Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kalória-égetés szempontjából...

Kalória-égetés szempontjából X távot megtéve gyorsan vagy normál tempóban járok jobban?

Figyelt kérdés

Ha ugyanazt a távot teszem meg, akkor égetek el többet kcal-t ha gyorsan tekerek, szinte izzadok. Vagy ha normál tempóban tekerek?


A táv fix, de a sebességen tudok változtatni.



2022. júl. 27. 12:43
A kérdező szavazást indított:
Gyorsan tekerve több kcal-t égetsz.
Normál tempóban.
Nincs különbség.
6 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy sebességen többet égetsz, mert a légellenállás négyzetesen nő a sebességgel. Nagyobb terhelés után a regeneráció is több energiá emészt fel. A regenerálódás viszont időt igényel, ezért ha minden nap tekersz, nem feltétlenül jó minden alkalommal gyorsan menni.
2022. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igazából nem a tempó számit,hanem az hogy milyen intenzitással csinálod. Meg az hogy mekkora az a táv.

Aerob vagy anaerob zonában tolod vagy sem.


Laikusan igen ha gyorsabban tekersz több kaloiát égetsz el. De ez sem tuti biztos.

2022. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Hellmano ***** válasza:
Mérd le magad mindkét esetben, de akkor is még vannak tényezők, amik befolyásolóak lehetnek pl. baromi nagy ellenszél stb. ahol jóval erősebben kell tekerned, ha akarod tartani a tempót. Én magamon azt vettem észre, hogyha semmi ellen nincs, akkor képes vagyok bepunnyadni a tempómba, nekem tipikusan jót tesz, ha emelkedőn megyek vagy nagy ellenszél van, mert akkor is tartom a tempóm ugyanúgy. Én, akkor veszem észre, hogy baromi nagy ellenszél van, mikor más alig bírja tekerni a bicajt én meg megyek el mindenki mellett , mint a gép :D
2022. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tothp ***** válasza:
120-130-as pulzuson minél tovább. De legalább 40 percig. Hogy ez mikor, milyen terepen, milyen sebességet jelent, az nagyon sokmindentől függ.
2022. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4!


Konkrét pulzus értéketek írni a legnagyobb hülyeség. A pulzuszónák erősen függnek az életkortól (és még sok mástól is).

De ettől függetlenül is hülyeséget írsz. Nagyobb intenzitás = nagyobb magasabb pulzus = több kalória. Nincsen csoda-zóna.

2022. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Általánosságban több kalóriát égetsz a nagyobb intenzitásnál, viszont más lesz az üzemanyag. Alacsony intenzitásnál több zsírt használ a szervezeted, magasabb intenzitásnál több szénhidrátot, nagyon magas intenzitásnál szinte csak szénhidrátot.
2022. aug. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A test raktároz szénhidrátot?
2022. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, főleg az izmokban és a májban glikogén formájában.


[link]

2022. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!