Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erősítő edzést minden nap...

Erősítő edzést minden nap csinálni túlzás, ugye?

Figyelt kérdés

Jelenleg minden második nap csinálok teljes testes edzést. Átmozgatok jópár izomcsoportot. (Kb 1 órás edzés)


Ez elegendő ahhoz, hogy növeljem az izomtömegem?


(Feltételezve a megfelelő táplálkozást, protein stb)



2022. júl. 24. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Két naponta teljes testes edzést végezni értelmezhetetlen. Nem tudom, hogy mit értesz átmizgatás alatt, de az izomzat nem az átmozgatástól fejlődik, hanem a progresszív túlterheléstől. Ezt a progresszív túlterhelést pedig nem fogod tudni menedzselni még rövid távon se két naponta végzett teljes testes edzéssel, ugyanis hamar sérülés lesz belőle.

Naturál hobbigyúrós szinten a heti 2, maximum 3 teljes testes edzés a fenntartható. A heti 3 is okos programozást igényel, ezért nem szokták ajánlani kezdőknek, de működhet. Azt értsd, hogy az az edzés, amit két naponta el tudsz végezni, az annyit is ér.

2022. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Progresszív túlterhelésre gondoltam, igen.


Bár tényleg elég fáradt vagyok utána, szóval talán nem optimális minden második nap menni.

2022. júl. 24. 11:23
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Lehet menni minden második nap, de nem teljes testes edzésre. A nem naturál profik sem csinálják így, akkor te mit gondoltál, hosszútávon neked optimális lesz?
2022. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sütőpor ***** válasza:
93%

Ha minden második nap edzesz, az hetente 3 és fél edzés. Csak egy kicsivel több, mintha hetente 3-szor edzenél.


Hogy ez sok-e? Hát attól függ.

Ha mondjuk minden edzésed úgy néz ki, hogy 5 széria felhuzas, aztán 5 széria gugolas, és aztán még egy csomó gyakorlat, akkor ja, tényleg sok lehet. 😅

De ha jól fel van építve az edzésterved, akkor nem feltétlenül sok. És ha keményen edzesz (plusz a többi dolog ami kell), akkor egyértelműen fejlődhetsz vele. De a teljes testes edzés szerintem szuper egyébkent, lehet vele fejlődni. Egy-egy izom csoportra viszont az adott napokon elég 1, max 2 gyakorlat, hogy ne legyen gond a regenerációval. És ez nem kevés, mert ami számít, az az, hogy a héten összesen mennyi volt a volumen.


Ha pedig úgy érzed, sok ez, csökkentsd 3 és félről egyszerűen 3-ra (mondjuk hétfő, szerda péntek, vagy hétfő szerda szombat, ahogy neked jó). Én is hosszú időn át így csináltam, nem volt gondom a regeneráióval, és fejlődtem is vele.


De heti 2 edzéssel is fejlődhetsz. Sőt, heti 1 edzéssel is (nem mondom, hogy optimális, de működhet, ha keményen edzel).

2022. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Edzésprogramozáson múlik minden.

3 edzéssel is lehet rossz egy edzés, és 5 edzéssel.


Ha a heti 3 teljes testes edzésed 4-5 széria bukáshoz közel menő szett, és mellé felhúzás / fekvenyomás, meg még izolációs gyakorlatok szintén bukásig/bukáshoz közel, akkor nem feltétlen éri meg így csinálni regeneráció szempontjából.


Persze, egy bro splitben heti 1x leedzeni egy izmot mindenki össze tudja hozni, heti 2x izmot megedzeni már kell kis tudás, (pl, alsótest-felsőtest-toló-húzó-láb), heti 3x pedig már kész művészet.. :D


Lehet velem vitatkozni, de heti 3 edzés minimum kell, hogy valaki fejlődni tudjon optimálisan. Ez lehet akár heti 3 teljes testedzés. Sőt, kezdőknek kifejezetten ajánlott ilyet csinálni, de még haladóbbaknak is.


Én heti 5x edzek, alsótest-felsőtest-toló-húzó-láb felosztásban, de simán működhetne a heti 3x edzés is, csak függő vagyok, és nem bírnám ki, hogy ne menjek le a hétköznap mindegyik napján.. :D


Összességében pedig a volumen számít. Nagyobb izomcsoportokra (hát-mell, (lábat azért nem írok, mert ott nehéz szétszedni a dolgokat)) tanulmányok szerint heti 14-20 sorozat optimális (lehet neked elég 12 is, de van, akinek 18 kell, neked kell kitapasztalni), kisebb izomcsoportokra pedig 9 sorozat körül.

2022. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy x day split, azt jelenti, heti hány edzésed van? 4 day split akkor heti 4?
2022. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Én most heti 3* akarok edzeni egy izmot szóval társak vagunk :D
2022. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
3 éve teljes test edzést végzek, hetente 3x, és teljesen rendben vagyok hobbista szinthez. Jól kell programozni az a titka.
2022. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!