Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 20 leszek,2 éve nem spotoltam....

20 leszek,2 éve nem spotoltam. Úgy vettem észre, hogy a lábfejem vékonyabb lett, úgy mint a combom, vádlim, a kezemen az ujjaim, az izületeim ropognak (nyakamnál, vállamban, könyökömnél) az arcomon lötyög a bőr. Mi okozza ezeket a változásokat?

Figyelt kérdés

Előzmények: 17 és 18 éves koromban intenzíven edzettem súlyzókkal fél évig mindenféle tömegnövelő szerek nélkül. A fejlődés nagyon látványos volt, de fél év után abba kellett hagynom, mert a derekam megsérült (nem melegítettem be rendesen). Előtte még táncoltam (néptáncot) 4 évig, azelőtt pedig kosaraztam és fociztam, tehát mindig mozogtam valamit.

Most 20 leszek, (kb. 86 kg és 181 cm) már több mint 2 éve nem csináltam "semmit"(nem sportoltam) és úgy vettem észre, hogy a lábfejem vékonyabb lett csak úgy mint a combom és a vádlim, a kezemen az ujjaim, az izületeim ropognak(nyakamnál, vállamban, könyökömnél, térdemben) az arcomon is lötyög a bőr, viszont súlyomból csak 2kg-ot vesztettem, anyagcserém is lelassult. Tehát gyakorlatilag teljesen megváltoztam. Azt szeretném megtudni, mi okozza ezeket a változásokat?(pusztán a mozgás hiánya, esetleg más?)Mi a megoldás? köszönöm


2010. máj. 16. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A szervezet a túlélésre törekszik, ha nem kap elég ingert az edzés során, akkor leépíti az izmokat. Mivel te nem terhelted őket, szépen leépültek az izmaid, emiatt lettél vékonyabb.
2010. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem beleírni, hogy miután megszakadt mindenféle sporttevékenységem a mandulám havonta begyulladt és lázas is voltam elég sűrűn(ez ment márciustól decemberig) ezért 2009 decemberében ki kellett venni. Egy hete pedig körülmetéltek. Tehát az egészségérzetem nincs éppen a csúcson.
2010. máj. 16. 17:40
 3/3 anonim válasza:
Nekem is ropognak az izületek pedig 4 évig fociztam,most kosarazom.
2010. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!