Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok ez elég combfesz...

Mit gondoltok ez elég combfeszitore, ennyivel tudok izmos combfeszitot építeni?

Figyelt kérdés

Szerda:

Labtolo 4x10

Combfeszito gép 4x15


Szombat:

Guggolas 4x6

Bolgar guggolas 3x10


Minden sorozatot szinte bukasig csinálok.

Elég ennyi, ez jó lesz?


2023. márc. 29. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

"Minden sorozatot szinte bukasig csinálok"

Mindenki ezt mondja újabban, aztán valójában az RPE9-nek mondott sorozazata RPE5, de mindegy. Talán elég, talán nem, ezt ennyiből nem lehet megmondani látatlanban, hogy neked mi fog beválni, és hogy mennyire hosszútávon fog működni ez a volumen. Előbb-utóbb úgyis variálni kell majd a volumenen és a programon, de ezt majd neked kell tudni, hogy mikor.

2023. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából főleg a gyakorlat szelekciós vagyok kíváncsi.

Szerdán edzoteremben vagyok így tudok labtolozni meg combfestitozni.

Otthon meg van 200 kg súlyom meg guggolonkererem így tudok guggolni és bolgár guggolni

2023. márc. 29. 08:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyakorlat szelekcióra *
2023. márc. 29. 08:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"főleg a gyakorlat szelekciós vagyok kíváncsi"

A gyakorlatszelekcióról milyen véleményt mondjuk? Leírtál 4 remek gyakorlatot, úgyhogy ezzel a részével nem valószínű, hogy baj lesz.

2023. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert szerintem jobb lenne így:


Guggolas

Combfeszito



Labtolo

Bolgar guggolas



Csak így nem nagyon tudom megoldani

2023. márc. 29. 09:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha így nem tudod megoldani, akkor nem mindegy amúgy? Vagy most mit vársz
2023. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Az, hogy mennyi elég, az leginkább az intenzitás, regeneráció, egyéni életvitel, életkor és még milliónyi dolog kérdése.


Lehet 20+ sorozatot is csinálni feszítőre, de cserébe az intenzitásból kell vissza venni jócskán.. Én például olyan vagyok, hogy tudom, hogy nem szükséges bukásig edzenem, mert izomépítést tekintve nem kell bukásig menni, de egyszerűen nem bírom megállni, hogy ne bukásig edzek. Cserébe így kevesebb volument kell csinálnom a regeneráció érdekében.


Ha valóban keményen edzel, és tényleg RPE 9, vagy akár bukásig mész, akkor én 12 sorozatot mondanék maximum BÁRMILYEN izomcsoportra. Szóval az esetedben nemhogy elég, de még sok is lehet, ha valóban RPE 9-10-es szettjeid vannak.


Sőt, a legtöbb "agyas" science based gurut ha megkérdezel, nem csinálnak heti szinten 8-nál több sorozatot feszítőre/hajlítóra. Ez azért van, mert ennyi valóban elég, és mivel Ők már tapasztaltabbak, ezért valószínűleg náluk az RPE 9 az tényleg RPE 9. Az RPE 9 pedig egy rettentő kemény edzés. Minél régebb ideje edzel, annál valószínűbb, hogy pontosan betudod lőni az effortot. Akik kevés ideje edzenek, azoknak lehetetlen teljesen bukásig menni, nem azért, mert nem akarnak, hanem mert fizikailag képtelenek rá, így nekik tényleg azt kell tanácsolni, hogy minden szettet vigyenek el teljesen bukásig.


Nem edzek régóta, de láttam már csodákat.. :D (másfél éve) Amit az 1# válaszoló írt, teljesen igaz. Amit észrevettem a teremben, hogy az emberek 99%-a amit RPE 9-nek hív, az általában jóindulattal is csak egy RPE 5..


De, összességében nincsenek mindenkire érvényes számok. Nem tudjuk pontosan, hogy az RPE 9 az valóban RPE 9, nem tudjuk a beletett effortot, így erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Magadra vagy utalva, neked kell kitapasztalnod ezt. Én látatlanban, ha kemények az edzések, 12-nél több sorozatot nem csinálnék.

2023. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ember meg allapotfuggo hogy kinek mi eleg, de valszeg igen. Enis heti 1x terembe, 1x meg itthon labazok. Teremben guggolas meg ulo feszito. Itthon elolguggolas, kitores. Szerintem teljesen jo a te verziod is.
2023. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!