Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Amerikai futball, ausztrál...

Amerikai futball, ausztrál futball, vízilabda, röplabda, kosárlabda, kézilabda, jégkorong, rögbi vagy labdarúgás (foci)? Melyik a durvább?

Figyelt kérdés

A felsorolt csapatsportok közül melyik a keményebb? Melyik sportág játékosai a szívósabbak, fizikailag erősebbek, gyorsabbak, kreatívabbak, technikásabbak, ügyesebbek?


Indokot is kérek szépen!


2011. aug. 4. 10:23
1 2 3
 21/27 Bindi10 válasza:
19%
durvább az amcsi foci, de alegjobb az európai foci minden sport közül
2012. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
100%

A legdurvább az amcsifoci, rögbi és az ausztrál futball, ugyanis ezekben a sportokban vannak a legnagyobb ütközések.Ez egyértelmű. A második helyre a hokit helyezném, mert itt is vannak éleg nagy ütközések, de azért nem akkorák. Harmadik helyre a kézilabda került nálam, mivel itt is nagyon nagy ütközések vannak, de nem engedettek meg az olyan nagyok mint az előbbi négy sportban, szerintem azért mert gondoljatok bele azért nem mindegy hogy mire esel,a fűre ami elég puha,vagy a padlóra ami azért elég kemény.Ettől függetlenűl a kézilabdázokat masszív és erős embereknek tartom. Negyedik a vízilabda meg a kosár. Fura lehet hogy ezeket egy helyre soroltam. A következő okaim vannak: Bár a vízilabda játékosok erősek meg szívósak, nem nagyon tud bajuk esni a vízben.Persze lenyomják egymást stb. de nincsenek pl. ütközések a kosárral ellentétben. A kosarasoknak is ívatosnak kell lenniük mert a FIBA szabályai szerint 5, az NBA szerint 6 fault után a játékos kipontozódott. Szóval óvatosnak kell lenni de ha valaki néz kosarat akkor itt is vannak azért elég durva ütközések. A röplabda az utolsó ott inkább az ügyesség dominál. A focit azt nem soroltam be mert másabb mint a többi. A többiben általában kézzel és testel szerelnek,különféle szsabályok szertint, ebben lábbal és testel. Igaz hogy a becsúszásoknál elég csúnyán lehet sérülni, de becsúszi valljuk be nem egy nagy fizikai kihívás.Inkább ügyesen, jól időzítve, jó helyre.

Köszönöm a figyelmet!:D

2012. jún. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Tyson11 válasza:
Kedves kérdező és válaszolók rögbi játékos vagyok és nem vagyok 100kg hogy lehet ez kérditek majd meg? Úgy hogy vannak 3/4 játékosok aki könnyebbek, gyorsak, atletikusabbak. Mi hajtjuk végre a gyors és technikás támadásokat és védőfelszerelés nélkül szereljük le a 130kg tolongás játékosokat. Saját tapasztalatból mondom hogy a Rögbi keményebb, mert lehet hogy keményebb az ütközés ha van protektorod meg sisakod, de AZ AKKOR IS IDŐFELSZERELÉS AMI 8-14cmer vastag a rögbiseknek meg van fogvédője és kész. Még szuszpenzorunk sincs pedig az néha nem ártana :). AKI MEG TÁJÉKOZOTT AZ TUDJA HOGY A RÖGBIBEN VANNAK A LEGSÚLYOSABB SÉRÜLÉSEK, EGY ELŐTTEM LÉVŐ ÚRIEMBER ÍRTA HOGY AUSZTRÁL FOCIMECCSEN LÁTOTT OLYAT HOGY A SRÁC FOGA A MÁSIK SZEMÖLDÖKÉBE BELETÖRT ELÁRULOM NEKI AZ EGY WALLABIES JÁTÉKOSSAL TÖRTÉNT MEG AUSZTRÁLIÁBAN, DE Ő RÖGBIS VOLT NEM AUSZTRÁL FOCIS. Láttam már olyat hogy valakinek orra eltört, de ez majdnem minden meccsen megesik valakivel. De láttam olyat is edzésen hogy valaki letépte a másik fülét. Ja és a rögbiben ha valakit a nyakára ejtesz az szabálytalan ha másvalami durvaságot követsz el a bíró nem szól semmit, mert ez a férfiak sportja. Meccsen megesik az is hogy verekednek, de a bíró nem nagyon szól bele hagyja hogy kitombolják magukat ÍGY SZERINTEM A RÖGBI FÉRFIASABB, TECHNIKÁSABB, GYORSABB, IZGALMASABB, NÉHA DURVÁBB, ÉS PERSZE NAGYOBB CSAPATJÁTÉKOT IGÉNYEL, MERT HÁTRAFELÉ KELL PASSZOLNI. ÍGY A RÖGBI JOBB ÉS DURVÁBB SPORT MINT AZ AMERIKAI FOCI. A PLÁNE HOGY AZ AMERIKAI JÓK AZ AMICSI FOCIBA ÉS MINDENKIT VERNEK, PERSZE MERT CSAK NÁLUK JÁTSSZÁK KOMOLYAN, DE A RÖGBIT VILÁGSZERTE EGÉSZ EURÓPÁBAN, AFRIKÁBAN, DÉL ÉS ÉSZAK AMERIKÁBAN, ÁZSIÁBAN, ÉS ÓCEÁNIÁBAN IS. ÍGY NÉPSZERŰBB SPORT IS.
2013. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Na most aki a kosárlabdára azt mondta h csak lepattanó szedésnél van kontakt az nemhogy nem játszott még nem is láttot kosármeccset. Zúzódás és különböző sérülések nélkül nem is telik el játék. A lökések folyamatosak a karmolások úgyszintén de egyébként a bíró észre sem veszi az ütéseket amik ha nem is szándékosak de jó sok kék-zöld foltot hagynak. De persze ezek nem jönnek át a tvn keresztül mert mi ne játszuk meg magunkat mint a focisok. Mindenki azt hiszi, hogy ez egy ilyen könnyü sport pedig elég durva, álló képeségre nagy szükség van. A faultoknak csak azt fujják be ha hátulŗól át karolod a labda birtokló játékost vagy rá ütsz/csapsz a kezére.
2014. júl. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

kreativitás technika ügyesség:vizilabdában a vizilabdázók, hokiban a hokisták stb.

nem minden sportban szükséges tiszta izomnak lenni

2014. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Golf
2016. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Kicsit későn írok,de csak egy hozzáfűzésem lenne azokhoz, akik azt írták,hogy a foci.

A focistánál még jégkorong bírónak lenni is durvább:)

2020. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!