Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség férfi és női...

Mi a különbség férfi és női bringa között?

Figyelt kérdés
Az addig oké, h a felső váza másképp áll, de az a kérdésem, h ennek van is vmi értelme? Vagy csak úgy kipattant vkinek az agyából? Nem értem... -.-
2010. máj. 6. 23:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
21%
az ülése pl nem vágja a phinát annyira :XD
2010. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
sztem ha szoknyaban kene felulnod te se szivesen lengetned a labad hatra fele meg ha olyan a szoknya akkor eleg nehez is
2010. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én most a vázra gondoltam -.- h mi értelme van annak, hogy a férfi bringa felső váza egyenes, a nőié meg görbe
2010. máj. 6. 23:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt értelme. A nőknek akik szoknyát hordtak, ne kelljen hátul átemelni a lábukat felszálláskor, így nem villant ki a tundrabugyijuk! Ha hátul emeli át a lábát szoknyában valaki, akkor az egész szoknyája hátul marad, és nem tudott volna tekerni. Ha elöl (az alacsonyra helyezett vázon át) emeli át a lábát, akkor minden a helyére krül. Próbáld ki egy derekadra tekert törülözővel, nagyokat lehet taknyolni. :)
2010. máj. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hova hátra? mi van? XD
2010. máj. 6. 23:50
 6/14 A kérdező kommentje:
Ahha, értem. Látom, még járnak ide normális emberek is xD
2010. máj. 6. 23:51
 7/14 A kérdező kommentje:
És ha egy csajnak pasi bringája van, azt leszólják?
2010. máj. 6. 23:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a váz lenn van, az ülés pedig szélesebb.

Az ülést nem is kell magyarázni: anatómia.

A váz azért van lenn, mert a biciklizés hőskorában a nők még hosszú szoknyákat hordtak, és valahogy meg kellett oldaniuk a tekerést. Próbálj meg férfivázas biciklin földig érő szoknyában tekerni...

Meg aztán a nők máshogy is szállnak fel a biciklire, mint a férfiak: nem hátulról lendítik a lábukat, hanem elölről átemelik a vázon: ez pl. azért van így, hogy a terhes vagy menstruáló nők is felülhessenek a biciklire.

2010. máj. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De rossz. xD sosem bicóznék hosszúszoknyában! :D

Nah, most okosabb lettem, köszönom a válaszokat! ^^

2010. máj. 6. 23:53
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:51:

Érdekes, én férfiként férfi bringára nem hátulról lendítve a lábamat szállok fel, hanem egyszerűen átlépem a vázat.

2010. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!