes kardiológiai vizsgálaton (ekg, szív uh, 24órás vérnyomás mérő stb) de minden negatív lett akkor. De ezek szerint nem árt újra elvégezni a vizsgálatokat
2016. ápr. 4. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:

A székből ugrottál neki egyből? Ha teljesen edzetlen vagy akkor lehet túlhajtod magad, és erőlteted összeesésig.

Próbáld meg ezt, de tényleg kocogással, és ha ugyanezek a tünetek jelentkeznek akkor tényleg menj kardiológiára:

[link]

2016. ápr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel mérted a pulzust? Mert a kondigépek mérői pontatlanok. Amúgy ha sokáig vagy max pulzus közelében és egészséges vagy, bem lesz az ég adta világon semmi bajod.... Edzetlen vagy, majd csökkenni fog az adott teljesítmény melletti pulzusod, nem kell EKG-ra menned. :)


Egy olyan hozzászóló, aki nem csak okoskodik, hanem ért us hozzá.

2016. ápr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pulzusmérő karórát használok, és már második hónapja járok edzeni és semmit nem változott. Van egy barátnőm akinek ugyanolyan testtömegindexe van és annyira edzetlen mint én, vele szoktam járni de neki maximum 140 szokott lenni... Kezdek aggódni és feladni... Semmi változást nem értem el
2016. ápr. 9. 12:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Helyzetjelentés: mai edzés közben el is ájultam :/ pedig nem nyomtam jobban
2016. ápr. 9. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!