Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészek, Küzdősportolók!?

Harcművészek, Küzdősportolók!?

Figyelt kérdés
Olyan harcművészetet,küzdősportot szeretnék tanulni ami a legkomplexebb,amiben van álló,földharc,ütés,rúgás,csavarások,dobások,feszítések,stb,több ember elleni küzdelem,fegyveres küzdelem,szóval minden benne van,szerintetek melyik a legösszetettebb?
2012. júl. 18. 16:28
 1/7 Antimod ***** válasza:
0%
Nem tudom, melyik a legkomplexebb, de az Aikidóban ezek majdnem mindegyike tananyag.
2012. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg a krav maga?


Nem vagyok szakértő de ha már katonáknak, rendőröknek, kommandósoknak, testőröknek oktatják nem lehet rossz. Elég sokat hallani a hatékonyságáról.

Engem is érdekel találtam egy jó oldalt róluk.


[link]

2012. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező egyébként rosszul gondolkodsz!


Legkomplexebb harcművészet sok ilyen van, de nincs értelme csinálni.

Inkább tanulj egyszerre két különböző stílust. Sokkal alaposabban és részletesebben fogsz megtanulni egyes technikákat, mint egy ilyen "mindenvanbenneamikell" harcművészet edzésen. Hiába van benne sok minden, ütés, rúgás, földharc, dobás..stb, mindegyiket csak maximum alapszinten fogod elsajátítani, még akkor is ha sok évig jársz majd edzésekre.


Írok egy esetet, ami velem történt.

Én ju-jutsuztam amúgy 5 évet. Ju-jutsuban van ütés, rúgás, dobás, földharc, pont az ami neked is kellene.


Azt hittem, hogy tudok mindent állóharcból és földharcból is. Lóf*szt!

Lementem egy sima bokszedzésre, ahol "csak" ütni tudnak. Na most olyan bokszolók p*csáztak el akik 1 éve bokszolnak.

Utána lementem egy BJJ edzésre, ahol nem tudnak és nem is tanulnak sem ütni, sem rúgni, még dobni is alig, és "csak" földharc van. Na most egy nálam 10 kilóval könnyebb gyerekkel nyomtam földharcot, 2 perc alatt lekopogtatott.


Taekwondo-ra már le sem megyek, mert hiába "csak" rúgni tudnak ott, szétrúgnának csak ott is, holott a ju-jutsuba is van rúgás.


Az ilyen komplex dolgokkal az a probléma, hogy sokféle technikát próbálnak beletuszkolni heti 2-3 edzésbe és így mindegyikből fog ugyan valamit tudni az illető, de az kevés lesz.

2012. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jujutsu
2012. júl. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
MMA. ott minden van és egy profi szinten fogsz ütni rugni földharc technikád is jo lesz. Persze sok éves eddzéssel és kitartással érheted el
2012. júl. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az MMA még mindig nem egy stílusnak a neve, hanem egy szabályrendszernek!!!! Az MMA-sok tipikusan 2-3 féle harcművészetet vagy küzdősportot űznek, pont az átfedések miatt.


Kérdező:

Szerintem teljesen mindegy, hogy mit választasz, a lényeg, hogy:

- Semmitől ne várd, hogy majd 3 hónap után te leszel Rambó. Akármit is választasz hatékony csak évek múlva lesz

- Én személy szerint nem választanék olyan stílust, amiben szabályok kötik meg, hogy mit szabad csinálni és mit nem, ugyanis utcán nincsenek szabályok

- És végül - bunyót MINDIG kerülni kell a végsőkig. Nem csak azért, mert te megsérülhetsz benne, hanem mert könnyen önhibádon vagy akaratodon kívül okozhatsz az ellenfélnek olyan sérülést, amiért téged ültetnek le.

2012. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából körülírtad a Jujitsu-t, abban pont van minden. Azonban egyet kell értsek egy fentebbi válaszolóval, a jujitsu mindenhez ad egy alapot, de egy ökölvívó vagy egy BJJ-s ellen nem sokra mész egy küzdelemben "hazai pályán". És itt a kulcs. A japán jujitsu NEM versenysport, nem arra találták ki, hogy versenyezni lehessen vele. Ha profi MMA karriert akarsz befutni, akkor külön-külön kell elmélyülnöd a földharc és állóstílusokban. A jujitsu elsősorban önvédelemre készít fel, amihez kapsz egy komplex bázist. Ezzel nem tudod "hazai pályán" megverni a különböző stílusok űzőit, de ad egy jó alapot (amiből majd ki lehet indulni). Mégis elsősorban az önvédelmen van a hangsúly, és itt jó, ha alapszinten konyítasz mindenhez. Mert így készen állsz egy kis pofozkodásra, de akkor se lepődsz meg nagyon, ha a földre kerülsz.

Önvédelemre ajánlott egy komplex rendszer, versenyben azonban részleteiben kell a mélyére ásni a dolgoknak.

2012. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!