Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen nem feltűnő, de eltávol...

Milyen nem feltűnő, de eltávolíthatatlan titkos jelet tegyek a biciklimre, ami dötő lehet az azonosításban egy esetleges lopási ügy során?

Figyelt kérdés
Az előző biciklimet ellopták, és megfogadtam, hogy tanulok az esetből és alaposan felkészülök. Először is, felírom az alvázszámot, és erősen gondolkodom rajta, hogy beszerezzek egy SpyBike-ot (sajnos elég drága). De sajnos úgy tudom, az alvázszám sem mindig tuti, mert állítólag annak az eltávolítására is van módszer. Ezért szeretnék valami olyan jelzést tenni a biciklimre, amiről csak én tudok, nem feltűnő, mégis összetéveszthetetlenné teszi. És fontos, hogy ne lehessen egykönnyen eltávolítani. Milyen ötleteitek vannak?
2015. aug. 11. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kerékpároknak is szokott lenni alvázszáma, a középcsapágy alatt szokott lenni, és mikor megveszed a bringát, akkor elvileg a jótállási jegybe is beleírják.


Másrészt ha egyedit akarsz, amiről nem tudhat a tolvaj, akkor az legjobb, ha magadtól találod ki, mit csinálsz. Amit ideírunk, az könnyen a tudomására juthat. De mondjuk egy ötlet lehet, hogy a kormányszarvba (ami ugye csőszerű) teszel egy kis kapszulát, benne az adataiddal, aztán műanyagkupakkal lezárod (általában műanyag kupak szokott lenni a kormány végén). Olyan méretűt válassz, ami kicsit beleszorul, aztán esetleg vízzel ki lehet mosatni belőle.

2015. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Wadmalac ***** válasza:
100%
Én azt ajánlanám, hogy csinálj egy névtáblát bármi vékony, vízálló anyagból és hengeresre tekerve besüllyeszted a nyeregvázcsőbe, lehetőleg úgy, hogy rugalmasan ottmaradjon, ha benyomod jó mélyre. Utána egy hosszú küllővel fel lehet húzni, amikor bizonyítani akarsz. Az ég egy adta világon semmi nem látszik belőle, hacsak valaki direkt ilyet keresve be nem világít a csőbe.
2015. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"A kerékpároknak is szokott lenni alvázszáma, a középcsapágy alatt szokott lenni, és mikor megveszed a bringát, akkor elvileg a jótállási jegybe is beleírják. "



Tudom, ezt le is írtam, de állítólag azt is le tudja szedni, aki ért hozzá.


Én valami UV-tintás megjelölésre gondoltam, ami sima fényben nem is látszik. Csak nehéz olyan felületet találni, ahonnan nem jön le.

2015. aug. 11. 16:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Sehogy sajnos, elviszik egy másik városba 200 km-el arrébb és 3000 forintért árulják a piacon.
2015. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Alex Fly ***** válasza:

Esetleg ez?

[link]

2015. aug. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem rossz, nem rossz!
2015. aug. 12. 11:10
 7/12 Alex Fly ***** válasza:

Pár éve MK tagoknak féláron kínálta a szolgáltatását:

[link]

2015. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az alváz szám maradandó (alakváltozást) nyomot hagy akkor is ha lecsiszolják,csak drága és nehézkes utána kiolvasni,de nem lehetetlen.

Az UV jó megoldás. Utána lakkozdle megvédi a termeszeti behatasoktól. Persze profin is megcsinálhatod...


A villanyakra is irhatsz adatokat,ott a kutya nem nézi,ha mégis akkor villa cserével "orvosolják".


Ha nagyon olyanod van akkor vidde el egy olyan emberhez aki tud vázat hegeszteni,és hegeszetess a bringadra egy acél nevtáblát.


Kicsit bizonytalan megoldás és nem lopás biztos:kösd ki a fékeket,és lazitsd meg a kormányt..."kellemes" meglepetésben lesz része a tolvajnak :)

2017. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Alex Fly ***** válasza:

Megnézném azt a kerékpárt, amelynek van alváza...

Szerintem a vázszámmal keveritek, nem?

2017. szept. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
Persze, sima vázszám. :)
2017. szept. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!