Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egykezes kézisúlyzó hány kg....

Egykezes kézisúlyzó hány kg. legyen teljesen kezdőként? És honnan tudhatom, hogy mely izomcsoportoknál kell kisebb súlyt használnom?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy számít e, de vékony vagyok és 170 cm magas.


Azt találtam, egy nem túl komoly cikkben, hogy teljesen kezdő nőknek 3 kg, teljesen kezdő férfiaknak 7 kg. való / kéz…


Itt viszont régebbi kérdéseknél azt olvastam, hogy 10 kg is nagyon kevés.


Még azt is olvastam, hogy az a jó súly, amellyel 15-20 sorozatot tudok megcsinálni.


Nekem állítható, tárcsás kézisúlyzóm van, próbálgattam 15 és 20 kilóval is / kéz. Igazából a 20 ismétlés után már 10 kilónál is érzem a karom, pl. fekve kitolásnál (amit a földön tudok csinálni csak), de 15, illetve 20 kilóval is megy a 20 db ismétlés. 20 kilóval 25 ismétlés után jön el a pillanat, hogy nem tudok többet.

Viszont nekem ez teljesen kezdőként túl nagy súlynak tűnik és mivel elég olcsó súlyzót vettem, a rúdhoz azt írták hogy csak 25 kilóig ajánlott meg pakolni súlyokkal… Tehát ha most 20 kilóval csinálom pl. ezt a gyakorlatot, nem sokáig lesz lehetőség progresszióra, vagy vennem kell megint rudat…


Szóval pontosan hogy is kéne ezt csinálni?



febr. 27. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

"az a jó súly, amellyel 15-20 sorozatot tudok megcsinálni"

Becseszne. Az a jó súly, amellyel 15-20 ISMÉTLÉST szabályosan meg tudsz csinálni. Ezzel kezdőként el tudsz indulni, meg tudod tanulni a gyakorlatok helyes kivitelezését (stb.).

febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha izomépítés a cél, úgy kell beállítani a terhelést, hogy egyhuzamban kb. 10-30 ismétlést legyél képes végrehajtani. Ha ennél kisebb a terhelés, például 50 ismétlés is megy egyhuzamban, az már nem optimális izomépítésre.
febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Attol fugg mihez. Teljesen kezdo no 2 kilos oldalemelésnél is megpusztul. . Akinek van sport multja es alap izomzata az meg 2x 7 kgval is tárogat
febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, bocsi! A sorozatot meg az ismétlést összekevertem…


Sajnos vannak olyan gyakorlatok, amelyeket egyáltalán nem tudok tökéletesen, ilyen pl. a döntött törzsű evezés. Nem tudom jól tartani a hátam közben…


Azért ezzel a fekve kitolással példálóztam, mert nem nagyon lehet elrontani.


Én bukásáig próbáltam 20 kilóval így kb 23 ami helyes és az utolsó 2-3 ami már valószínűleg helytelen, utána meg már meg sem tudom emelni.

febr. 27. 11:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs sport múltam. Teljesen kezdő vagyok, nem sportoltam érdemben semmit… 25 éves férfi vagyok, 170 cm, 65 kg.
febr. 27. 11:41
 6/7 anonim válasza:
0%

Ha kezdő vagy, hagyd a súlyokat. A saját testsúlyos edzés is bőven elég. Aztán ha már csinálod pár hete, lehet súlyokat is belevenni az edzésbe. Érdemes egy készletet beszerezni. Ehhez hasonlót.


[link]

febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
Nekem anno azt mondták, hogy a súlyod tizedével próbáld meg +/- egy kiló. 43 kiló voltam, 4 kilóssal kezdtem de volt, amit nem bírtam elsőre csak 3 kilóval.
febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!