Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hogyan küzdötök meg a...

Ti hogyan küzdötök meg a testépítés/edzés terén lévő internetes információdömpinggel?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem edzeni, bár utánanéztem a neten sok mindennek, de a segítség elsődleges forrását a tapasztaltabb edzőtársaim jelentették. Most úgy érzem, gyakran beszippant a youtube. Annyi az info, és olyan hasznosnak tűnnek címük alapján a videók, hogy sokat megnézek. Lassan úgy érzem, kezdetben sokkal lelkesebben edzettem, mint most, amikor csak azt látom, hogy mennyi mindent meg kéne még nézni. Lassan több időt töltök az edzéstippek nézésével youtube-on, mint a sport űzésével. Ez hanyatlás.


Jelenleg Jeff Nippard videóit nézem sokat. Jól magyaráz, hasznos, csak folyton azt érzem: egy 10 perces videót 5 mondatban is össze lehetne foglalni, és inkább élnem/tanulnom/edzenem kéne ehelyett.



Kicsit úgy érzem, mintha folyamatosan önsegítő könyveket olvasnék, holott a tudás, amit ezek tartalmaznak, már megvan a fejemben/sokkal kevésbé időigényes módon is megszerezhető.


Ti hogyan álljátok meg ezt? Mikor mondjátok, hogy állj, ezt a videót már nem nézem meg, mert úgyis csak "aha" élmény lesz, újat nem mond.



2019. dec. 23. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Célirányosan kutatok témákat, nem pedig random böngészem őket. Így elég alaposan vissza lehet vágni az elpazarolt időt.
2019. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Más témakörökben is pont, ahogy #1, vagy ha mégsem, akkor tudatosítom, hogy most szórakozás, most időhúzás, most motivációt koldulok, most ismétlek, most csak a kommenteket jöttem olvasni, stb-stb. Az időt én szánom rá, ellenőrzés alatt kell legyen.
2019. dec. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Én csak innen a gyakoriról tájékozódok. Itt minden infót megkaptam eddig ami szükséges a testépítéshez.
2019. dec. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Én már elértem amit akartam ebben a sportban, nincs szükségem youtube-os "natural" koxmatyik tanácsaira, megvagyok nélkülük. Nem beszélve arról, hogy mikor elkezdtek terjedni ~10 éve a videómegosztókon ezek a videók, már akkor rengeteg irreális, haszontalan baromságot lehetett hallani/látni.
2019. dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látom, a leghasznosabb az, ha amiben még bizonytalan vagyok, azzal kapcsolatosan megnézek pár videót szigorúan célirányosan (most pl. a felhúzás és a zászló helyes kivitelezését tanulom). Aztán hamarosan eljön az idő, amikor már a saját tapasztalataimból nyerem az inspirációt.
2019. dec. 25. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!