Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most komolyan, volt vαlakinek...

Most komolyan, volt vαlakinek már abból problémája, hogy csak a kopott láncot cserélte le, de a fogaskeréksort nem?

Figyelt kérdés
Mindenhol mondják hogy együtt kell cserélni, én ezt nem hiszem el. Egy lánc sokkal előbb el tud kopni, főleg ha nincs rendesen kenve.
2022. jún. 21. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat használod a bicajt, ne sajnáld azt a párezer ft-ot... kopott lánckereken ugrik a lanc, valtásnal nem pontos, stb
2022. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát azért nem pár ezer sajnos. Csak a lánc 9-10 ezer, a hátsó sor az legalább 12 ezer, az első lánctányér ha külön csak a nagyot veszem az meg 15 ezer. Nem tudom pontosan mennyi lehet bennük, de kb. 5-6 ezer km., működik még rendesen minden, csak félek hogy a lánc egyszer csak el fog szakadni.
2022. jún. 21. 22:07
 3/18 anonim ***** válasza:

9e a lánc??


Elég a hátsó fogaskoszorút cserélni. Az első nem kopik annyira.


Én evi 7-8 ezret megyek, cseréltetem min.kétevente.

2022. jún. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
10 sebességes, Tiagra. Van drágábban is amúgy.
2022. jún. 21. 22:12
 5/18 anonim ***** válasza:

igen volt problémám,elég rossz ugró láncal bringázni, a váltás is inkább csak történik valamikor, mintsem akkor amikor akartam.

én 400mk-enként váltogatom a láncot úgy érzem ezzel kitolódik az élettartam,pláne ha valamelyik váltó benéz a küllők közé.

2022. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Régen volt egy montim, ott én is váltogattam, de ennél valahogy nem jutott eszembe. Pár éve már nem is nagyon mentem vele, most kezdtem el újra.
2022. jún. 21. 23:52
 7/18 anonim ***** válasza:

Tehát országútiról van szó?


Nem tudom, mennyire más, mint egy trekking, de eleinte én is túlzásnak tartottam hogy a szerelőm fogaskoszorúcserét javasolt a lánccal.

Aztán mikor megtapasztaltam a különbséget, már nem sajnáltam rá a pénzt.

2022. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha normálisan karban van tartva és idejében lecseréled a láncot (nem amikor már beleesik a nyúlásmérő), akkor egy sor 3 láncot kiszolgál.
2022. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nyúlásmérő nélkül tolómérővel meg lehet mérni?
2022. jún. 22. 12:18
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem ugrott a lánc a régi soron. Most pedig 2000 km alatt ette meg az új láncot egy kopott középső tányér az olcsó trekkingemen. Az 1x11 rendszeren kb. 1500 km-enként váltok a láncok közt. Kb. 6000 km van benne, és még mindig jól működik.
2022. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!