Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Amerikai futball, ausztrál...

Amerikai futball, ausztrál futball, vízilabda, röplabda, kosárlabda, kézilabda, jégkorong, rögbi vagy labdarúgás (foci)? Melyik a durvább?

Figyelt kérdés

A felsorolt csapatsportok közül melyik a keményebb? Melyik sportág játékosai a szívósabbak, fizikailag erősebbek, gyorsabbak, kreatívabbak, technikásabbak, ügyesebbek?


Indokot is kérek szépen!


2011. aug. 4. 10:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
16%

Egyrészt ott a védőfelszerelés, meg nem is a nyakuknál fogva állítják meg egymást az amcsi focisták.

De próbáljanak csak meg 45 percen keresztül rohangálni fel-le. Akkor már nem lennének kemények. Vagy hogy milyen az, amikor nem öleléssel, hanem rúgással állítanak meg.


Elismerem, hogy tud látványos lenni az amerikaifoci, meg iszonyú faroknövelő egy 60 kilós srácnak egyméteres vállakat magára venni és sisakban feszíteni, de ez akkor sincs a rendes focihoz képest. Ott számít a játéktudás, nem csak egy előre megadott szituációt kell minél gyorsabban és pontosabban véghezvinni.

Izgalmasnak is lehet mondani, hogy kiegyenlítettek az amcsi csapatok, de pont ezért: alig számít a játéktudás, ezért nincsenek kiemelkedő játékosok, bár inkább a versenyzők szó illik rájuk.

2011. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Egy amcsi focisnak/ausztrál focisnak/rögbisnek egy foci meccset végig játszani az olyan, mint egy profi nehézsúlyú orosz birkózónak birkózni egy 50 kilós anorexiás kamasz emós csávó ellen.


A C. Ronaldo vagy akármelyik híres focista egy gimis amerikai foci meccsen is darabokra törné magát az első ütközéskor. Szerinted egy 130 kg-os profi védő ellen mi történne velük? A foci az a piperkőc homokosok sportja, ennyi. Kicsit sem férfias.

2011. okt. 6. 18:25
 13/27 anonim ***** válasza:
88%
Egyet értek a kérdezővel!
2011. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
85%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 21:30


Hát most bebizonyítottad, hogy halvány fingod sincs az amerikai futballról. Nem is értem, hogy miért mertél véleményt alkotni ilyen felületes tudással.

"Egyrészt ott a védőfelszerelés" Azt hiszem ezt a dolgot már számtalanszor tisztáztuk, csak úgy tűnik nem figyelsz. A védőfelszerelés által az ütközések jóval nagyobb mértékűek mint rögbiben vagy ausztrál fociban.

"meg nem is a nyakuknál fogva állítják meg egymást az amcsi focisták" Nem is értem milyen sportágra gondolsz ennél a kijelentésnél. Melyik sportban állítják meg egymást a nyakuknál fogva??

"De próbáljanak csak meg 45 percen keresztül rohangálni fel-le" Ez az egyetlen megállapításod, ami helytálló. Mivel jóval nagyobb izomtömeggel rendelkeznek az amerikai futballisták mint a labdarúgók, ezért hamarabb elsavasodnak és valóban nehézséget okozna azon játékosok számára 45 percen keresztül egyfolytában szaladgálni, akik olyan pozicíókon szerepelnek, ahol 100 kg feletti testtömeg szükséges. Rövidtávon azonban gyorsabbak, pont a nagyobb izomtömegből kifolyólag. (itt természetesen nem a 130-140 kilós játékosokra gondolok)

"Vagy hogy milyen az, amikor nem öleléssel, hanem rúgással állítanak meg." Itt szintén nem értem milyen sportágra gondolsz. Melyik sportban állítanak meg "öleléssel"? Rúgással biztos nem állítanak meg labdarúgásban, vagy ha mégis, akkor azért piros lap jár. Vagy te a becsúszást nevezed rúgásnak? Nem is értem.

"iszonyú faroknövelő egy 60 kilós srácnak egyméteres vállakat magára venni és sisakban feszíteni" Az a 60 kilós srác máris többet ér, mint az összes labdarúgó együttvéve, mert egy igazás férfias sportot űz, nem pedig a földön fetreng percekig egy egyszerű becsúszás miatt. Hacsak nem "feszíteni" akar, mert magyar szinten sajnos ilyenek is vannak, de azokat hamar összetörik edzésen a társai és előbb-utóbb abbahagyják.

"Ott számít a játéktudás" Ez a kijelentés valami hihetetlenül nevetséges. Amerikai futballban nem számít a játéktudás? Ez most komoly?? Akkor mindenki profi játékos lehetne és dollármilliókat keresne. Mit gondolsz mirefel kapják a nagy pénzeket? A nagy nulla játéktudásra? Mit gondolsz miért verte végig az egyesült államok válogatottja kizárólag másod és harmadosztályú egyetemi játékosokkal az idei amerikai futball világbajnokság mezőnyét? A zéró játéktudás miatt? Ha nem számítana a játéktudás, akkor nem lennének ekkora fölényben az amcsik a többi nemzettel szemben, akik a legjobb játékosaikkal álltak ki. Ekkora különbségek vannak játéktudás tekintetében. Az amcsik kisligás játékosokkal szanaszét verték a többi ország csapatát, melyek a legkiválóbb játékosaikból álltak. Mi lett volna ha elsőosztályú egyetemi játékosokat hoznak? Vagy fokozzuk még. Mi lett volna ha NFL játékosokkal állnak ki?

"nem csak egy előre megadott szituációt kell minél gyorsabban és pontosabban véghezvinni." Pff. Szerinted miről szól a védekezés amfociban? Előre megadják a védőknek, hogy mit fog csinálni a támadósor? Elég unalmas lenne a játék. A védekezés nem szól másról, mint a támadójáték leolvasásáról és az ehhez megfelelő pontos reakcióról. Ehhez kell ám a gógyi meg a kiváló ösztönök kisapám. Ez az amivel születni kell, mert megtanulni nem lehet. Vagy vegyük a támadójátékot. Valóban fel van rajzolva egy stratégia, amit végre kell hajtani, de mi van ha a védő gyönyörűen leolvassa? Megállsz és azt mondod: hát ezt elbénáztuk? Ilyenkor ugyanaz a szitu mint a védőknél, olvasod a védelmet és pozíciótól függően úgy alakítod a játékot, hogy a legjobb szituációt hozd ki belőle.

"Izgalmasnak is lehet mondani, hogy kiegyenlítettek az amcsi csapatok" Igen, nagyon kiegyenlített a mezőny. Ennek tudod mi az oka? A fizetési sapka barátom, ami megakadályozza hogy korlátlan mennyiségű pénzt költsenek a csapatok a játékosok fizetésére. Minden csapat ugyanannyit költhet, így egy csapat sem vásárolhatja fel az összes menő játékost, mint a labdarúgó csapatok, és ezáltal nem minden évben ugyanaz a 2-3 csapat küzd a bajnoki címért, mint ahogy azt a labdarúgás terén láthatjuk. Ezért kiegyenlített a bajnokság az amcsiknál.

"de pont ezért: alig számít a játéktudás, ezért nincsenek kiemelkedő játékosok, bár inkább a versenyzők szó illik rájuk" Na ettől egyenesen elájultam. Nagyon számít a játéktudás. Nagy különbségek vannak a játékosok között. Mit gondolsz mi alapján választanak MVP-t, év támadójátékosát, év védőjátékosát, év újoncát plusz mindezt még pozíiciókra lebontva? Minden csapatnak megvannak a húzóemberei, így a legutolsó csapat játékosa is kaphat egyéni díjat, mert attól még hogy a csapata harmatgyenge, ő maga kiemelkedőt játszhat. Biztosan emlékszem a Detroit Lions 2008-as szezonjára. 0-16-os mérleggel végzett a csapat.A liga történetében először fordult elő ilyen. Hatalmas égés volt. De volt egy játékos: Calvin Johnson, aki 1331 elkapott yard-ot és 12 TD-t hozott össze. Elképesztő teljesítmény. Ennyire számít a játéktudás. A liga történetének legrosszabb csapatánál nyújtott ilyen teljesítményt. Te ezt minek nevezed, ha nem elképesztően magasszintű játéktudásnak?

Nincsenek kiemelkedő játékosok??? Tudod mi az az NFL? Tudod kik játszanak ott? Az előbbi példa kiválóan szemlélteti, hogy a leggyengébb csapatoknak is vannak toronymagasan kiemelkedő játékosai, és akkor még nem beszéltünk a legkiválóbb csapatok játékosairól.


Én azt tanácsolom neked, hogy gondolkozz mielőtt ilyen hajmeresztő kijelentéseket teszel, mert minazzal amit leírtál csak azt bizonyítottad, hogy olyan témában ítélkezel, amiről nagyon keveset tudsz. Okosabb lettél volna, ha nem szólalsz meg ebben a témában.

2011. okt. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Igazad van Tako1952!

Teljesen egyetértek veled!

2011. okt. 14. 12:59
 16/27 anonim ***** válasza:

kézi,kosár és ezek a nagy izomtömegsportok a legdurvább.

Kéziben vannak a legnagyobb ütközések én beállós vagyok hangsúlyozom u13 ban játszok és már ittis folyton mikor a lábamra nézek látom h tiszta lila vok meg a legszörnyübb hogy itt folyamatos lögdösődés van és a beállost még bökdösik meg csipkedik is.

2011. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Most hogyha veszünk egy profi röplabdázót (Lengyelország, Olaszország..) a 2méterével és a 100kilójával az azért nem egy kislányos alkat, főleg ha a profik edzettségi szintjét nézzük. AZÉRT MERT A KÉT TÉRFELET ELVÁLASZTJA EGY HÁLÓ ÉS NINCS ÉRINTKEZÉS, EZ AZT JELENTI, HOGY LECSÖKKEN A SÉRÜLÉS VESZÉLYE ÉS NEM PEDIG AZT, HOGY NEM KEMÉNY, MERT UGYE A RÖPLABDA MECCS NINCS IDŐHÖZ KÖTVE ÉS AKÁR ELTARTHAT 2,5 ÓRÁIG IS, AZT VÉGIG NYOMNI VÉGIG TELJES KONCENTRÁCIÓVAL, AZ EGYARÁNT MEGERŐLTETŐ FIZIKÁLISAN ÉS MENTÁLISAN IS.
2012. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Tényleg kemény a röplabda. Amekkorákat ütnek azok a játékosok. Nem szívesen állnék bele egy profi játékos nyitásába vagy lecsapásába.
2012. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Kedves társlgók,felfigyeltem itt a beszélgetéseitekben,néhány eszeveszetül nagy marhaságra.Na most én röplabdáztam,én azt vallom az női sport,jó kerek feneket csinál,a röplabdáról ez a véleményem,az amerikai fociról,pedig attól h. van felszerelés nem nagyobb semmivel az ütközés,nincsen szabály arra h. max 6 lépésből szállhatsz neki,ugyanúgy neki lehet sprintelni az ellenfélnek,(és nem a védő felszerelés bánja).A kézilabdás U13-as barátunknak üzenem,én,is 13 éves vagyok pillér a legnagyobb játékos a csapatban,szerintem nem volt veled olyan edzésen h. a mentők vittek el engem igen erős agy rázkódással,és ez csak 1 szimpla edzés volt.(mindenkinek az a sport a kedvence amit űz
2012. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
Liga rögbi.
2012. márc. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!