Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minden edzőteremben ez van?

Minden edzőteremben ez van?

Figyelt kérdés

alig telik el úgy hét, hogy ne jönne oda hozzám valaki okoskodni. általában középkorú férfiak. 18 éves vagyok, most kezdtem az edzést, nyilván nem vagyok profi, de már nagyon unom, hogy ezek a középkorú emberek odajönnek okoskodni.

állandóan kijavítanak, pedig nem kértem a nagy segítségüket. olyan is volt, aki konkrétan kivette a súlyzót a kezemből és megmutatta, hogyan kell csinálni azt a gyakorlatot, amit elvileg én full rosszul csinálok. volt olyan, aki fél órát dumált nekem edzésről és kajálásról, és emiatt nem maradt időm rendesen leedzeni.

rendesen gyomorgörcsöm van, ha meglátom őket a teremben. akkor jó, amikor többen vannak, mert akkor lefoglalják egymást a hülyeségeikkel, de ha egyedül van valamelyik, akkor már egyből megy oda valakihez tanítani. szívesen fogadok el tanácsot hozzáértőktől, de a folyamatos kioktatásra nincs szükségem. már azon vagyok, hogy el fogom őket küldeni a fenébe.

ha izmosabb leszek látványosan, akkor ugye el fognak kerülni engem? más edzőteremben is ezt csinálják néhányan?



2022. máj. 25. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha rosszul végzel egy gyakorlatot, akkor meg is sérülhetsz. Nem okoskodni mennek oda, hanem segíteni.
2022. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha profi szintű fizikumot építenél (naturál hobbigyúrósként nyilván nem fogsz), ezek az emberek akkor is odamennének hozzád okoskodni. Ezek mindenkihez odamennek. Ez a vidéki kis/közepes méretű termek hátránya. Amíg Pesten edzettem az ország egyik legnagyobb termében, addig ezzel a jelenséggel nem igazán találkoztam.

Én egy kopasz, szakállas, tetovált erőemelő vagyok. Nincs egy túl barátságos kinézetem, mégis időnként betalál egy-egy önjelölt szakértő. Pár hete például egy idősebb csávó szólított le, hogy nagyon szépen guggolok, de ne csúsztassam le a hátamon annyira a rudat, toljam feljebb, egészen a nyakamba, mert úgy az igazi. Visszakérdeztem, hogy hallott-e már valaha a low bar squatról, de láttam a fején, hogy fogalma nincs semmiről.

Azzal 2-3 havonta betalál valaki, hogy ne hidaljak fekvenyomásnál, mert az sérülésveszélyes. Mondják ezt azok, akiknek két gerincsérvük van, mert ennyire lövésünk sincs az edzésről, a bemelegítésről, a regenerációról, semmiről. Az ilyeneknek kezdjem el magyarázni, hogy versenysportoló vagyok, meg egyébként anatómiával foglalkozok, ezért pontosan tudom, hogy baromságokat beszélnek? Nincs nekem erre időm.

Olyan is volt már, hogy egy pocakos apuka egy 200 kilós sumo deadliftnél ugrott oda, hogy megtanítson merev lábbal felhúzni. Ezek azok az apukák, akik középiskolás koruk óta járnak konditerembe dumálgatni, maszatolni, aztán évtizedek alatt nem tudtak egy vállalható formát összehozni, de verik magukat arra, hogy ők aztán mindent tudnak a testépítésről. Ezek szabadnapon nyitástól zárásig ott vannak, csapatba verődnek, negyed óránként megrángatják valamelyik gépet, ezen kívül fárasztják a pultos lányt, meg ordibálva röhögnek egymás cringe sztorijain, amit már ezredjére mesélnek el. Na ezért edzek én már régóta fülhallgatóval.

Amúgy van nálunk egy srác, aki Super Bodyra készül, szóval elképesztő izomtömeg van rajta, de még őt is betalálják ezek a professzorok, hogy nem így kell bicepszezni, hanem úgy, nem így kell lábtolózni, hanem úgy. Ezek az emberek ilyenek.

2022. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hogy nő vagy férfi vagy, de hozzám nőként szoktak férfiak odajönni és véleményt formálni. Szerencsére miután mindenki elmondta, amit gondol békén hagytak a tanácsaikkal.


Javaslom, hogy ha zavar, akkor mondd nekik, hogy neked így megfelel, legyenek szívesek nem beleszólni. Elhiszem, hogy egy idő után idegesítő.

2022. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ez a nyilvános edzőtermek hátránya. Úgy vagyok vele, hogy ha rosszul is csinálok valamit, az hadd legyen már a saját felelősségem. Szeretem saját magam kitapasztalni a dolgokat.

Most olyan helyen edzek, ahol általában rajtam kívül maximum egy-két ember van, és szépen mennek fel a számok az alapgyakorlatokban, tehát valószínűleg nem kell professzori cím ahhoz, hogy valaki saját maga rájöjjön, hogyan érdemes edzenie (néha persze azért nem árt megnézetni a guggolást/felhúzást egy értelmesebb emberrel).

2022. máj. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk ritka, de előfordul. Van olyan arc aki már kb. ingyen edzést tart, ha meglát valakit aki új és nem annyira edz magabiztosan akkor leedzi őket és rájuk száll :D én is eléggé kezdő vagyok de engem békén hagy. Alapgyakorlatokat csinálom amihez neki köze nincs, 5-10 kilókat szokott húzkodni gépen és 6 kilós súlyzókkal edzeni. Nem is néz ki sehogy. Olyan is volt, hogy csináltam 5 sorozat mellről nyomást erre egy bakancsban, munkásgatyában edző fickó rám szólt, hogy fejezzem be mert az embertelenül sok. Nem a helyemre várt csak úgy megjegyezte.
2022. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Nekem kétszer is kijavították egy-egy gerincgyilkos hibámat, amiért hálás vagyok.

Nyilván a dolog mértékétől és jellegétől függ, hogy idegesítő-e, de azért amit hallasz, arra figyelj oda.

2022. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Hát én 3+ éve járok belvárosi (népszerű) kondiba, szerintem egyszer nem jöttek oda hozzám, hogy így-úgy kéne csinálni. Ez valami egyéni probléma lehet. Mellesleg inkább tartsanak fölöslegesen 20 perces kiselőadást, minthogy meghúzd a derekad a retek deadlift formád miatt, és évekig fájlald..
2022. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Apropó, azok az ifjak, akik olyan magabiztosak, hogy:

- nekik aztán senkitől nem kell tanács,

- saját bőrükön akarják megtapasztalni az első gerincsérvüket,

... miért nem elég tökösek ahhoz, hogy megmondják az okoskodó kolléga szemébe, hogy nem kérnek a tanácsából?

2022. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem lesz túl érdemi a hozzászólásom, de leírom. Megértelek, de sajnos az emberiséget nem fogod tudni lecserélni. Viszont aki nem társasági ember, az nem jár társasági helyekre. Ez mindenre igaz: konditermet is el lehet kezdeni kiépíteni a lakásban, össze lehet ám hegeszteni bármiféle cifra vackot két nagyságrenddel kevesebből, addig is fel lehet tekerni tízszer a hegytetőre, tudsz húzódzkodni erdőben, a fán ingyen és közönség nélkül, lehet nyolctól hatig fűrészelni, talicskázni, szőlőt kapálni: jobban átmozgatja a hátizmokat... erősödsz, és még lesz is belőle valami hasznos. Konditerembe az jár, aki nyakig bele van 6uzlva a témába, az ottani közegbe, hangulatba, és alig várja, hogy kiadhassa magából az okosságot, ami beléje szorult. Ha csak erősödni akarsz, azt nem kötelező ott. Az, hogy csoportosan kelljen még erősödni is, ez megint egy olyan abszurdum, ami társasági embertípusok agyában született meg, másnak ez eszibe se jutna. Meg az olyan gyenge akaratúaknak, akik elsumákolnák a saját maguk által kiötölt gyakorlatot, ha nem bámulnák nyolcan közben, hogy csinálja-e. Hát most ő akarja, vagy nem akarja? Jó, értem én, hogy nem fog holnapra megvalósulni mindenféle eszköz a lakásodban, de ez az utad, ha nem bírod már cérnával az emberi közeget...

Kocsmába sem azért járnak, mintha otthon nem lehetne inni. Az is csak ürügy a társasági léthez.

2022. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy segíteni akarnak, mert balfácán módon csinálod a gyakorlatokat, persze erre nehogy gondolj, a zoomereknek úgyis minden csak okoskodás, mennek a saját butaságuk után.
2022. máj. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!