Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a világ 10 legveszélyes...

Melyik a világ 10 legveszélyesebb sportja?

Figyelt kérdés
Bármilyen fajta sportra gondolok.

2015. aug. 27. 08:36
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
sportra gondolok, nem hülye balesetekre
2015. aug. 27. 19:23
 12/27 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Meg kell nézni, egy átlag kórházban a sürgősségin, traumatológián, mely sportok vannak túlnyomórészt.


Érdekes adat: számszerűen többen vannak akik valamilyen küzdősportot űznek, mint az igazolt focisták. Mégis a focistákat viszik be többször az ambulanciákra.

Mikor lesérültem sport miatt, akkor beszélgettem erről a régi tf-en is tanító traumatológus volt tanárommal.

2015. aug. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%
Megmondani az asszonynak, hogy a barátnőjének jobb alakja van.
2015. aug. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 veterán vas ***** válasza:

#12!

Nem ad teljesen reális képet, az általad említett számszaki mutató. Ugyanis ha végzetes a baleset, akkor az nem a traumatológia statisztikájában jelenik meg.

Sajnos, az már egy másik intézmény. :(

2015. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Csicsky ***** válasza:

Az én személyes véleményem szerint az egyik legveszélyesebb sport a barlangi búvárkodás (barlangi merülés). Itt értem ez alatt azt, amikor ez egy felderítetlen és vízzel teli barlangban történik, ahol nincs lehetőség feljönni a felszínre, mert a „mennyezetig“ van a víz és ha valami olyan probléma adódik, amikor mindenképpen fel kell jönni a felszínre, ez csak a bejárati helyen lehetséges.


[link]

2015. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
Extrém vasaláás
2015. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Csicsky ***** válasza:

Időközben volt alkalmam beszélni egy barlangásszal, akinek a felderítő csapatában akad barlangi mélymerülő búvár is. Egy videót is bemutatott, ahol a búvár a társa kíséretében (aki a videót készítette) 114 méter mélyre merült le egy vízzel elárasztott régi bányában.


Az illető könnyűbúvár-felszereléssel ment le, zárt légzőrendszert használva speciális gázkeverékkel a légzéshez. Még nézni is rossz volt, ahogy ott a járatokban próbált óvatosan előreúszni, vigyázva, nehogy véletlenül meglökje valamelyik támasztékot, mert ha valami beomlik mögötte, akkor több, mint valószínű, hogy nincs visszaút. A barlangász megjegyezte, hogy egy ilyen búvárcsapat tagjai nagyjából 15 évenként kicserélődnek, mert átlagban kb. ennyi ideig tudja egy búvár ezt a tevékenységet folytatni, míg ott nem marad valahol és szerinte ez a világ legveszélyesebb sportja. Vagyis a barlangi búvárkodáson belül a barlangi mélymerülő búvárkodás az, ami a csúcs.

2015. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Csicsky ***** válasza:

Na, sikerült az említett videót megtalálni a YouTuben (3:25-től nézd):


https://www.youtube.com/watch?v=ZPQlUS8ZTP0

2015. nov. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 veterán vas ***** válasza:

Ha tudni akarjátok, hogy mi a veszélyes sport, töltsetek el egy délutánt az anyósommal!

Na, az benne van a TOP 10-ben. :D

2015. nov. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
na igen de nem tudom hallotatok-e már az el camino del rey-ről a vuelta mezőnye is e mellett halad el. mára már rendebe hozták miután többen életüket vesztették [link]
2015. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!