Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen időjárás az, amikor...

Milyen időjárás az, amikor nem lennél hajlandó kerékpárral menni dolgozni? Nekem kb.25 perc oda az út, emelkedős-lejtős, kicsit erdős részen. Hóban, jégben nem mennék, de esőben vagy szélben mennyire ajánlatos?

Figyelt kérdés
Ma nem tudom, mivel menjek dolgozni. Hónapok óta biciklivel járok, buszra nem vágyom, de rossz időben kénytelen leszek majd...
2011. okt. 7. 11:27
1 2
 1/18 dirtboy ***** válasza:
78%
vehetnél egy olcsóbb robogót vagy valami moped mocit rossz időkre.
2011. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pénzhiány... Na meg jogosítvány is kell hozzá, nem?
2011. okt. 7. 12:19
 3/18 dirtboy ***** válasza:
76%

igen kell hozzá jogsi,csak azt hittem van mert írtad hogy dolgozni jársz és ma már szerintem elég ritka hogy nincs jogsija valakinek.

nekem sincs kocsim de a jogsit megcsináltam mert ma már fontos a munka szerzésnél is.

a pénz hiány,hát arra nem tudok mit mondani.

a kérdésedre nem tudok válaszolni mert amíg nem kerülök ilyen helyzetbe addig nem tudom.

nekem csak 2 kilométert kellet tekernem a melóba és úgy nem igazán zavart hogy hó van vagy szél vagy szakadó eső.

van itt egy öregpali, 60éves már biztos van,de ő bármilyen időben bicajjal jön min.10kilométerről.

még az árvíz sem állította meg. szerintem a biciklin fog meghalni is.

pedig neki futná mocira meg kocsira is.

ja és egy ezeréves bicajról van szó.

2011. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Rossz időjárás nincs, csak alkalmatlan ruházat :) Én kb. 10 km-ről járok be, időjárástól függetlenül. Az egyetlen kivétel az ónos eső, de az is csak addig, amíg fel nem olvasztják. Nézz körül a neten, hogy mások mit javasolnak eső meg hideg esetére, és járj egész télen biciklivel.
2011. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
énsem szoktam leteni télire a bringát nyilván ha 20 cm es hó van és nincs eldobálva akkor nem azzal járok de az idö nem lehet akadály aki nyáron "nagy bringás" az télen is legyen az én ugy gondolom.
2011. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én tekertem (próbáltam) tekerni 15cmes hóban :) Most mondjam el, hogy hogy is ment? Rosszul. Amúgy esőben gond nélkül megyek. Sőt még szeretek is esőben. Télen pedig síkabát és rövidnadrág...Sokan mondták már, hogy hülye vagyok, mert télen terepezek, de nem tehetek róla, szükség van adrenalinra télen is!
2011. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

hasonlóan vagyok, engem próbálnak lebeszélni, de nekem csak a jég lesz a határ. hóban egyszerűen felteszel egy bordázottabb kereket, és kész. esetleg még ami veszélyes az erős szél. ráadásul erdő esetén védnek a fák is. 25 perc semmi, én 1-2 órás utakat szoktam megtenni


utálom a tömegközlekedést, nem is akarok eltunyulni, addig húzom majd ameddig tudom. igen, olcsóbb is. a mopednek semmi értelme szerintem. főleg nem 25perces útra. ahhoz b kategóriás(személygépkocsi) vagy kifejezetten mopedkategória megfelelő.


12:37

a jogsi is pénz, a robogó is, ha lenne bkategóriása, már kocsit is vett volna.

nekem sincs pénzem jogsira, és nem is akarok.


12:46

egyetértek, vannak izzadságmegfogó ruhák, amik szintén drágák, tehát a kérdezőnél felejtős, én egyszerűen megtalálom az egyensúlyt a testhő és a menetszél között. amire vigyázni kell a kézen kívül a fül és a torok


14:46

ez meg a másik, aki elvből bringás, meg életérzés, az nem teszi le sosem.


19:30

de a rövidnadrághoz van zoknid ugye? lehet pesten valahol kifejezetten ilyen bringás zoknikat venni? olyasmikre gondoltam, amik vékonyabb térdzoknik, esetleg télen picit vastagabb. vagy nyissak neki külön kérdést? :)


egyébként ha a ruházat kicsit drágább is kedves kérdező, hosszútávon megéri, mert egészsésgesebb, mint bármi más. és 5 hónap alatt visszahozza az árát a bérlettel összemérve egy átlagosabb bicikli.

2011. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egész jól bírtam ma is a hideget, nem sokáig fáztam. :) A kerék recés, ilyet is szerettem volna. Nekem csak az odaút 25 perc, vissza is ennyi, plusz még, ha dolgom van, edzeni, boltba megyek, akkor is tekerek. Gyalogol a franc. :) Lassan 2 hónapja bicajjal járok mindenhová.
2011. okt. 7. 23:38
 9/18 anonim válasza:

utolsó: zokni kapható pl a berguban: [link]


Én max jeges esőben nem mennék tekerni, ha menet közben elkap a sima eső, az okés, de hogy folyton fejbe kapjon a jég, mint Newtont az alma, áh, kizárt:D

2011. okt. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyébként a párát kieresztő meg lélegző cuccok sem olyan vészesen drágák. Az én esődzsekim, kb. 5k volt a Mountexben. Szép piros (-> jól látszik), és jó hosszú hátul (mert biciklin előrehajol az ember). Igaz, hogy nincs zsebe meg kapucnija, de úgyis sisak meg napellenzős sapka van rajtam esőben. A pólóim a Decathlonból származnak, asszem valami futó vagy fitnesz pólók, 2k/db. 2-3 éve naponta használom őket, és még csak nem is feslenek. Szerintem ha azt is beleszámolom, hogy a télikabát addig se kopik, akkor már egész jól jövök ki anyagilag. (Feltéve persze, hogy vigyázok a speciális ruhákra, mert nagyon könnyű őket tönkretenni. A lélegző dzsekit csak egyszer kell kimosni foszfátos mosóporral, és volt vízállóság, nincs vízállóság,)
2011. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!