Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Számít a zsír - ch eloszlása...

Számít a zsír - ch eloszlása az étrendben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 76kg, tomegelek.

Napi étrend : 150gr zsír

200Gramm fehérje, 230gramm szénhidrát.


Elvileg sok a zsír és kevés a ch. Ezt mondta az edzőtarsam. Viszont szerintem ha megvan az elegendő fehérje mindegy hogy miből nyered az energiát. Zsírból is tudsz. Lásd Tristyn Lee állandó ketogen étrendje.



2020. ápr. 24. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén: nem. Bár szerintem ezt minden embernek ki kell tapasztalni hogy kinek mi a jobb, kevés ch több zsír, több ch kevés zsír. 1 biztos: ha a napi adag fehérje megvan, és a kalóriád annyi lett a nap végére mint amennyit elakartál érni, akkor jó lesz az étrend.
2020. ápr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel indokolja, hogy túl magas a zsír? Nem tud túl magas lenni a zsír, ha kalórián belül vagy.
2020. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minek majdnem 3x tskg fehérje, és éppen hogy 3x szénhidrát elég neked ahhoz hogy tömeget növelj?
2020. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

"éppen hogy 3x szénhidrát elég neked ahhoz hogy tömeget növelj?"


Mi köze van a szénhidrábevitelnek a tömeg növeléséhez? Szerinted ketogén diétával nem lehet hízni? A kérdező épp 3500kalóriát visz be 76kg-al, teljesen reális tömegeléshez. Nekem kevesebb is elég 81kg-al.

2020. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bárhogy is számolom, ez alig 3 ezer kcal, a 3500 nem tudom, hogy jött ki neked, de lényegtelen.


Nem túl sok, persze függ attól, hogy hány edzés van 1 héten, illetve mennyit mozog azon kívül.


Ja, és igaz hogy a zsírból is lehet energia, de inkább aerob edzések során, ami nem éppen a tömegnövelést szolgálja.

2020. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

200g zsírral számoltam véletlen. Tényleg lényegtelen.



Mi a bizonyíték arra, hogy aerob edzés által lesz a bevitt zsírból energia?


LCHF és ketogén étrend alatt minden kutatás szerint hatékonyan lehet fogyni, ezek zsír-energia alapú étrendek. Épp, hogy könnyebben használja fel a zsírt a szervezet az alacsony inzulinválasz miatt.

2020. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaja, csak hogy itt nem a fogyás a cél.
2020. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Arra reagáltam amit írtál.


De gondolom magyarázni se kell, hogyha megeszel 1kg zsírt minden nap akkor hízni fogsz pedig nem vittél be szénhidrátot.

2020. ápr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a fehérje rengeteg... tönkre fogod tenni a veséd vele, vedd le max. 140-re!!!


A ch és a zsír aránya elvileg mindegy

2021. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!