Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpár computert...

Milyen kerékpár computert használtok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy sebességmérőt a kerékpáromhoz (4-5 ezerért csak vezetékest), de nem tudom milyen márkát érdemes venni. Melyek a legjobbak a legpontosabbak? Nézegetem a neten, nekem tetszik a VDO 8-as mert elem cserénél megőrzi az adatokat viszont olvastam, hogy sok vele a probléma. Cateyét is vennék (velo5-ös) viszont lehet, hogy butaság de attól félek, hogy a japánban nemrég történt atomerőmű katasztrófa miatt "sugároznak".

Melyiket érdemes megvenni olyan alap kategóriában?


2012. máj. 31. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az Aldiban vettem egy sport órát, amihez van vezeték nélküli jeleadó, pulzusmérő és futáshoz, gyalogláshoz is használható, kalóriaszámlálóval stb.. Most is láttam tízezerért, de én tavaly ilyenkor vettem hatezerért, akciósan. Crane a márkaneve, máshol tudtommal nem kapható. Eddig semmi problémám nem volt vele, csak a pulzusmérő jeladónak gyorsan merül az eleme.

A biciklis részét már nem használom, mert van egy túrázós GPS-em, az az útvonalat is rögzíti.

A pontosság minden óránál attól függ milyen pontosan méred le a kereket, maga az óra csak fordulatot mér, és ezt szorozza fel.

2012. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Melyek a legjobbak a legpontosabbak?"

A sebességmérő úgy működik, hogy számoja, hányszor fordul körbe a kerék, és ezt beszorozza a kerék kerületével. A pontosság főleg attól függ, hogy milyen pontosan méred le a kerék kerületét és ez utána mennyit változik. Ugyanis ha változik a keréknyomás, akkor változik a kerék kerülete is. Ez önmagában néhány százalék hibát jelent, a márkától teljesen független.


"lehet, hogy butaság de attól félek, hogy a japánban nemrég történt atomerőmű katasztrófa miatt "sugároznak"."

Hát ez tényleg elég nagy butaság. Semmi ilyesmitől nem kell tartanod.


"Cateyét is vennék (velo5-ös)"

Nekem Cateye Velo 8 van, és Velo 5 is van a családban. Előnye, hogy vízálló (vizesen nem nagyon mér, de legalább nem hibásodik meg tőle), hátránya hogy gyengécske a konzolja és gyakori az érintkezési probléma: hiába rakom fel a sebességmérőt a biciklire, nem érintkeznek az érintkezők, így nem mér. Kicsit lökdösni, nyomogatni kell, és akkor általában mérni kezd. Ez a probléma mindkét típusnál fennáll, mert egyforma a rögzítésük.


Ez alapján én más márkát választanék.

2012. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valor válasza:

Én egy Blackburn Atom 2.0-t használok, semmi gondom nincs vele.

De egyébként érdemes lenne szétnézned itt:

[link]

2012. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem a VDO A8-as tetszik, - külsőleg is meg azért mert elem cserénél nem vesznek el az adatok. Erröl a kerékpár computeről mi a véleményetek? Van itt a fórumozók közűl aki használ VDO sebbeségmérőt? Ugye ezt a németek gyártsák?
2012. jún. 1. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!