Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Verseny sportot elkezdeni...

Verseny sportot elkezdeni középiskolás fejjel?

Figyelt kérdés

Szeretnék versenyszerűen sportolni. Lány vagyok, 8. osztályos és tényleg szeretnék valamit rendesen csinálni. Csomó sportot csináltam már, de egyikbe se maradtam benn. Több minden is tetszik, azt hiszem. Ugye a profi sportolók 3-4 évesen kezdi, de nem tudom hogyan, ők a szerencsésebb emberek, akik már életük elejétől fogva tudják mi az életcéljuk. Késő bármilyen sportot is elkezdeni ilyenkor? Mármint, a versenyszint nem késő? Például műkorcsolya ami vonz, de nem vagyok túl hajlékony, de lehet időközben azzá válnék, vagy tenisz, vagy evezés, vagy foci, röplabda bármi, tényleg bármi. Valaki azt mondja, soha nem késő semmit elkezdeni. Dehát ez relatív, mert a versenyszintet talán időben kéne megütni. Valaki tud erről valamit mondani? Vagy szerintetek ha kitalálom 9. osztály előtt, akkor talán még nem késő, ugye? Akár évközben, akár a nyáron. Előre is köszi.

(Amúgy ez hülyén hangzik, hogy egyből versenyezni akarok bármiből, de szeretnék végre sikerélményt. Sajnos nem voltam soha az a kitartó típus, de igyekezni fogok)



2022. nov. 26. 00:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
9.osztály előtti adtam magamnak időt, hogy végleg döntsek, mi legyen. Vagy arra gondoltam januárba végéig gondoltam. Valaki megtámogatna valami ötlettel?
2022. nov. 26. 00:15
 2/13 anonim válasza:
100%

Volt osztálytársnőm, 30 felett volt, mikor elment egy lőtérre munka ügyben.

Megkínálták, hogy próbáljon ki fegyvereket, ha van kedve.

Volt kedve.

3 évre rá bajnokságon indult, és dobogós lett.

2022. nov. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bele tudsz kezdeni bármikor, de nyilván ilyen sportok eseteben jobb kiskorban elkezdeni.


Ezt te tudod eldönteni, melyik sport motivál annyira, hogy képes légy küzdeni érte, több éven keresztül :)


Másrészt jó , ha megmutatod magad már most. Én 10 éves koromtól jártam futó versenyekre, a végén diák olimpiára mentem volna az egyetemen, de sajnos jött egy térd sérülés és annyi lett . ( mellette fociztam, ott estem egy nagyot és a térdem nem bírta ) . Sajnos ilyesmit is be kell kalkulalni.


Simán elkezdheted most is, de Érd el, hogy a tanáraid stb fel figyeljenek rad, onnantól lehet versenyezni, a többi magától jön . De első sorban válassz valamit, amire koncentrálsz, edzz/ gyakorolj otthon / egyedül, fejleszd magad. Az igazi verseny szellem akkor jön, mikor tényleg versenyzel. Ott mindenki legalább olyan jó, mint te, és küzdeni kell. Onnantól rá fogsz kapni :)

2022. nov. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, mihez van kedved és tehetséged... de pl. a futást ajánlom, főleg terepfutás, hosszútáv, ultrafutás olyan, ahol általában későbben érnek be a futók. 40-esek is versenyeznek, nem is alacsony szinten.
2022. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bármit el lehet kezdeni bármikor, csak annyi év lemaradásban leszel, amennyivel később kezdted. Tehát ha 5 évesen kezdik el például a műkorcsolyát és 11 évesen indulnak az első versenyükön, te mostantól számítva 6 év múlva fogsz először versenyezni olyan szinten, mint a kicsik. Ha ez nem zavar, akkor vágj bele, sok sikert! Világbajnokságra már nem biztos hogy eljutsz, de oda elég sok olyan élsportoló se jut el aki tényleg elkezdte 5 évesen, szóval ezt ne vedd magadra.
2022. nov. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy edzett most? Mert ha eddig is sportoltàl valamit és jó formában vagy sokkal könnyebb.

Én judózok, azt nem ajánlanám, de a röplabda, atlétika, kosár, ilyesmi szerintem mehet.

2022. nov. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem kezdi “verseny” szinten, hanem az több éves munka eredménye. Ha 3 évesen kezded, akkor is kevés az esély, hogy élsportoló legyél. Pl. egy úszóiskolában egy évben lehet kb. 100 gyerek, ebből kb. 30 kezdi el/választják ki a versenysportra. Ebből kb. 5-10 lesz junior szintű versenyző és 1-2 aki talán magyar bajnok lesz. Nem azt mondom, hogy ne sportolj, csak előbb ismerd meg mi a folyamat. A sportolás jóval tágabb dolog, mint a versenyzés.
2022. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én is a futást ajánlom, akár atlétika, akár terepfutás. Nálunk a magyar bajnokok nagy része 12+ évesen kezdte és csak egyre jobbak. Egyik barátnőm többszörös Európa-bajnok utánpótlás korosztályban és már felnőtt válogatott is, pedig csak 12 évesen kezdte.
2022. nov. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tájfutás
2022. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es, te tájfutsz?
2022. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!