Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Állíthatós kézisúlyzókkal...

Állíthatós kézisúlyzókkal kényelmesen lehet guggolni?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, amelyikre egyesével lehet felrakni a tárcsákat.

2023. jún. 6. 09:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%
A kézisúlyzós guggolás nagyon erősen be fogja határolni a progressziódat, és nem, nem kényelmes azzal guggolni egyáltalán, ellenkezőleg. Kezdő lányok képesek 100-110 kilókkal szériát guggolni, úgyhogy ha férfi vagy, akkor te is hamar el fogsz (legalábbis hamar el kéne) jutni háromszámjegyű munkasúlyokig, ott pedig a kézisúlyzó már problémás lesz. 60-70-80 kilós kézisúlyzókkal fogsz guggolgatni? Hogyan, meg miért? Azokat már a felvenni és pozícióba helyezni is akkora feladat és erőbefektetés, hogy a munkasorozatra fele annyi energiád marad. Miért nem guggolsz rúddal, mint mindenki más?
2023. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%

"Kezdő lányok képesek 100-110 kilókkal szériát guggolni..."

Persze. A kondiba járók 90%-a en bloc nem guggol 100-zal szériában, nemhogy a kezdő nők.


Azzal egyetértek, hogy nagyon hamar kényelmetlen tud lenni a kézisúlyzó guggoláshoz, két 20-30kg-s súlyzóval még úgy ahogy lehet, afelett viszont lógatva már akadályoznak a tárcsák, kalapácsban vállra véve meg kínszenvedés felvenni/lerakni.

2023. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kényelmes, hosszútávon nem lesz jó.
2023. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Én nem igazán láttam még 100 kg-val guggolni lányokat, na de mindegy most ebbe nem megyek bele. Én nem vagyok már kezdő, és amúgy nő vagyok, viszont sajnos most egy olyan periódus van az életemben, ami miatt nem tudok edzőterembe menni, két iskolát csinálok, nyelvet tanulok, nagyon kemény a munkám, konkrétan sokszor úgy érzem, hogy idegösszeroppanást fogok kapni, ezért akarok most egy darabig otthon edzeni. Én arra lennék kíváncsi, hogy az ízületeket nem e terheli jobban, ugyanis eddig mindig rúddal guggoltam.
2023. jún. 6. 09:50
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

"az ízületeket nem e terheli jobban"

Minden bizonnyal mindenedet jobban terheli a felesleges és kényelmetlen kézisúlyzós guggolás, mint a rudas guggi, de az izületeidet ért stressz főleg a mobilitásodon és a technikai végrehajtás szabályosságán múlik, nem magán a gyakorlaton.

2023. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

Kezdő nők 100 kilóval szériáznak? Nagyon szeretnek itt nagyot mondani az emberek. Kezdő nő vagyok, 60nal szériázok, 80 a maxom, ez közelebb áll a valósághoz.


Ideiglenes megoldásnak elmegy, de én inkább arra biztatnálak, hogy ha az idegösszeroppanás szélén érzed magad, ne pont az énidőt nyirbáld meg, mert épp ellenkező hatást fogsz elérni. Szintén munka, gyerekek, egyetem mellett járok edzeni, szóval tudom, hogy nem egyszerű.

2023. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
#6: #1 mindenhova ezt írja, de valszeg erőemelőkkel eddz, hát közepéig leengedett low bar guggolás, erőemelő öv, térdbandázs és súlyemelő cipő kombinációjával bárki guggolgat a testsúlya kétszeresével, de felszerelés nélkül ténylegesen kezdőknél akik normál/vékony testalkatúak nem gyakori a 100 kilós guggolás szériában.
2023. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

"valszeg erőemelőkkel eddz"

Történetesen így van, de szerencsére rengeteg lányt ismerek, aki öv, bandázs, térdgumi, súlyemelő cipő nélkül is guggol 100 kiló fölötti súlyokkal, high barban. Ettől függetlenül abban tényleg igazatok van, hogy a valóságban a legtöbb konditeremben még férfiak sem guggolnak háromszámjegyű súlyokkal, hanem a lábnyújtó gépet 20 lbs-re beállítva rugdossák bele a 15 ismétlést, úgyhogy visszaszívom az általánosító kijelentésemet. Ettől függetlenül egy 100 kilós guggolás egy erősportoló esetén szerintem alap, de a legtöbb naturál hobbigyúrós körében elhiszem, hogy ez már komoly teljesítménynek minősül.

2023. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

"alig bírt leguggolni 15 kg-val"

Jó, csak ez rohadt nagy probléma.

2023. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

" kondiba járók 90%-a en bloc nem guggol 100-zal "


ezt nekem nagyon para olvasni. én egy tök átlagos vidéki kondiba járok ahol tök sok a hobista natural és itt tök sokan gugolnak 150 kg felett. láttam már többször 200 kg felett is gugolást. én 65 kg vagyok hobista natural de én is gugolok 120 kg-val. eddig azt hittem hogy ez egy nem nagy cucc teljesítmény de az itteni komentek alapján akkor én már valami extra erős sportoló vagyok? tök para hogy más termekben a tagok 90%a nem jut el 100 kg feletti súlyokig gugolásban.

2023. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!