Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kenyér, rízs, tészta fehérjeta...

Kenyér, rízs, tészta fehérjetartalmát bele kell számolni a napi fehérjebevitelbe?

Figyelt kérdés

Épp tömegelek. Csak egy példa: reggel megeszek 150 g teljes k. kenyeret, az 15 g fehérje. Napközben lemegy 300 g rízs, az 24 g fehérje. Este 150 g tészta, az 18 g fehérje. Csak ezek összesen 57 g fehérje, ami azért jelentős. Bár az egyik kondis haverom azt mondta, ezeket ne számoljam, mert a növényi fehérjék nem olyan hatékonyak izompítésre, ő csak a húsok, hal, tojás, sajt, túró fehérjetartalmát számolja bele. Nem tudom higgyek-e neki...

Ti beleszámoljátok a kenyér, rízs, tésztában lévő fehérjét is?



2023. aug. 26. 08:30
 1/3 anonim válasza:
56%
Igen bele kell. A növényi fehérjék pedig nagyon is hasznosak, semmivel se különbek a húsoknál.
2023. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Kenyér és tészta? (Akkor már inkább pufirizs. De nem ez volt a kérdés.)


Amúgy nem jó amit az első írt, pont az állati fehérjék a jobbak, úgyhogy a növényinek én csak a felét számolnám bele.

2023. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az nem igaz, amit a 2 írt. A növényi fehérjék is ugyanolyan hasznosak, ezt bizonyítja, hogy sok vegán testépítő is van. Próbáltam egy ismertebb példát keresni, itt van pl. Korpádi Péter vegán mentor, jó példa erre:

[link]

2023. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!