Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Súlyzós edzéstervek, küzdőspor...

SNW kérdése:

Súlyzós edzéstervek, küzdősportolók számára?

Figyelt kérdés

a súlyzós edzésekkel, táplálkozással tisztában vagyok, a kérdésem hogyan tudnám össze igazítani a küzdősportokkal?

heti 3 súlyzós edzésre gondoltam, régen még csak a kondival foglalkoztam de másfél éve már "megtaláltam a helyem" hogy milyen edzések szükségesek, hogy jól szinten tartsak, illetve milyen edzésterv, azért lássuk be sok mma-s szépen izmolt!

köszönöm a válaszokat előre is!


2012. júl. 10. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

az mma-sok eléggé hibrid edzéseket csinálnak.

kettlebell és a crossfit a leggyakoribb és a legcélravezetőbb is.

de persze van aki csak simán konditeremben nyomta,pl holyfield.

mondjuk ő csak a súlycsoport váltás miatti többletet építette fel így,azért volt neki ez elég.

neki rákereshetsz az edzéstervére,fent van.

2012. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan az a dolog, amit saját magadnak kell kitapasztalni. Csakis a szervezeteden múlik, hogy mennyi súlyzód edzést tud "elviselni" az MMA mellett.

George st. Pierre pl. minden nap tud súlyzókkal edzeni, mert világbajnok a regenerációs képessége. Vannak, akiket heti 3 súlyzós edzés már kötötté tesz küzdősport mellett.


Illetve mi a célod? Nagy esztétikus, vagy az mma-hoz szükséges kisebb, de erősebb szálkás izomzat? Tényleg saját magadnak kell kitapasztalni, nincs két olyan ember, aki ugyanúgy reagálna a kombinált edzéstervekre.


Szerintem kezdd el a heti három súlyzós edzést, és ha megfelelően reagál a tested, emeld négyre, vagy ha fáradt leszel, csökkentsd kettőre. Sok sikert!

2012. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!