Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Melyik foci csapatnak szurkolj...

Melyik foci csapatnak szurkoljak? Több csapatot szimpatikusnak talalok, de keresem azt az egyet, amelyik a szívemhez nő. Meg tudja mondani valaki hogy mit kell érezni ahoz hogy tudjam hogy ez az én csapatom?

Figyelt kérdés
2016. márc. 24. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Ez egy érdekes kérdés. Először tisztázzuk hogy mi határoz meg egy klubot. A történelme, a játékosai, a vezetősége és ami összefogja a hármat, az identitása. Sok esetben valaki annak a csapatnak szurkol ahol kedvenc játékosa játszik, játékosai játszanak, vagy akinek a közelmúltban elért sikerek a szimpatikusak (például az elmúlt években a Barcelona többé-kevésbé dominálja a futballt, ezért sok olyan ember ""szurkol"" nekik akik egyébként nem is követik a futballt, de tudják hogy most a Barcelona a legjobb, ezért nekik szurkolnak). Persze vannak olyan topklubok akiknek nincs olyan nagy történelme (Chelsea, PSG, City) és vannak olyanok is akiknek csak történelme van már (Nottingham Forest, Blackburn Rovers, stb).

Ha nem fűz téged kifejezett személyes élmény egyik csapathoz sem, akkor érdemes a neked legjobban tetsző identitást megtalálni. Az olyan klubok mint a Lazio, Roma, Real Madrid, Bayern München, Barcelona, Internazionale, stb stb mind nagyon erős identitással rendelkeznek.

2016. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Quatermain válasza:
Ilyen nálam is van, hogy több csapatot szimpatikusnak találok, majdnem minden bajnokságból tudnék mondani egyet, de hogy kinek szurkolj azt neked kell tudni, mert te érzed. Te érzed a szenvedélyt, amikor nézed a meccsett, ahogy játszik a csapatod meg amikor gólt szerez. És már sok éve szurkolsz nekik, a legrosszabb szezonban is kitartottál mellettük. Ha van ilyen csapat, akkor nem kell nekik szurkolnod, mert már nekik szurkolsz, de szívből igazán.
2016. márc. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok a manchester unitedről?

Indentitás szempontjából

2016. márc. 24. 16:17
 4/9 Quatermain válasza:
Szerintem tökéletes választás, ugyanis jómagam 9 éve nekik szurkolok, de tekintsd mint szubjektív vélemény, mert számos példa lehet erre. Elfogult is voltam egy kicsit, de mivel érintett vagyok, ezért válaszoltam rá.
2016. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem

Amiket most mondok,azok alapjan tudtok nekem egy csapatot mondani?

Szeretem a ha a csapat nagy múltal rendelkezik,ez nálam az első számú pont,masodik,ha dinamikusan tud jatszani,harmadik,csapat jatekosainak a mentalitása--> (ezt olyan helyzetben ertem,amikor vesztésre áll a csapat,de fejben nem esik össze és küzd,hajt a sikerért)

2016. márc. 24. 17:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek alapján Liverpool, Juventus.

A United a világ 2. legnépszerűbb klubja és rengeteg legendás játékost adott már a világnak, igazán régiek ('60-as évek előtti) közül néhány például Roger Bryne, Duncan Edwards. A csapat életében két nagy sikeridőszakot lehet kiemelni. Az első 1962 és 1968 közé datálható, ennek az időszaknak a kulcsembere Bill Foulkes, George Best, Denis Law és a legendás Sir Bobby Charlton is. Ők mind a négyen klub legnagyobb játékosai között érdemelnek említést. Az ezt követő időszakban is volt néhány ikonikus játékosuk, például Bryan Robson vagy Mark Hughes. A másik nagy sikeridőszak a kilencvenes évek közepétől volt, és nem túlzás azt állítani hogy több mint 15 évig tartott, egészen Sir Alex Ferguson, a Vörös Ördögök legjelentősebb menedzserének lemondásáig. Ebben az időszakban többnyire dominálták a futballt, és a 2000-es évek beli Milanon és Real Madridon kívül senki sem kelhetett velük versenyre. Itt elég sok játékost fel lehetne sorolni...időrendben talán Roy Keane, Eric Cantona (akit azóta is csak a lázadó géniuszként emlegetnek), Ole Gunnar Solskjaer, Peter Schmeichel (az ő fia, Kasper védi jelenleg a Leicester kapuját) illetve a legendás néger csatárduó, Yorke és Cole. Az ő reinkarnációjukat sokan látják a jelenlegi duóban, Martialban és Rashfordban. Az egész sikerkorszak két embert dicsér a legjobban Fergusonnon kívül, Paul Scholest és Ryan Giggst, akik szinte végig a csapattal voltak ebben a közel 20 évben, és a középpálya tengelyét képezték. Később megjelent Wayne Rooney, Gary és Phil Neville, David Bechkam, Nemanja Vidic, Rio Ferdinand és végül a legnagyobb felfedezett, Cristiano Ronaldo is.

A csapat jelenlegi formáját, játékosait biztosan ismered.

2016. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csapatot nem lehet mondani! Van akinek sosem lesz olyan csapata, amiért él-hal, inkább a sportot szereti, több szívének kedves csapat, edző, játékos van. Mások pedig millió okból rajonganak 1-1 csapatért.


Van aki a szülővárosa/környéke csapatáért rajong, másoknak egyszerűen megtetszett valamikor a játékuk, a nevük, bármi, és megmaradt.


Én például olyan voltam mint te hosszú ideig, sok csapat tetszett, de nem volt nagy kedvenc. Viszont a Juve-t nagyon nem szívleltem, ezért folyton Juve meccseket néztem, és drukkoltam az ellenfélnek... Aztán ahogy folyton őket láttam kezdtem szimpatizálni a csapat építési filozófiával, azzal, hogy posztra keresnek embert, hogy hogyan rakják össze az együttest (90-es évek), és szépen lassan észrevettem, hogy mindent olvasok róluk, követem meccseket :)



Egy szó mint száz, magadnak kell megtalálnod a csapatod, ne ülj fel semmilyen "band wagonra", most a fél világ éppen Leicester City rajongó, jövőre meg majd más lesz, inkább várd meg, amíg jön magától az érzés.

2016. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2016. márc. 24. 18:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem a játékstílus fog és tart meg, amikor azt látom, hogy a csapat képes egy saját felfogásban futballozni.


Nekem elsősorban a "kis csapatok" szimpatikusak, főleg az olyanok, amelyek odahaza erősek, de nemzetközi összevetésben nem nyernek mindent halomra.


Európai középcsapatnak is lehetne nevezni ezeket.


Sajnos olyan magyar csapatot nem tudok mondani, aminek stílusa van a pályán. Még a kilencvenes években a Vasas volt ezért szerethető, csak ők túl lassúak voltak a nemzetközi szinthez.

2016. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!