Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 15 évesen érdemes elkezdeni...

15 évesen érdemes elkezdeni parkourozni? A szaltókat lehet homokba gyakorolni vagy vmi puhán kedjem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 12:21
 1/5 anonim válasza:

Általában az ilyen sportokat még korábban is kezdik :)

És ne rögtön az utcán kezd, hanem kezdj el szertornázni!

2012. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Parkourbe nem nagyon szoktak szaltózni. Amire te gondolhatsz a Freerun. Abban szoktak szaltók, meg ilyenek lenni.
2012. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Chruser ***** válasza:

Nincs meghatározott életkor, hogy mikor kezdd el, akkor kezded, mikor jónak látod. Láttam már 50 éves öregembert is, aki 'csinálta' a Parkour-t (bocs, magyarul nehéz kifejezni), aki nem hiszi tudok linkelni videót :)


Szóval, komolyra fordítva a szót, a 12-18 éveseknek a legkönnyebb lekezdeni a Parkour-t, mivel az ember ebben az életkorban a legmozgékonyabb és legjobban felkészült az ilyenekre, van rá időd is jobb esetben, tehát az életkorod tökéletes, de mondom még egyszer nem az a lényeg. Sokkal inkább lényeg a fizikai és mentális felkészültséged. Ilyenekre gondolok, hogy "mennyire jól bírod a futást", "mennyire vagy kitartó". Ezek sokkal inkább számítanak, hidd el. A fizikumodat lehet fejleszteni, gyúrni, mert az erőd kelleni fog, de ez egy másik topic.

A szaltóról még annyit, hogy mindenki aki elkezdi, ezt akarja megtanulni, de ezzel az a baj, hogy megfelelő tapasztalat nélkül nagyon veszélyes tud lenni és nehezen is lehet megtanulni. Tudom, hogy lehet rosszul hangzik, de szerintem előtte legalább 1 évig gyakorolj egyszerűbb mozdulatokat, erősödj és fejleszd magad, a mozdulataidat. Aztán ha már elég bátor és felkészült vagy, akkor próbáld meg szivacson vagy vízben az előreszaltót, ne a hátrát mert az jóval nehezebb. A homok se rossz, de az már keményebb és inkább előtte tanuld meg a mozdulatot, aztán mehet homokba vagy egy kisebb magaslatról. Két nagyobb szivacs bőven elég lesz és legyen ott valaki aki segít.

Ha gondolod írj egy üzit és segítek még ha kell! :)

Sok sikert és gyakorlást!

2012. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én 13 éves vagyok, és 1 éves pk-zok:)
2012. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A kor teljesen mind1.Ajánlom hogy valami vastag szivacson kezd mert a homok nem elég puha:)De nem kell egyből szaltóval kezdeni:)
2012. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!