Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bukásig kell menni mindig?

Bukásig kell menni mindig?

Figyelt kérdés

8-12 szettem van / izomcsoport / hét.


Ezek a szettek mindig bukásig mennek, pl első szettben 80kg 9 ismétlés, utána már csak 8 megy, a harmadikban pedig 7. Tehát ez 100%, hogy bukás, már csak az ismétlések csökkenéséből kiindulva.


Mindig mindenki azt mondja, hogy keménynek kell lennie az edzéseknek. Nekem valamiért ért RPE 7 nem kemény és nincs meg az az érzés bennem, hogy edzettem egy jót.. Lehetetlen, hogy 3 ismétlést hagyjak magamban, képtelen vagyok rá.


Jó ötlet mindig bukásig menni?



jan. 2. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindig bukásig menni, és hosszútávon nem is tudsz mindig bukásig menni. Ha a munkasorozataid valahol RPE7 és RPE10 között vannak, akkor nem az intenzitáson fog múlni a fejlődésed.
jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Compound gyakorlatoknál én se hagyok benne 3-at, max 1-et, de inkább egyet sem. Izolációs gyakorlatnál nem mindig megyek failureig, csak ameddig tökéletes a form.

Egyébként a legjobb az lenne, ha failure után tudnál csinálni még pár ismétlést. Legyen ez részleges, vagy asszisztált ismétlés.

jan. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"legjobb az lenne, ha failure után tudnál csinálni még pár ismétlést. Legyen ez részleges, vagy asszisztált ismétlés"

Semmi értelme. Hipertrófia szempontjából jelentéktelen, regenerációs költsége feleslegesen sok, plusz sérülésveszélyes.

jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges, hogy emiatt stagnálok? Sok lehet a 8-12 bukásig vitt szett naturálban?
jan. 2. 17:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Miben stagnálsz? Erőben és munkasúlyokban?
jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen. Testsúlyban sem haladok felfelé, de ez szándékos, hisz évente 2-3 kg izom jön fel kb. és felesleges emiatt havi 1kgot hízni, nekem nem éri meg, mert mentálisan rosszul kezelem ezt. Kalóriákat tekintve szintentartás + egy nagyon minimális többletben vagyok, szóval elméletileg nem az étrenden múlik a dolog. 2g / testsúlykg fehérje is megvan.


Vagy a tényleges erőnövekedéshez be kell vállalni a havi +1kgot? Hogy lehet értelmezni ezt? Mindig is bajban voltam ezzel..

jan. 2. 17:43
 7/11 anonim ***** válasza:

"a tényleges erőnövekedéshez be kell vállalni a havi +1kgot?"

Miért hiszi még mindig bárki is, hogy az erő növekedésének köze van a hízáshoz? Akkor miért van az, hogy erőemelők hosszú éveken keresztül versenyeznek ugyanabban a súlykategóriában, mégis szezonról szezonra nagyobb maxokat hoznak, pedig a testsúlyuk nem változik? Nem leszel erősebb pusztán a hízástól. Ha nem erősödsz, nincs progresszió, akkor az edzésprogramban valami nem stimmel. Látatlanban nehéz megmondani, hogy ez a valami az intenzitás menedzselése, vagy más egyéb.

jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Oke, hogy lepontoztatok, de egy fizikumot fotozzatok mar :)
jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Íme:

[link]

Most mond, hogy nem nézek ki jól!😆

jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az alapgyakorlatokat nem kell állandóan bukásig vinni.

A kegészítő gyakorlatoknál lehet.

Ugyanis nem csak az izmokat nyiffantod ki hanem a központi idegrendszert is megviseli.A regenerálódásodat kitolja és nem tudod kipihenni magad a köv edzésig.

És mint mondta a központi idegrendszered nem pihen,hiába osztott az edzésed,mertaz egyik napont a lábadat edzed bukásig,a másik nap a mellet stb..

jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!