Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem állítható kézisúlyzóval...

Nem állítható kézisúlyzóval fejlődhetek?

Figyelt kérdés

Ha vannak olyan egykezes súlyzóim, amelyeket most éppen hogy annyira bírok el, hogy alacsony számú ismétléssel tudjak sorozatokat végezni, a progressziót az jelentené, hogy ezt a számot próbálom növelni… Ha bukásáig csinálom és mondjuk egy idő után 2X annyi gyakorlatot tudok (szabályosan) elvégezni, akkor a fejlődés garantált, nem?


Nyílván egy idő után (hamar) mindenképpen stagnálni fogok, ha nem növelem a súlyokat, viszont azt a (minimális) előre haladást amit elértem, ugyanezen súlyok rendszeres használatával legalább továbbra sem veszitem el… Csupán stagnálok, mint ahogy már írtam.


Ez így igaz, jól gondolom?



2023. júl. 9. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Fejlődni sok mindennel lehet, csak nem optimális.
2023. júl. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Ameddig van érdemi progresszió, addig fejlődés is van. Amint nincs, onnantól fejlődés, izmosodás sincs. Ez ilyen egyszerű.
2023. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legjobb az egykezes nem állítható súlyzó, mert más izmoknak más súly kell.

Pl oldalra emelésnél kezdőként nem fogsz tudni 10kgt megemelni, örülsz ha 5 megvan. 5kg viszont bicepszere elég kevés. Ha hátadat is edzenéd akkor pedig a 10kg is kevés lesz.


Itt gondolom csak bicepszről van szó, itt ha van progresszió akkor tudsz fejlődni, de ha már 15 ismétlés felett vagy akkor egyre rosszabbul fogsz tudni fejlődni és átmegy a dolog lassan kardioba.

Arról nem beszélve hogyha szép karokat akarsz akkor ahhoz bicepsz edzés nem elég, kell legalább tricepsz és váll is hogy ténylegesen esztétikus legyen.

2023. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem

Hagyd abba

2023. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!