Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van izomtömeg ami az ember...

Van izomtömeg ami az ember élete végéig megmarad?

Figyelt kérdés
ha az ember kőkemeny edzéssel és étkezéssel,néha szteroidok használatával,de jó hosszú év alatt mondjuk 15+év felépített egy komoly fizikumot de utána valami baleset vagy történés miatt abba kell hagynia az edzést,eltűnik minden izom?

#izom edzés
febr. 13. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szervezet semmilyen szövetet nem tart fent indokolatlanul, pláne nem tápanyagigényes aktív szövetet, mint az izmot. Ha 15 évnyi kőkemény edzésmunkával és szteroiddal felépítesz egy izomtömeget, azonban valami okból kifolyólag leállsz a kőkemény edzésmunkával és/vagy a szteroiddal, akkor a szervezeted le fogja bontani azokat a szöveteket, amiknek a táplálását és fenntartását a kőkemény edzésmunka és a szteroid indokolta.

Persze sok múlik a táplálkozáson és a fizikai aktivitáson. Én egy évtized erőemelés után kihagytam 3 évet egy külföldi munka miatt. Ebben a 3 évben nyilván a felépített izomtömeg jelentős része eltűnt, azonban hála a továbbra is tartott sporttáplálkozásnak, és a nehéz fizikai munkának "formában" maradtam valamennyire. Látszódott a testemen, hogy az izmok régóta hozzá vannak szokva a súlyokhoz. Nyilván ha abban a 3 évben szartam volna az életmódra, és napi szinten megettem volna 4000 kalóriát mekis kajából egy irodai ülőmunka mellett, akkor ez nem így lett volna.

febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
CSAK az az izom marad fenn, amit használ valaki. Fölöslegesen nem tart, táplál izomokat, mert ez csak veszteség a szervezet számára.,
febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és mivan akkor ha emellé az étrend fullos marad?
febr. 13. 20:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Le lett írva az 1. komment második bekezdésében egy "esettanulmány".
febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi
febr. 13. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:
3# akkor is összeeszik, a test érezni fogja, hogy felesleges ennyi izmot megtartani, terheli a szervezetet, így lebomlik folyamatosan.
febr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
A szív is egy izom. Az például megmarad életed végéig.
febr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

és mivan akkor ha emellé az étrend fullos marad?

Azaz ugyanannyit eszel mint amikor oldául izomtömeget növeltél?


Elhízó mint egy disznó.

Az izom helyett zsir lesz.

A képlet egyszerű.Mivel nem végzel edzést azt a calóriamennyiséget amit bevittél előtte,szépen zsir

formályában elraktározod.


Nincs képlet erre.Az izom nem azért tűnik el,mert nem eszel eleget.Hanem főleg mert nincs semmi kényszer a testeden,hogy azt fenntartsa!

Persze ha egészségesen eszel és nem hulladákot akkor valamivel talán tovább látszik ,mintha azonnal átváltasz vmi brutál szotyok kajára.De igy is az izom el fog tűnni.

febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!