Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire figyelik a rendőrök,h...

Mennyire figyelik a rendőrök,hogy minden kötelező biztonsági felszerelés van e a kerékpáron?

Figyelt kérdés
szoktam látni kerékpárosokat akiknek nincs felrakva pl: küllő prizma,csengő. Miért van hogy sokan nem rakják fel a kötelező dolgokat?

2023. ápr. 20. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincsenek fent. XC-zni járok kemény terepre, ott kb az első 100 méteren elhagynám a prizmákat, de annak se örülnék, ha egy esésnél a csengő beleállna az arcomba. Néha bejárok vele a városba is, emiatt rakok első/hátsó lámpát, de ennyi. Soha nem volt még gondom rendőrökkel, de szerintem nem is érdeklné őket.
2023. ápr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az outimon nincs prizma a küllőkön, sem reflexcsík a gumikon. A kutyát nem érdekelte sosem. Én azért nem teszem fel, mert nagyon hülyén nézne kis a kis kecses bringán. :) Cserébe rendesen kivilágítom magam mindig... Nyilván ha leállítana egy kötekedő kedvében lévő rendőr, akkor megbüntethetne, de szerintem akkor is csak egy ejnyebejnét kapnék elsőként. Max ha lesz ilyen, akkor majd teszek rá prizmát mégis. De amúgy még sosem állított meg rendőr, szóval nem aggódom túl a dolgot. Ennek mondjuk akkor lehet jelentősége, ha elüt téged egy autó, és mondhatja azt hogy nem látott rendesen, mert nem volt prizmád, vagy ilyesmi... De egy csengő hiányánál még ilyen eset sem állhat elő.
2023. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Prizmám nekem sincs. Csengő van mert a bicikliutakon rendszeresen bóklásznak gyalogosok. Lámpa van nappal is a figyelmetlen autósok miatt.
2023. ápr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

Nekem van minden az outin is meg az xc-n is, mert rohadtul nem ezen múlik és mindenből van diszkrét is ami nem “ciki” outira kormányvégdugós csengő pl…


Amúgy BP-n szokták vele csesztetni a bringást, vidéken nemigen, de nem a rendőr miatt kellenek, a csengőn kívül minden a TE életedet óvja… ha neked nem ér meg egy 200ft-s küllőprízmát az életed, akkor lelked rajta.

2023. ápr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Alex Fly ***** válasza:

Ha célzott ellenőrzés van, akkor alapvetően ezeket figyelik. Ha megállít a rendőr és olyan kedve van, akkor előbb-utóbb rákérdez ezekre is...

Sose lehet tudni. Én személy szerint inkább minden kötelezővel elláttam -mondjuk a küllőprizma helyett a reflexcsíkos külsőt favorizálom.

2023. ápr. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki engem állított meg rendőr, eddig 30év alatt kétszer, igazából mindkettőt csak a vázszám érdekelte.
2023. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sosem állított meg ilyen miatt rendőr. Ha ki van adva a parancs, hogy büntetni kell, akkor büntetni fog. De ha szabályosan közlekedsz és látható vagy, akkor nem fog a prizma miatt szórakozni. Tényleg 5 perc alatt elhagynám. Még a pedálokon lévő prizmák is lesz szoktak esni 1-2 hónap alatt.
2023. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 200ft-s leesok oké, de azért van ezekből is minőségi, nekem pl hátul piros matrica van a hátsó villán meg a nyeregcsövön, de még a bukóm is ki van vele tapétázva, azt egyből nem lehet elhagyni.
2023. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Alex Fly ***** válasza:
@7: hát pont ez az. Ha büntetni akar és szabályosan közlekedsz, akkor a következő lépése pont az előírt felszerelések megléte lesz... Tapasztalat.
2023. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindig, minden bicikimen volt (és van) kötelező felszerelés, de még soha nem állított meg rendőr. Illetve egyszer, de akkor azért, mert aprót adtam egy hajléktalannak, és megkérdezték hogy jól látták-e? Szegény, nem akartam kitolni vele, nem láttam a rendőröket. De a biciklimmel nem foglalkoztak, derűs hangulatban folytatták a"kihallgatást" a kéregetővel. :)
2023. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!