Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen karate verziót érdemes...

Milyen karate verziót érdemes elkezdeni egy újoncnak?

Figyelt kérdés
Önvédelemre kell. Vado Ryu vagy Jun Kun Cay ? Vagy mi legyen az alkategóriája ? Ezek jók?
2013. febr. 20. 06:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Van még Shotokan is, melyikre jelentkezzek?
2013. febr. 20. 06:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Jun Kun Cay az meg miféle szerzet? google sem adott találatot.


Próbálkozz a kempoval, én arra járok, nagyon jó.

2013. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ashihara
2013. febr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ashihara karatét tanulj, lényegében ez az egyetlen karate ami jó önvédelemre, hiszem a megalapítója is utcai harcra fejlesztette ki. Nincsenek benne jóformán formagyakorlatok (katák), sparring van, és ez az egyetlen olyan karate irányzat amibe vannak dobások és gáncsolások is, az ütések és rúgások mellett. Földharc nincs benne egyedül. Ütnek ököllel és könyökkel is, rúgnak sípcsonttal és térddel is.

Ez nem verseny sport.


A Wado-ryu karate az nem tudom annyira pontosan, hogy milyen, de már egyszer látogattam egy ilyen edzést, annyit tudok róla mondani, hogy ilyen "vívó stílusú" karate, sok lábmunka, hirtelen belépnek és ütnek, majdnem úgy mozognak, mint az olimpiai tőrvívók. Ha ezt a Wado-ryu karatét tradicionálisan oktatják, akkor oké, ha ilyen versenysportos vacak, akkor hagyd a fenébe. (Sajnos, az a wado-ryu edzés amit én látogattam, az is ilyen versenykaratés vacak volt.)


A Jun Kun Cay-ról pedig fingom sincs, hogy mi, nem is hallottam róla, ráadásul inkább kínai hangzása van, mint japán. Van ilyen egyáltalán?


Shotokan karate is jó, de csak akkor, ha a tradicionális shotokan-t oktatják (én például egyszer látogattam tradicionális shotokan edzést, igen kemény és jó). Nézd meg azt a shotokan edzést, ha ilyen versenyekre készülő kumite-kre gyúrnak, akkor hagyd a francba. Olyat keress, ahol nem versenyzés a cél.

A Kyokushin-t pedig hagyd a fenébe, mert az színtiszta sportkarate.

2013. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!