Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A baranta is elterjedhet úgy...

A baranta is elterjedhet úgy a világban, mint pl. a karate?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Eddig nem nagyon terjedt el mert azt se tudom micsoda, de akkor inkább már a teakwon-do fog jobban elterjedni.
2013. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A karaténak múltja van, és bár ma ezt nem gondolnák az emberek, azok a gyermeteg kis küzdősport edzések eredetileg gyilkos harcművészet edzések voltak. Így tehetett szert komoly elismerésre a Karate, bár ez már inkább csak múlt..
2013. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A barantának is van múltja.Magyarországon sokáig használták,de a Habsburgok betiltották.
2013. jan. 28. 21:21
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Ha harctechnikai értéke lenne..

Ismernénk. De mivel egy birkózó edzésnek vagy boxedzésnek nagyobb harctechnikai jelentősége van, így.. én még mindig szép, de inkább csak szép hagyománynak tartom.


Funkcionálisan: előbb az ember tanulja meg megvédeni magát, sajátítson el egy harcművészetet, tudja alkalmazni, utána lehet nemzeti értékeket, hagyományokat is őrizni.

2013. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=cZXWaXDsDHQ

Nézd meg ezt a videót.Nekem elég keménynek tűnik.Vagy tévedek?

2013. jan. 29. 18:10
 6/17 anonim ***** válasza:

Erről írtam, birkózás.. Ez egy küzdősport.


Az a gond az ilyen videókkal, hogy ez látványos, megmozgatja a fantáziát, aztán valójában..? Nem illik leszólni másokat, de ez semmi.


Fegyverrel, ráadásul karddal gyakorolni amíg a saját testüknek sem uraik? Lehet, ez is egy módszer, nem biztos hogy mindig kifizetődő és hatékony.


Akrobatikázni harcművészet edzésen? Na most ez vagy figyelemfelkeltő, marketing, de hogy harctechnikailag semmi értéke, az is biztos. A karddal gyakorlás egyébként szép dolog. Ha valakinél meglátják az utcán hogy egy KARD van, akkor az erőszakoskodók #1. számú célpontjává válik, már csak a kard miatt.


Ez szép hagyományőrzés nagy füsttel, kis lánggal. De menj el, csináld (mások is csinálják nyilván) közben hasonlítsd össze mással.


Jó lenne látnod, hogy egy ökölvívó (nem harcművész csak egy küzdősportoló!) előtt meg sem tudnának állni. Egy szabadfogású birkózó.. előtt szó szerint nem tudnának megállni. Ha lenne összehasonlítási alapod, úgy könnyebb lenne megítélni. Szerintem ez igencsak tetszik neked, ezen úgy lehet változtatni hogy kipróbálod, csinálod, mellette elmész boxolni vagy savate-ozni, vagy lemégy Jujutsu, Wudang, WingChun edzésre, Kali edzésre és ilyen edzések valamelyikén is tanulsz, aztán valószínűleg látni fogod a különbséget.

2013. jan. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Pár helyen fog csak elterjedni mert mindenki kung fu-zni karatézni és tae kwon do-ni meg ji-jissz-ni akar .
2013. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

[link]

Itt is le van írva,hogy a baranta a világ egyik legkeményebb küzdősportjává nőtte ki magát.És a barantára nem úgy kell tekinteni,mint Jobbikos hagyományőrzésre.

2013. febr. 1. 20:41
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez TáplálkozásHarcművésznek szólt.
2013. febr. 1. 20:41
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

És most akkor valljuk be, kit érdekel egy kemény küzdősport?

Többet ad akkor már a sakk, az legalább fejleszti a taktikai érzéket.

2013. febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!