Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szoktassam rá magan a...

Hogyan szoktassam rá magan a lábazásra?

Figyelt kérdés
Azért nem lábazok mert guggolás közben recseg a térdem hiába csinálom szabályosan és hatalmas gerincferdülésem is van. A hátam is nagyon szokott ezért fájni. Másrészt pedig olyan izomlázam van napokig hogy mebni sem bírok.

2023. ápr. 19. 22:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk el kéne menni orvoshoz vagy egy gyógytornászhoz, aki különböző vizsgálatok alapján képes megállapítani, hogy mi okozza a térdproblémádat. Ha ráadásul súlyos gerincferdülésed is van, akkor pláne egyeztetni kéne szakemberrel, hogy egyáltalán biztonságos-e számodra a súlyzós edzés, és ha igen, akkor azon belül milyen gyakorlatok, milyen mozgásminták végezhetők, és ha nem, akkor helyette milyen mozgásforma, milyen sportág ajánlott.
2023. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igazad van. Mondjuk a súlyzós edzést úgysem adom fel legfeljebb ha azt mondja a doki nem oké akkor a lábazást hanyagolom
2023. ápr. 19. 22:42
 3/19 anonim ***** válasza:
43%
Van élet a guggoláson túl is. Pl. lábtoló.
2023. ápr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%

Lábtoló giga szar.

Hack squat.

Ha fája hátad, akkor szar a form.

2023. ápr. 20. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Recsegés nem feltétlenül jelenti azt, hogy valami rossz (ezzel nem azt mondom, hogy erőltetni kell). Orvoshoz nyugodtan menj el, én is elmentem a gerincferdülésem/edzés miatt de konkrétan szart a fejemre, remélem neked több sikered lesz. De legalább kiírt gyógytornára, a gyógytornászok jó fejek voltak, velük elvoltam. Izomlázad azért van mert rendszertelenül edzel. Én most már régóta guggolok relatív nagy súllyal (nagyobb minta a terembejárók 90-95%-a ami igazából még mindig nem túl sok) mindenféle fájdalom nélkül és semmi övet vagy külön cipőt nem használok, progresszívan edzek. Azonkívül nem tilos gépeken edzeni. Én se csinálok mostanában egy edzés alatt 3-nál több munkasorozatot szabad súlyos guggolásban, inkább megyek tovább a gépekre.
2023. ápr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Túl nagy súllyal csinálod, nem melegítesz be rendesen, és kollagén is segíthet.
2023. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

"Túl nagy súllyal csinálod"

Rengetegen guggolnak, lábaznak hatalmas súlyokkal térdprobléma nélkül, úgyhogy ha a kérdező nem 400 kilóval guggolgat, akkor nem a túl nagy súlyok fogják okozni a problémát. Élből nem tudom, hogy ez a túl nagy súly mit jelent.

"kollagén is segíthet"

Továbbra sincs semmi bizonyíték arra, hogy a néhány grammos kollagén porok iszogatása bármilyen jótékony hatást lenne képes gyakorolni az izületrenszerre, vagy akár az izomszövetre, bőrre, hajzatra, úgyhogy nem, ha az egyénnek valódi térdproblémája van, azon rohadtul nem fog segíteni a kollagén. Menjen csak orvoshoz/gyógytornászhoz a kérdező, ha ilyen jellegű tünetei vannak, amik ennyire érezhetően befolyásolják a sporttevékenységét és az életminőségét.

2023. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
A kollagén nekem segített, az nekem pont elég bizonyíték, igaz, nem pár grammot, hanem napi 10 grammot ittam meg, hetekig minden nap.
2023. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

"kollagén nekem segített"

Azt gondoltam, hogy neked segített. Itt a gyakorikerdesek.hu-n mindig vagy pár kommentelő, akikre nem vonatkozik a valóság és a biológia, és neki működik a kollagén, a BCAA, a tribulus, meg a többi pénzlehúzás.

2023. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Tessék, szemezgessél, ezek mind a kollagénről cikkek, és nem az van bennük, hogy semmit sem használ.


Sylvie Ricard-Blum: The Collagen Family. Cold Spring Harb Perspect Biol. 2011 Jan; 3(1): a004978.

Szpak, Paul (2011). "Fish bone chemistry and ultrastructure: implications for taphonomy and stable isotope analysis". Journal of Archaeological Science 38 (12): 3358–3372.

Fontana et al. (Long-term effects of calorie or protein restriction on serum IGF-1 and IGFBP-3 concentration in humans. Aging Cell. 2008 Oct; 7(5): 681–687.

Bodo Melnik: Dietary intervention in acne - Attenuation of increased mTORC1 signaling promoted by Western diet. Dermatoendocrinol. 2012 Jan 1; 4(1): 20–32.

Trepanowski et al.: Impact of caloric and dietary restriction regimens on markers of health and longevity in humans and animals: a summary of available findings. Nutrition Journal 2011, 10:107

C.Y. Ewald et al., “Dauer-independent inuln/IGF-1-signalling implicates collagen remodelling in longevity,” Nature, doi:10.1038/nature14021, 2014.

Proksch et al.: Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal matrix synthesis. Skin Pharmacol Physiol. 2014;27(3):113-9.

Schwartz et al.: Ingestion of BioCell Collagen(®), a novel hydrolyzed chicken sternal cartilage extract; enhanced blood microcirculation and reduced facial aging signs . Clin Interv Aging. (2012)

Kantor, I et al. 2002. Results of a Study Evaluating the Use of a Dietary Supplement Formula in the Management of Age-Related Skin Changes in Women with Moderate to Severe Wrinkling of the Periorbital Area. Journal of the American Nutraceutical Asscociation. Vol 5, No.2

DERMSCAN study, 2008, Lyon France. Cutaneous properties of hydrolyzed collagen

Ito et al.: Sebum secretion-blocking composition, and food or beverage containing same. US 8,969,523 B2 (2015 március 3.)

MorgantiP.,RandazzoS.D.,BrunoC,(1982)"effectofgelatincysteineonhairafterathreemonthstreatment“, J.Soc.Cosmet.Chemists33,95.

RandazzoS.D.,MorgantiP.,(1982)titled:"Theinfluenceofgelatincysteinesupplementationontheaminoacidscompositionofhumanhair",acceptedforpresentationonXVIintern.CongressofDermatology May23-28Tokyo.

Morganti P., Bruno C. Colelli G (1983) Geltina-cistina. Cheratogenesies trutturapilifcra Boil, Soc, It. Biol.Sper 59:20.

M.P. DE Padova, A. TOSTI, titled: “Gelatin -Cyctine in Seborrheic Alopecia”, department of dermatology university of Bologna –Italy, February 15, 1985. J Appl. Cosmetol 1968;4;55-60 (April/June 1986).

Morganti P., G. Fabrizl. B james, C. Bruno, titled: “Effect of gelatin-cystine and serenoa repens extract on free radicals level and hair growth”, Presented at Singapore clinical dermatology 2000 –Singapore 18-20 June, 1998

Pam Z., Wikonkal N., Pam N., -15th Annual Meeting of the European Hair Research Society (EHRS) , Jerusalem, Israel, July 6-9, 2011.

Benito-Ruiz et al.: A randomized controlled trial on the efficacy and safety of a food ingredient, collagen hydrolysate, for improving joint comfort. International Journal of Food Sciences and Nutrition, 2009, Vol. 60, No. s2 : Pages 99-113

Schauss et al.: Effect of the novel low molecular weight hydrolyzed chicken sternal cartilage extract, BioCell Collagen, on improving osteoarthritis-related symptoms: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. J Agric Food 21. Chem. 2012 Apr 25;60(16):4096-101.

Jing et al. 2014.

Bannai M, Kawai N. New therapeutic strategy for amino acid medicine: glycine improves the quality of sleep. J Pharmacol Sci. 2012;118(2):145-8.

File et al.: Beneficial effects of glycine (bioglycin) on memory and attention in young and middle-aged adults. J Clin Psychopharmacol. 1999 Dec;19(6):506-12.

Kakoi C. et al.: Collagen peptides enhance hippocampal neurogenesis and reduce anxiety related behavior in mice . Biomed Res. (2012)

Rubio et al.: Oral ingestion of a hydrolyzed gelatin meal in subjects with normal weight and in obese patients: Postprandial effect on circulating gut peptides, glucose and inuln. Eat Weight Disord. 2008 Mar;13(1):48-53.

THE SPECIFIC DYNAMIC ACTION OF GELATIN HYDROLYSATES by DAVID RAPPORT, From the Department of Physiology, Western Reserve University Medical School, Cleveland. Received for publication, October 8, 1926. Published the American Society 28. of Biological Chemists, Inc., Vol 71. p. 75-86 in English.

2023. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!