Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most komolyan, volt vαlakinek...

Most komolyan, volt vαlakinek már abból problémája, hogy csak a kopott láncot cserélte le, de a fogaskeréksort nem?

Figyelt kérdés
Mindenhol mondják hogy együtt kell cserélni, én ezt nem hiszem el. Egy lánc sokkal előbb el tud kopni, főleg ha nincs rendesen kenve.
2022. jún. 21. 21:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hogy a sokat használt lánc el fog szakadni. Hanem szép lassan megszi a hátsó sort és a lánctányérokat is.

Ha időben cseréled vagy cserélgeted a láncot, akkor sokkal később kell hajtáslánc többi részét lecserélned.

Ha csak egy láncot használsz 5-6 ezer km-en át, akkor nem úszod meg fogaskoszorú-csere nélkül. Nem fog illeszkedni a kopott sorra a lánc.

2022. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 hypno ***** válasza:

#9


Meg lehet mérni, de egy láncnyúlás mérő 1000 Ft és örökké tart, mert egyszerű mint egy faék.

[link]

2022. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 hypno ***** válasza:

És az eredeti kérdésedr a vválaszom, hogy igen, volt problémám. A leggyakrabban használt két hátsó fogaskeréken ugrott a lánc.

Átmeneti megoldásként persze használtam a többi fokozatot helyettük, de kicsit sem volt komfortos.

2022. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Alex Fly ***** válasza:
Volt. Mivel jelenleg nem kapható a kedvenc boltomban az általam megszokott sor, így a lánccserénél maradt a régi. Ennek következtében a leggyakrabban használt fokozatokban ugrált a lánc - szóval már nyitáskor ott voltam a boltban egy új sorért...
2022. jún. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ma voltam, azt mondták alig kapni sort, nem is volt. Lánc még igen, azt vettem is, megmérettem mennyire van megnyúlva a régi, még azért elmenne. Felrakom majd az újat aztán összekopik a sorral, a srác azt mondta az nem tűnik annyira kopottnak.
2022. jún. 28. 00:47
 16/18 anonim ***** válasza:

Rendelni kell netről, akár külföldről! Csak elkoptatod az új láncot is.

Ha megmondod, konkrétan milyen sor kell, délután körülnézek neked pár jobb boltban.

2022. jún. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 hypno ***** válasza:

#15


Ha az 1 mm-es még nem esik bele a szembe, akkor ne kapkodj. Vedd meg sort és cseréld együtt a kettőt.


És ez egy olyan alkatrész ami webshopból is rendelhető. Csak a fogszámokat (legkisebb-legnagyobb) kell kitalálnod.

2022. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 tothp ***** válasza:

Jelen!


A dolog úgy. áll, hogy a sorod azért kopik tűhegyesre, mert a mgynyúlt láncon növekszik a csaptávolság.


Ha időben cserélsz láncot, előfordul, hogy megúszod.

De lehet, hogy nem jársz jobban anyagilag, mert veszel mondjuk egy sorra 3 láncot ugyanannyi idő alatt, mintha hagynád az egészet maximumig kopni. És cserélnéd az egészet.

Nagy májerek azt csinálják, hogy vesznek 4 láncot. és 500 km-enként cserélik (4. után újra az elsőt)Így a maximumot hozzák ki a 4 láncból és az 1 db sorból. Talán így a legolcsóbb.

2023. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!