Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen időjárás az, amikor...

Milyen időjárás az, amikor nem lennél hajlandó kerékpárral menni dolgozni? Nekem kb.25 perc oda az út, emelkedős-lejtős, kicsit erdős részen. Hóban, jégben nem mennék, de esőben vagy szélben mennyire ajánlatos?

Figyelt kérdés
Ma nem tudom, mivel menjek dolgozni. Hónapok óta biciklivel járok, buszra nem vágyom, de rossz időben kénytelen leszek majd...
2011. okt. 7. 11:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

kérdező, én tegnap kb 3-4 órát tekertem úgy, hogy majd el fújt a szél, és közben volt hegymenet, meg biciklit vállra, kicsit csepergett, ráadásul szokásszerint elromlott+defekt, szerintem ezzel nincs gond.

a gond csak akkor van ha enni sincs időd, mert estére kimerült leszel, vagy másnapra beteg. erre kell figyelni, hogy mindig legyen benned erőforrás. +ilyen időben sál,kendő már mindenképp kell, igaz sebességtől és személytől függ


03:21

bocsánat, de ilyen zoknit a kínai piacon is kapok, 10edéért. ilyesmire gondoltam inkább: [link]

nekem jó a sima térdzokni is csak vékonyabb legyen, ne horgolt, abban megsülök. lehet végül bemegyek majd valami női harisnyaboltba, hátha van férfi méretben is térzokni

2011. okt. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

22:37


Nem, nincsen zoknim. Ill. ami van az nem zokni, hanem focis sportszár. Az térdig feljön és az nekem épp elég télre :) Nem megyek olyan nagy tempót MTBvel, hogy annyira huzat legyen a bringán.

2011. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Na én most mindenkivel ellentétben bármikor tekernék, csak nyáron 40 fokban nem. :D Hó, jég, hideg, mit nekem!
2011. okt. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

tehát sportszár=drága márkás zokni

maradok a piacnál és térdzokni lesz

kösz a tippet

2011. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél a Lidlben síkabátot, ami kb 10k körül szokott lenni, és elég meleg (tapasztalat), ha nem találsz speciális, bringás zoknit, akkor a Lidlben sízokni (nem tudom mennyi de olcsó és meleg) és vegyél fel valami tapadós gatyát, hogy ne akadjon a tárcsába, vagy vegyél a tárcsára műanyag borítást, és akkor bőbb gatyát is fel tudsz majd venni. Hóban nem ajánlanám, hogy menj az erdőben, vagy kerüld meg, mert saras lesz, aztán majd megfagy minden a hidegebb időkben és akkor majd csak nézni fogsz.. De kisebb hóban nyugodtan mehetsz, Mo-on nem szokott nagy lenni. Esőben is menj nyugodtan, olyankor esőkabát, vagy ha nagyon hideg van, akkor vedd fel a síkabátot, és lehet kapni ilyen kenőcsöket kabátra, amiktől nem ázik át olyan könnyen - ez is tapasztalat, és használ. Amúgy én iskolába busszal megyek, egy esőkabátot hordok csak, egész évben - melegben nem. Ha nagyon hideg van, betűröm a pólómat és egy pulcsit veszek veszek fel, neked bringára lehet, hogy egy belebújós pulcsit is fel kéne venned (lehetőleg polár pulcsi) és azt is betűröd. Az a lényeg, ha melegen szeretnél öltözködni, akkor tűrd be a ruhákat egymásba, mert írtó sokat számít :) Menj el a Dechatlonba és nézz körül, jó cuccok vannak ott, a többire meg ott a Lidl. Nem kell márkás sízokni több ezerért, mert a Lidlben az elmúlt három évben mindig láttam sícuccokat (kabát, zokni, gatya) és nagyon jó minőségűek voltam, nem áztak át, nem fáztam bennük. Sok szerencsét :)


Utolsónak! Láttam párszor az elmúlt időben hasonló zoknit, amit linkeltél (hogy olyanra gondoltál) Filában és Nikeban, egész pofásan néztek ki. A helyi Lidl-be jár egy srác bringával és rajta szokott lenni, van filásban és nikeban neki, mint mondtam. Ezek alapján már el tudsz indulni szerintem, amúgy vastagnak tűntek, mert csak az volt a lábán, lehet hogy ahhoz kialakított pedál volt, vagy csak olyan vastag a talpa.

2011. okt. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az egy téveszme, hogy bringán melegebben kell öltözni, mint gyalog. Egy-két réteggel kevesebb kell biciklire, mert mozogsz, nem a megállóban álldogálsz. Én direkt úgy szoktam öltözni, hogy az elején fázzam egy kicsit, így nem izzadok meg a végére nagyon. A télikabátomat három éve elő se vettem (csak síeléskor), pedig bicikliztem -10 fokban is.
2011. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én bicajjal jártam suliba amikor ónos eső volt!! estem kb 3-szor de másnap is mentem! :D minden nap egyre jobb volt! és már kb 1 hét után amikor már csak a fagyott hóréteg maradt az uton else estem! szóval én akármilyen időben bicajjaé megyek mindenhova! egészséges is! (addig amig nem esel be egy kocsi elé,alá! :D )
2011. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát, a legutóbb, mikor komolyabb ónos eső volt, olvastam egy blogban, hogy a mentő kettesével-hármasával szedte össze a törött kezű-lábú bringásokat, olyan sok volt. Persze gyakorlásnak igen hasznos, de ez is benne van a pakliban.
2011. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!