Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha erő = izom, és a progresszí...

Ha erő = izom, és a progresszív túlterheléstől jön az izom akkor miért nem edz mindenki úgy mint az erőemelők?

Figyelt kérdés
Hogy minél kisebb ismétlésszám, minél nagyobb súly, amivel relatív könnyű erösödni.

2023. febr. 7. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Én pl. azért nem, mert nem érdekel, hogy 100, 150, 200 vagy 300kg-t tudok majd egyszer a jövőben felhúzni, nem erőre edzek, hanem az izom növekedésére.


Egyelőre elég lenne, ha a karom kimászna a vízisikló státuszból.

2023. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
mert nem tudják hogy a relatíve nagy súlyok és a progresszió hozzák a húst.
2023. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem ilyen egyszerű, hogy erő=izom, ugyanis az erő rengeteg más faktornak is a függvénye (idegrendszeri adaptáció, mindset, testfelépítés, technika, stb.). 70 kilós srácok simán 200 kilókat húzogatnak fel, mégsem izomkolosszusok. Az viszont tény, hogy progresszív túlterhelés nélkül nincs izmosodás, de az izomépítés megint csak rengeteg faktortól függ ezen kívül is.

"miért nem edz mindenki úgy mint az erőemelők? Hogy minél kisebb ismétlésszám, minél nagyobb súly""

Az erőemelőknek sem ennyiből áll az edzése. Nézz meg egy powerlifter edzésprogramot, és látni fogod, hogy a blokkperiodizációs metódus ennél ezerszer bonyolultabb. Ráadásul egy powerlifter edzésprogramja a három alapgyakorlat és az 1RM köré épül, annak fókuszában vannak kialakítva a ciklusok. Nem az izomépítés van a fókuszban. Ettől függetlenül nyilván jó dolog, hogy programozás tekintetében egyre több mindent vesz át a testépítés az erőemelésből.

2023. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Erő =/= izom



Az erő és az izomtömeg között nagy a korreláció, de a kettő nem egyenlő, lehet, hogy ezért van rájuk két külön-külön szó. :)


Hipertrófia esetén meg a progresszív túlterhelés az nem közvetlenül a súlyra vonatkozik, hanem a feszülésre. Közvetve nyilván már a használt súlyra is, mert az azért összefüggésben van azzal, hogy milyen mértékű feszülés jön létre az izomban, de ha elég nehezek a szettek, akkor a használt súly másodlagos.

2023. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dorian Gray válasza:
50%

Mert az erő az nem izom. Mondok egy példát, volt szerencsém személyesen ismerni egy idős erőemelőt, abban a teremben, ahova jártam.

Testépítőkről, akiken látszik az izom most nem beszélek, de ők is elég szép súlyokat tudnak megmozgatni ha kell, de náluk inkább az ismétlésszám számít, terhelni az izmot, hogy növekedjen. (ez így le van egyszerűsítve eléggé, de ez a lényeg)

Ezzel szemben egy erőemelő, nem izomtömeget pakol magára, hanem ara edz, hogy a 3 gyakorlatban - fekvenyomás, guggolás, felhúzás - 1 db-ot brutális nagy súllyal teljesítsen.

Na és akkor vissza Józsi bácsihoz, mert így hívták, 74-75 éves korában, igencsak ilyen korú pocakos, nagypapás testalkattal, szóval elképzelheted mennyire kevés izomtömeggel guggolt 150 kilóval, 1-2-t. Nyilván nem tudott volna 8-at, de nem is az volt a cél. Azért mert brutál ereje volt az öregnek.

2023. febr. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De magunkhoz képest kell erősnek lenni nem általánosságba.

Lehet nem nézett ki izmosnak és 150 kilóval edzett, de merem fogadni, ha csak 60 kilóval tudott volna guggolni akkor fele akkora se lett volna.

2023. febr. 8. 07:08
 7/9 anonim ***** válasza:

70 kilós srácok simán 200 kilókat húzogatnak fel, mégsem izomkolosszusok

a felhúzástól senki nem lesz izomkolosszus

de mutass nekem egy olyan srácot aki fekvenyomásban kinyomja a testsúlya kétszeresét, de nincsenek jól fejlett mellizmai, vállai, tricepszei.

guggolásnál ugyanez. aki a testsúlya 2,5szörösével guggol az biztos nem csirkelábakon jár.


nem véletlenül vannak az erőemelőknek is volumen blokkjaik, kell az izom ahhoz hogy erős legyél egy fekvenyomásban vagy egy guggolásban.

2023. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Erőemelésnél az a célod, hogy egy adott gyakorlatnál minnél nehezebb súlyt tudjál megemelni, míg sima testépítésnél a cél az, hogy minnél egyenletesebben legyél izmos.


Kicsit olyan mintha összehasonlítanál egy formula 1 es autót egy utcai sporkocsival. Mind 2 kiválló autó, de az egyik specializálódott a versenypályára, míg a másik használható közúton is, cserébe a versenypályán rosszabbul teljesít.


Egyszerű példa: Gugoláshoz pl nem igazán szükséges a lábszárfeszítő izomnak az edzése, míg testépítésnél ez is le kell fedned.

2023. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mert aki ugy edz mint egy eroemelo egy hulye idiota, es par even belul garantaltan leserul, es akkor baxhatja az egeszet.


Ez egy olyan sport, ahol tizen evekrol beszelunk, aki 1 het alatt akarja megvaltani a vilagot az csak valami tudatlan barom lehet… Nem beszelve arrol, hogy eroemelo szinten edzeni allandoan lehetetlen, mert igy is lesz olyan nap, amikor csak lightosabban edzel, egyszeruen azert mert nincs kedved, vagy erotlen vagy. Ha majd 10 eve edzel mar hidd el hogy qrvara nem fog egni benned a tuz ugy mint szaros kezdo korodban, foleg hogy nem is keszulsz egy versenyre sem, csak hobbi szinten kondizol.

2023. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!